کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند:

آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی شکستی دیگر برای آمریکا است

امام جمعه موقت سنندج گفت: آزادی نفتکش توقیف شده ایرانی در تنگه جبل الطارق، شکستی دیگر برای سیاست های دولت آمریکا بود و موجب تحقیر انگلیسی ها شد.

به گزارش کُردتودی، ماموستا سیداحسن حسینی در خطبه های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: انگلیسی ها برای جلوگیری از آبروریزی بیشتر، بعد از ۴۰ روز، بدون هیچ بهانه ای این نفتکش ایرانی را آزاد کردند.

 


وی این اتفاق را شکستی دیگر برای سیاست های آمریکا در دشمنی با جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد و افزود: تا زمانی که مردم در کنار مسئولان بوده و در برابر توطئه های بیگانگان بایستند، هیچ قدرتی قادر به تضعیف ایران اسلامی نخواهد بود.

 


خطیب موقت جمعه سنندج به روز ملی صنعت دفاعی ایران اشاره کرد و یادآور شد: ایران در این حوزه حرف اول را در منطقه می زند و همواره باید از لحاظ قدرت دفاعی آمادگی کامل در برابر دشمنان داشته باشیم، چرا که دستور خداوند و پیامبر اسلام(ص) است.

 


ماموستا حسینی همچنین به سفر روز گذشته رییس قوه قضائیه به کردستان اشاره و اضافه کرد: آیت الله رئیسی در این سفر بر مبارزه با مفسدان و پایان عمر آنان تاکید کرد و امیدواریم سفر وی باعث خیر و رحمت برای مظلومان و برخورد شدید با فساد اقتصادی باشد.

 


وی در بخش دیگری از خطبه ها با بیان اینکه پیامبر(ص) مسلمانان را به انجام چهار امر برای داشتن زندگی عزتمندانه و سربلندی در قیامت سفارش فرموده است، گفت: روزه گرفتن در طول سال و فصل گرما، تهجد و شب زنده داری، ادای حج و پرداخت صدقه، مواردی است که پیامبر(ص) بر آن تاکید کرده اند.

 

امام جمعه قروه:


حجت الاسلام عابدین رستمی امروز و در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان قروه با بیان اینکه سالروز کودتای ننگین انگلیسی آمریکایی سال 32 را در پیش داریم اظهار داشت : کودتای 28 مرداد یکی از حوادثی بود که آسیب بسیاری را به کشور وارد نمود و در واقع این کودتا نتیجه اعتماد مصدق به غرب بود. 

 

 

وی افزود: اولین اشتباه مصدق جدایی از جبهه آیت الله کاشانی و علما بود که نقطه شروع کودتا را علیه مصدق کلید زد و قلع و قمع کردن کسانی که به قدرت گرفتن مصدق کمک کرده بودند دیگر اشتباه استراتژیک وی بود. 

 

 

امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: محاکمه فدائیان اسلام و آغشته شدن دست مصدق به خون فدائیان اسلام دیگر اشتباه مصدق بود که پس از آن آمریکایی ها را جایگزین انگلیسی ها نمود و پای آمریکا را در کشور باز کرد. 

 

 

وی بیان داشت: مصدق غلام حلقه به گوش آمریکایی ها بود و یک ماه تمام در آمریکا زندگی کرد. 

 

 

رستمی با تاکید بر اینکه باید از مصدق که نمونه سازشکار است عبرت گرفت گفت: کسانی که امروز تاکید بر مذاکره با دشمن دارند و در تلاش هستند تا رضایت آمریکایی ها و اروپایی ها را به دست آورند باید بدانند که هزینه بسیاری را باید بپردازند. 

 

 

وی به مقاومت و توقیف کشتی انگلستان پرداخت و بیان داشت: انگلستان که یک زمانی امپراطور دریاها بود و به بریتانیای کبیر معروف بود امروز در برابر مقاومت ایران اسلامی زانو زده است و روزنامه های این کشور نیز به این مسئله اعتراف نموده اند. 

 

 

وی به دیدار هیئت انصار الله یمن با رهبر معظم انقلاب اسلامی اشاره نمود و افزود: انصارالله یمن در آستانه پیروزی است و به دنبال برنامه ای برای قدرت گرفتن جبهه مقاومت در منطقه است. 

 

 

رستمی به سفر آیت الله رئیسی به استان کردستان اشاره نمود و افزود: سفر ایشان به استان کردستان یک سفر بجا و مهم بود که دارای نکته هایی نوید بخش بود. 

 

 

وی ادامه داد: فاسدان باید بدانند که پایان عمر آنان فرارسیده است و مفاسدی که در جمهوری اسلامی ایران در طول 40 سال ریشه دوانیده است سم انقلاب اسلامی هستند که باید از بین بروند. 

 

 

امام جمعه قروه افزود: ورود به مسائل خاص منطقه ای که مقطعی نخواهد بود و ادامه خواهد داشت و این روند بسیار مناسبی است که علنی شدن دادگاه ها بسیار عالی بود و فاسدان را نشان داد.

 

 

به گفته وی ممنوع الخروج شدن مدیرعامل سایپا و بسته شدن حساب های ایران خودرو دیگر اقدام شایسته و بجایی بود که توسط قوه قضائیه صورت گرفت. 

 

 

رستمی در بخش پایانی سخنان خود به وضعیت نامناسب کشاورزان خیارکار و هندوانه کار اشاره نمود و ادامه داد: عده زیادی از کشاورزان و خیارکاران به ما مراجعه کردند و از وضعیت دلالان گلایه دارند. 

 

وی ادامه داد: مسئولین جهاد کشاورزی کجا هستند؟ مسئولی که نتواند با چند نفر دلال برخورد کند چه مسئولی است؟ 

 

رستمی افزود: امروز کشاورزان خیارکار با مشکل مواجه هستند و محصول آنان به فروش نمی رود و قیمت واقعی خود را از دست داده است 

 

 

وی با بیان اینکه کشاورز نتوانسته است به پول اولیه خود برسد و از همه جهت بدهکار شده است، گفت: مسئولین جهاد کشاورزی استان باید به این موضوع رسیدگی کنند و وضعیت کشاورزان خیارکار و هندوانه کار را مورد توجه قرار دهند. 

 

رستمی در ادامه به بیان وقایع غدیر خم پرداخت و با بیان اینکه در روز غدیر خم پیامبر اسلام(ص) از مسلمانان بیعت گرفتند، گفت: در طول 25 سال خانه نشینی امام علی علیه السلام هیچ نوع جنگی در جهان اسلام صورت نگرفت اما در طول دوران حکومت امام علی علیه السلام 3 جنگ سخت را به ایشان تحمیل کردند.

 

وی ادامه داد: امام علی علیه السلام محافظه کار نبودند و در برابر دشمنان اسلام سازش پذیری نداشتند.

 

انتهای پیام/ m.r

  جمعه 25 مرداد 1398 | 15:10

  کد خبر : 33656

  منتشر کننده : م ر/a

  خادم قران کریم پاسخ شنبه 26 مرداد 1398 | 04:58

  0
  3

  سلام علیکم و عرض ادب
  اولا از سایت وزین کردتودی قدردانی می کنم که هر هفته چکیده ای از خطبه های نماز جمعه را منتشر می فرمایید واقعیت این است اینجانب حداقل در مورد خودم عرض می نمایم که به علت بیماری به نماز جمعه نمی توانم بروم و شاید خیلی افراد نیز در شرایط اینجانب باشد چکیده خطبه ها را در سایت وزین شما می خوانم . پیشنهادم به جناب اقای ایت الله شاهرودی نماینده محترم ولی فقیه در کردستان این است که شاید افراد زیادی در شرایط اینجانب بوده و به علت بیماری نتوانند به نماز جمعه رفته و استفاده کنند اگر چه شنیدن خطبه های نماز جمعه از فایل ویدئویی هیچ وقت جای نماز جمعه خواندن را نمی گیرد ولی تا حدودی بلحاظ استفاده نیز برای علاقمندان مفید است . خود سایت وزین کردتودی نیز می تواند مشروح ویدئویی خطبه های نماز جمعه را پخش کند و از ایت الله شاهرودی اجازه گرفته و چنین اقدام ارزشمندی را انجام دهد . دو رکعت خطبه نماز جمعه نیز دو رکعت نماز است و شرایط نماز را دارد که نماز گزاران باید شرایط نماز را رعایت کنند و نباید با کسی صحبت کنند و فقط گوش کنند که خطیب چه می فرماید . در عین حال بعد از نماز جمعه خواندن چکیده خطبه ها در سایت شما اگر چه ثواب شرکت در نماز جمعه را برای اینجانب ندارد در خود نماز جمعه در هنگام صحبت کردن خطیب نماز گزار بر اساس همان شرایط نماز نمی تواند به خطیب پیشنهاد نیز عرض نماید ولی بعد از اتمام خطبه ها هیچگونه مشکلی وجود ندارد که یک شخصی پیشنهادی را به امام جمعه عرض کند با ذکر این عرایض در مورد مسایل کشوری و سیاسی که اقایان سید احسن حسینی و رستمی سخنی ندارم .با توجه به فرمایش جناب اقای رستمی امام جمعه محترم قروه در مورد مشکل کشاورزان خیارکار و هندوانه کار چند جمله ای را اجازه می خواهم که عرض نمایم که این مشکل تا حدودی می توانم عرض نمایم که مشکل مزمن در کشاورزی قروه است
  سالها پیش که جناب اقای مهندس سید عماد حسینی نماینده قروه و دهگلان بودند یک دفعه ای سیب زمینی قروه که محصول اصلی کشاورزی قروه است به حدی بی خریدار شد که که مجبور شدم نامه ای به جناب اقای سید عماد حسینی بنویسم که نوشتم اینجانب کارمند هستم و حقوق مشخصی دارم و از خدا می خواهم سیب زمینی و سایر مایحتاج ارزان شود یک متر زمین کشاورزی نیز ندارم تا در مورد سیب زمینی قروه دچار لطمه شوم ولی همه چیز منافع جیب خودم نیست کارمند هستم ساعت دو نیم به خانه می ایم تا کمی استرذراحت کنم وانت نیسان های سیب زمینی فروش با فروش کیسه ای 2 هزار تومان نمی گذارند بخوابم/ از همکاران قروه ای قیمت سیب زمینی را در سر زمین سوال کردم که گفتند بسیار ارزان تر از همان قیمت است / به ایشان نوشتم در چنین شرایطی وقتی کشاورز سیب زمینی کار امسال ببیند پول شخم زمینش را هم در نمی اورد سال اینده از اساس نمی کارد و سال اینده سیب زمینی را باید به قیمتی که توانایی ندارم بخرم و نایاب می شود . به عنوان یک نفر مصرف کننده نه به کیسه ای 2 هزار تومان راضی هستم که تولید کننده ضرر کند و نه به کیلیویی چند هزار تومان راضی هستم که نتوانم سیب زمینی خانه ام را تامین کنم یک عدالتی باید باشد که نه تولید کننده ضرر کند و نه مصرف کننده دچار مضیقه شود و علاج ان نیز صنایع تبدلیل ایجاد کردن در محل محصولات کشاورزی است . اکنون از ان تاریخ سالها می گذرد سیب زمینی که نمی دانم برای تولید کننده چند تمام می شود ولی اینجانب از مغازه داران گران می خرم دیگر علتش را نمی دانم ولی حالا هندوانه و خیار کشاورزان قروه ای دچار این مشکل شده است که باعث تاسف است . هندوانه را که بعید می دانم بتوان تبدیل به ساندیس و صنایع تبدیلی نمود ولی می توان در داخل کشور فروخت استانهای خریدار وجود دارد برای شب چله زمستان نیز که معروف ایست که مردم هندوانه می خورند می توان نگه داشت. نگهداری بدون مشکل هندوانه که در 60 سال پیش و بدون نیاز به سردخانه می توان نگه داشت نیز اویزان کردن هندوانه ها از سقف اطاق بزگ با طناب و است به این صورت که هندوانه را در تور گذاشته و با طناب از سقف اطاق اویزان می کردند و سالم و بدون مشکل نیز می ماند و در شب چله فروخته می شد .بخدا دیده ام و این پیشنهاد را کشاورزان هندوانه کار جدی بگیرند .به خیارکاران ارجمند نیز عرض می کنم که این بزرگواران کشاورز با کارخانه ها و خیار شور سازی هماهنگ کنند و یا جنا اقای رستمی امام جمعه محترم بزرگواری فرمایند و به فرماندار و جهادکشاورزی دستور فرمایند که سریعا امکانات صنایع خیار شور سازی را راه بیندازند تخصص زیادی هم نیاز ندارند و اکنون ما در خانه خود خیار شور در اب نک و نوعی دیگر در اب سرکه گذاشته ایم که خیار شور در سرکه برای افرادی که فشار خون دارند خوب است
  ----------------------------------------------
  از هر چه که بگذریم سخن دوست خوشتر است
  -------------------------------------------------
  خاطره از هندوانه و جذب مشتری برای هندوانه کاران زحمتکش قروه ای از تجربه گذشته خود
  ---------------------------------------------- خوانندگان محترم سایت وزین کرد تودی
  اینجانب نیز مانند همه مردم از مهمان بسیار خوشم می اید بالاخره جلوی مهمان باید یک استکان چایی گذاشت اینجانب علاوه بر سنندج در شهرهای گرمسیر نیز بلحاظ کارمند بودن سالها زندگی کرده ام و مهمان زیاد داشته ام نوع پذیرایی اینجانب از گروه همکار و یا دوستانی که مثلا برای عیادت بیمار و یا هر مناسبتی به خانه ام تشریف اورده اند در تابستان چایی دم کردن و بین مهمان پخش کردن سخت است و زیاد لذتی هم ندارد 100 کیلو و یا 200 کیلیو یک جا هندوانه را با قیمت مناسب خریده و قاچ کرده در یخچال گذاشته ایم و هنگام تشریف اوردن مهمانان با سینی خدمتشان اورده ایم از طرفی هندوانه میوه است و بهتر و شیبرینتر از چایی است و از طرفی زحمت چایی درست کردن و پخش کمردن را ندارد و مهمان نیز از هندوانه خوشش می اید و از همه مهمتر وقتی مهمانان هندوانه بخورند بخاطر سرد بودن هندوانه و گرم بودن چایی دیگر کسی چایی میل ندارد هم صاحباخانه راحت هم پذیرایی خوب و هم احترام به مهمان / خب حالا مگر چه اشکالی دارد در همین جلسات ادارات بجای چایی با هندوانه خنک از حضار پذیرایی فرمایند و یا مردم نجیب یک بار تجربه پذیرایی این حقیر را امتحان فرمایند اگر خوب نبود که دیگر نکنند/ در خاتمه عرایض اگر هندوانه کاران بزرگوار قروه ای که دوستشان دارم و دوستان زیاد قروه ای نیز دارم باز هم هندوانه در دستشان بماند احسان فی سبیل الله بیاورند به اینجانب احسان نمایند تا با جماعت فقراء بخوریم و دعایشان نماییم /
  مدیر محترم سایت وزین کردتودی هر چه نوشته ام انلاین نوشته و چشمم ضعیف است و خط را خوب نمی بینم و اکنون نزدیک صبح است از شما و خوانندگان محترم بابت اشتباهات املایی عذر خواهی می نمایم/

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید