کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه شهر حسین آباد:

عید سعید قربان عید بندگی. تقرب و اخلاص است

جشن قربان، کردستان

امام جمعه شهر حسین آباد گفت: عید سعید قربان عید بندگی. تقرب واخلاص است چرا که در معنای واقعی آن قربان به معنای قربانی کردن هوسها و تمایلات نفسانی و رجوع به فطرت وبندگی است.

ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهر حسین آباد در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار کرد: عید سعید قربان عید بندگی. تقرب واخلاص است چرا که در معنای واقعی آن قربان به معنای قربانی کردن هوسها و تمایلات نفسانی و رجوع به فطرت وبندگی است.

 


وی گفت: عید قربان در اسلام و میان مسلمانان دارای جایگاه مهمی بوده که از بارزترین پیام های عید قربان حجاج و زوار بیت الله الحرام حول کعبه مکرمه یکصدا ویک تن در حال لبیک وانجام طواف. مناجات ونسک دینی هستند.

 


وی افزود: شناخت دشمن که همان شیطان و دسیسه های دشمن وبراءت از دشمنان واهریمنان و دوری از داخل شدن به قرارگاه دشمن وشیاطین ودشمن شناسی. وتبادل اخبار واطلاعات سایر ملل ونحل شناخت ظرفیتهای امت اسلامی وبکارگیری آنها وایجاد گفتمان دینی از مهمترین پیامهای حج و قربان میباشد.

 


وی افزود: عید سعید قربان از مهمترین اعیاد امت اسلامی میباشد که امروزه به رعایت وحدت، دوری از تفرقه، و رعایت مصالح امت اسلامی و نهادینه کردن الفت، محبت و رحمت اسلامی در بین جامعه در این ایام می توان به شکوه قربان وعظمت آن افزود.

 


ماموستا محمدی خاطر نشان کرد:  عید سعید قربان در میان امت اسلامی وخصوصا مسلمانان کرد زبان دارای جایگاه ویژه ای بوده که طبق سنت حسنه و روال گذشته به عنوان یک ارزش دینی وفرهنگی هرساله در این ایام مردم با روزه گرفتن روز عرفه واهمیت به آن، قربانی کردن احشام وپخش گوشت قربانی در میان فقرا ومساکین، حضور در مساجد جهت ادای نماز عید ودید و بازدید از همسایگان، اقوام و عیادت مریضان. و رفع کدورات و آزردگیهای میان همدیگر سبب حلاوت و شیرینی بیشتر این ایام خواهند شد.

 

انتهای پیام/

یکشنبه 20 مرداد 1398 | 13:57

کد خبر : 33622

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید