کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نبود پزشک قانونی در دهگلان باعث نارضایتی مردم شده است

پزشک قانونی,مشکلات مردم دهگلان, مجوز دفن,حق قانونی,

مردم شهرستان دهگلان با ابراز نارضایتی از نبود پزشکی قانونی در این شهرستان خواستار چاره اندیشی و استقرار هرچه سریعتر آن در شهرستان از سوی مسئولان شدند.

به گزارش کُردتودی، یکی از عمده مشکلات مردم شهرستان شهرستان دهگلان با جمعیت بیش از 60 هزار نفر نبود پزشک قانونی است که این امر سبب شده علاوه بر اینکه مردم برای انجام امور خود آواره شهرستان‌های همجوار شوند باید هزینه‌های بسیاری را نیز متحمل شوند

 

پزشکی قانونی سازمانی است که ضرورت وجود آن در همه نقاط کشور احساس می‌شود اما نبود این سازمان در شهرستان دهگلان باعث مشکلات برای مردم شهرستان شده است.

 

محروم بودن این شهرستان از پزشکی قانونی سبب شده مردم این منطقه برای انجام کارهای مربوطه از جمله گواهی صدمات ناشی از حوادث و درگیری، صدور جواز دفن وغیره مجبور به عزیمت به شهرستان های همجوار شوند که این امر مشکلات عدیده ای برای مردم از جمله تحمیل هزینه های زیاد بوجود آورده است.

 

در نبود پزشک قانونی، خانواده متوفی بایستی در گرما و سرما جنازه را از این به آن شهر انتقال داده و منتظر گواهی مجوز دفن باشند که باعث ایجاد مشکلات روحی و روانی ناشی از نگهداری اموات، دردسرهایی همچون معطلی در دفن فوت شدگان شده و نگرانی‌هایی را برای خانواده‌های قربانیان به همراه دارد.

 

 زمانی که جنازه به پزشک قانونی نیاز دارد باید هفت خان رستم طی شود و جنازه از دهگلان به شهرستانهای قروه و یا سنندج انتقال داده شود تا پس از مجوز پزشک قانونی مجوز دفن داده شود که این اینکار واقعا برای مردم دهگلان بسیار مشکل است وهر ساله مدیران ارشد شهرستان قول مساعد برای حل این مشکل داده اند اما تاکنون قول و وعده مسئولان عملی نشده و مردم همچنان با این مشکل دست به گریبانند..
 

ناتوانی مدیران در حل چنین مشکلی برای شهرستان دردناک است

 

با توجه به اهمیت وجود اداره پزشکی قانونی دردهگلان باید توجه بیشتری از سوی مسئولین استان وشهرستان به این قضیه شود زیرا مردم این شهرستان برای انجام امور پزشکی قانونی و یا صدور جواز فوت باید به شهرستان های سنندج و قروه میروند و کارهای اداری مربوطه را انجام دهند که مستلزم صرف وقت و هزینه بوده و به دور از خطرات احتمالی رفت و آمد در مسیرهای برون شهری نیست.

 

 درخواست و نگرانی مردم شهرستان از نبود پزشک قانونی

 

نادری یکی از شهروندانی دهگلان در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: حداقل خواسته مردم از مسئولین وجود پزشکی قانونی در شهرستان است که نبود پزشکی قانونی در این شهرستان با جمعیت بیش از 60 هزار نفری سبب سرگردانی اداری مردم در شهرستان های همجوار برای دفن اموات‌شان شده است.

 

وی افزود: برای اخذ مجوز دفن و حق و حقوق قانونی در نزاع ها و تصادفات باید به یکی از شهرستان های همجوار مراجعه کرد که سرگردانی در دیگر شهرها را باعث می شود که همین امر سبب می شود بعضی از مردم از حق و حقوق خودشان صرف نظر کنند.

 

محمدی دیگر شهروند دهگلانی اظهار داشت: از مسئولین تقاضا داریم نسبت به این مشکل که مشکل تمام مردم شهرستان دهگلان است در جهت استقرار پزشکی قانونی در شهرستان اقدام کنند چرا که بیشتر مردم و روستاهای شهرستان از امکانات لازم برخوردار نمی باشند و متحمل هزینه های دیگر مسائل می شوند.

 

خالدیان که ساکن شهر دهگلان گفت: نبود پزشکی قانونی در شهرستان نگرانی مردم را به دنبال داشته و از وضعیت موجود به شدت ناراضی ومعترض هستند.

 

احمدی یکی از شهروندان دهگلانی می گوید اموات برای معاینه و اعلام نظر پزشک قانونی به شهرستانهای همجوار منتقل شوند از مسئولین تقاضا دارم که نسبت به آمدن و مستقر شدن پزشک قانونی در شهرستان اقدام کنند.

 

نیار است مدیران و مسئولان در فکر چاره جوی و حل این مشکل شهرستان باشند نمایندگان مردم در مجلس و مدیران ارشد به اسم خادمان مردم باید در فکر حل مشکلات شهرستان خصوصا حل مشکل پزشک قانونی باشند اما هر ساله تنها به مردم وعده و وعید داده اند هرچند مدیران و نمایندگان پذیرفته اند که توانایی حل مشکلات مردم را دارند و امید است خود را پاسخگو بدانند زیرا مردم  دهگلان سزاوار این همه بی توجهی نیستند.

 

در کنار همه مشکلاتی که مردم شهرستان دهگلان با آن دست و پنجه نرم می کنند و یا به نوعی با آن کنار می آیند نبود پزشک قانونی است که وجود آن شهرستان یک نیاز اساسی است که امید است مسئولان در اسرع وقت نسبت به رفع این معضل به عنوان حق قانونی مردم تلاش نمایند.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 20 مرداد 1398 | 08:42

کد خبر : 33604

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید