کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

سریال سوم قطعی و افت فشار آب شرب در دهگلان

قطعی آب شرب دهگلان

سریال سوم قطعی آب شرب در شهرستان دهگلان شروع شده و مردم از افت فشار وقعطی آب نگران هستند.

به گزارش کُردتودی، شهرستان 25 هزار نفری دهگلان مرکز شهرستان با وجود مشکلات عدیده و محروم از همه امکانات متاسفانه قطعی آب شرب دامن شهر را گرفته و این در حالی است که این شهرستان و خود شهر دهگلان از منابع آبی غنی زیر زمین برخوردار است شهرستانی که با وجود آب زیرزمینی دارای چاههای عمیق و نیمه عمیق رتبه های اول تا چهارم محصولات گندم و سیب زمینی و کلزا و دیگر محصولات استان را به خود اختصاص داده است. 

 

 اما براستی شهرستانی که دارای منابع غنی آبی زیر زمینی است چرا باید امروز مردمانش چه در شهر و چه در روستا از این منابع خدادی در مذیقه باشند.

 

 هر چند دستگاههای متولی در این زمینه درصدد رفع مشکلات مردم در این حوزه بوده اند اما نیاز است بیشتر پای کارباشند که در واقع صدای مردم شهرستان در زمینه کم آبی و  یا قطعی آب شرب به عرش رسیده است.

 

 مردم می گویند شهرستان دهگلان با وجود این همه منابع آب زیر زمینی چرا باید مردمشان در رنج باشند چرا مسئولان ومتولیان امر دلیل این مشکل را در هیچ رسانه ای بیان نکرده و پاسخگو نیستند تا جایی که در تریبون نماز جمعه هم توسط امام جمعه این مشکل را بیان و خواستار رفع آن شدند.

 

سریال سوم قطعی آب محلات و چند شهرک دهگلان

 

ساکنان شهر دهگلان ضمن نگرانی می گویند این دومین مرحله قطعی آب شرب شهر دهگلان با وجود منابع آب زیر زمینی و چند حلقه چاه می باشد براستی چرا فکری برای این مشکل نمی شود آیا درست است مدیرآبفای که ترددی است ساعت 2 به سنندج میرود و از مشکل مردم خبر ندارد مدیریت دستگاه حساس را برعهده داشته باشد ونماینده مجلس که دم از تامین آب شرب دهگلان از سد قوچم میزند کجاست؟

 

متاسفانه بعد ازقطعی آب شرب در تاریخ 14 خرداد و 2 تیرماه 98 مسئولین بعداز چند روز از برطر ف شدن مشکل قطعی و افت فشار آب شرب اعلام کردند که این مشکل برای همیشه برطرف شده در حالی که سومین مرحله قطعی وافت فشار آب شرب دهگلان از تاریخ 16 مرداد شروع شده و الان 4 روز ه مشکل افت فشار و قطعی و وجود شن و ماسه در آب شرب این شهر آه و ناله مردم را به عرش رسانده و مدیرآب و فاضلاب شهری که خود ترددی و در شهر سنندج ساکن است اصلا برایش مهم نیست و جوابگوی این مردم مظلوم نیست.

 

نماز گزاران مسجد جامع ضمن اظهار نگرانی ونارضایتی از وضعیت آفت فشار آب می گویند آفت فشار آب هنگام نمازعصر و مغرب نماز گزاران مسجد جامع را کلافه کرده است.

 

مردم خطاب به مدیرآب و فاضلاب شهرستان دهگلان از او خواستند دلیل قطعی آب شهر دهگلان را توضیح دهند که مدیر آب و فاضلاب شهری اصلا توجهی به خواسته وحل مشکلات مردم ندارد.


ساکنان شهرک های شیدا و جهاد گران

 

فرماندار و ریاست آبفای شهردهگلان حدود یکساله آب شرب شهرک های شیدا و جهادگران وفاز2 آلوده به گل ولای وماسه بسیارزیاد می باشد باتوجه به پی گیری های متعدد از طریق شبکه بهداشت و آبفای کسی جوابگو نیست اخیرا بسیاری ازمردم شهردهگلان دچارعارضه کلیه درد و ناراحتی های مربوط به آن شده اند خواهشمند ضمن بازدید میدانی نسبت به رفع آن به خاطر رفاه حال شهروندان اقدام فرمایید.

 

یکی از ساکنان شهر دهگلان آقایان کار بدست ادارات و ارگانهای که تو شهرستان دهگلان تشریف دارند چرا نسبت به حتی یک اعتراض یا درد دل شهروندان خود واقعا چشم پوشی می کنید و جوابی ندارید که به خودتون زحمت بدهید جوابگو باشید چرا پیگیر حل مشکلات مردم نیستید.

 

یکی دیگر از ساکنان دهگلانی بیان داشت: امسال سیل همه ایران و برد مسئولین گفتن دیگه امسال مشکل آب نداریم، دقیقا امسال بدتراز هر سال بود.

 

واقعا چرا مسئولین به فکر مردم نیستند چاه های کشاورزی از مردم مهمترند که اینطوری باعث افت فشار می شوندکه مردم شهر را با مشکل قطعی آب شرب مواجه کرده است چرا هیچکس پاسخگو نیست

 

محمد پیرمرادی یکی از ساکنان شهرک فرهنگیان دهگلان هم می گوید آب شرب دهگلان 2 ساله که گل الود می باشد و طی این ۲ سال چندین باربه اداره آب و فاضلاب شهری مراجعه کرده ام و هر بار قول داده اند که بابهره برداری ازمنبع ذخیره آب مشکل حل خواهد شد ودلیل گل آلود بودن آب را تزریق مستقیم آب ازطریق پمپ به سیستم آبرسانی عنوان کرده اند ولی متاسفاته مشکل آلودگی آب شرب دهگلان همچنان ادامه دارد گویا مسئولین دهگلان از مردم دهگلان نبوده و هیچ دلسوزی برای مردم ندارند.

 

وضعیت آب شهرک شافعی دهگلان

 

یکی از ساکنان شهرک شافعیه دهگلان گفت: پس ازتماس های زیاد با اداره آب و فاضلاب شهری دهگلان و عدم همکاری این اداره مجبور به خرید دستگاه رسوب گیرشدم با هزینه ۵۰۰هزار تومان شدم و بعدیک ماه دستگاه را باز کردم با مشتی شن و ماسه روبر شدم.

 

 

 

دیگر شهروند دهگلانی خطاب به مسئولان چرا وقتی مردم حرف از مشکل می زنند گوش هایتان نمی شنود امسال که پربارش ترین سال بوده چرا باید مردم دهگلان مشکل آب شرب داشته باشند یک شهربا حداقل 30 هزار نفرجمعیت چطورباید تاوان بی مسئولتی شمارا بدهند در سال صد تا بنر تشکر و قدردانی از فلان مدیر فلان اداره در سطح شهرآویزون می کنید که هیچ فایده ای به حال مردم ندارد به جای این دلسوزی ها مشکل برق و آب و آسفالت شهر راحل کنید تا کی بی مسئولیتی، ازفرماندارخواهشمندیم این مشکلات را پیگیری کنند.

 

 

دیگر شهروند دهگلانی خطاب به مدیر آب و فاضلاب شهر دهگلان گفت: افت فشار آب باید تا کی ادامه داشته باشد بنظرشما این مردم به کی حرف دلشان بگویند آیا این همه آب بیهوده مصرف می شود شهروندان حق یک حلقه چاه درست و حسابی ندارند.

 

 

دیگر شهروند دهگلانی جزء شهرهای پر آب کشوراست ولی مردم شهرستان با افت شدید فشار آب روبه رو هستند که این باعث شرمساری مسئولین شهرستان هست که بدون هیچ جوابی پشت میز خود نشسته اند خواهشمندم اگر توان کار ندارید میز رو خالی کنید برای کسانی که لایقتش را دارند که مردم از دست شماها کلافه شده اند.

 

 دیگر شهروند دهگلانی مسئولین مردم دیگراز قطعی یا فشار کم آب خسته شده اند اگر مشکل کم آبی هست چرا بقیه جاهای دیگه این مشکل رو ندارند کمی احساس مسئولیت کنید وبه فکر مردم باشید.

 

انتهای پیام/m.r

 

یکشنبه 20 مرداد 1398 | 06:17

کد خبر : 33597

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید