کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

وقت کافی، جیب خالی، سهم دختران کردستانی از پاساژ گردی!

پاساژگردی، دستگاه های فرهنگی، اوقات فراغت ، جیب خالی، سهم دختران کردستانی

پاساژها به عنوان بخشی از زندگی روزمره شهری دیگر تنها جنبه تجاری ندارند بلکه به تفریحی برای جوانان امروزی که وقت کافی و جیب خالی دارند تبدیل شده است.

به گزارش کُردتودی، هوا رو به گرمی می رود و بهار زیبا هر انسانی را وادار به بیرون رفتن می کند، عده ای رفتن به پارک و لذت از طبیعت را ترجیح می دهند و عده ای هم به ناچار با جیب خالی ، رفتن به پاساژ و پاساژگردی را اولویت انتخابشان قرار می دهند و علاقه مندند فضای جامعه را تماشا کنند و در این راستا ممکن است آگاه یا ناخودآگاه به بازدید ویترین‌رنگارنگ مغازه‌ها بپردازند.


اگر بدون رودربایستی بخواهیم چند تفریحی که جوانان امروز دارند را برشمریم، حتما یکی از آنها گشت و گذار و پرسه زدن در پاساژها است که در اصطلاح به آن پاساژگردی می گویند، تفریحی که فی نفسه نه خرج زیادی دارد و نه محدودیت خاصی برای رفت و آمد.

 


برخی به دنبال پرکردن زمان اضافی خود هستند و بعضی برای آشنایی با افراد مختلف به این کار متمایلند. اما عده‌ای دیگر واقعا قصد خرید دارند. در هر حال هر پدیده‌ای که از کار کرد اصلی خود دور شود و به بیراهه رود می‌تواند مخرب شود. پاساژ گردی هم اگر به شکل افراطی انجام شود به صورت یک امر اعتیاد گونه در آمده و کنار گذاشتن آن مشکل می شود.


پاساژها به عنوان بخشی از زندگی روزمره شهری دیگر تنها جنبه تجاری ندارند بلکه به تفریحی برای جوانان امروزی که وقت کافی و جیب خالی دارند تبدیل شده است.


علاقه تعداد زیادی از خانم ها و خصوصا دختران جوان به خرید و تماشای ویترین مغازه‌ها  انکار ناپذیر است. اما میزان زمانی که به این کار اختصاص پیدا می‌کند مشخص کننده سطح تمایل اشخاص است. برخی به شکل اعتیاد گونه از صبح تا شب به وقت گذرانی در پاساژهای شهر مشغولند اما بعضی دیگر هفته‌ای چند بار و یا یک بار از آن‌دیدن می کنند.

 


در سنین جوانی گذران اوقات فراغت می تواند به شیوه های مختلفی صورت گیرد. یکی از این شیوه ها که بیشتر با گروه های همسالان انجام می شود، رفتن به مراکز تفریحی و مراکز خرید ازجمله پاساژها و مجتمع های تجاری است.