کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

وقت کافی، جیب خالی، سهم دختران کردستانی از پاساژ گردی!

پاساژگردی، دستگاه های فرهنگی، اوقات فراغت ، جیب خالی، سهم دختران کردستانی

پاساژها به عنوان بخشی از زندگی روزمره شهری دیگر تنها جنبه تجاری ندارند بلکه به تفریحی برای جوانان امروزی که وقت کافی و جیب خالی دارند تبدیل شده است.

به گزارش کُردتودی، هوا رو به گرمی می رود و بهار زیبا هر انسانی را وادار به بیرون رفتن می کند، عده ای رفتن به پارک و لذت از طبیعت را ترجیح می دهند و عده ای هم به ناچار با جیب خالی ، رفتن به پاساژ و پاساژگردی را اولویت انتخابشان قرار می دهند و علاقه مندند فضای جامعه را تماشا کنند و در این راستا ممکن است آگاه یا ناخودآگاه به بازدید ویترین‌رنگارنگ مغازه‌ها بپردازند.


اگر بدون رودربایستی بخواهیم چند تفریحی که جوانان امروز دارند را برشمریم، حتما یکی از آنها گشت و گذار و پرسه زدن در پاساژها است که در اصطلاح به آن پاساژگردی می گویند، تفریحی که فی نفسه نه خرج زیادی دارد و نه محدودیت خاصی برای رفت و آمد.

 


برخی به دنبال پرکردن زمان اضافی خود هستند و بعضی برای آشنایی با افراد مختلف به این کار متمایلند. اما عده‌ای دیگر واقعا قصد خرید دارند. در هر حال هر پدیده‌ای که از کار کرد اصلی خود دور شود و به بیراهه رود می‌تواند مخرب شود. پاساژ گردی هم اگر به شکل افراطی انجام شود به صورت یک امر اعتیاد گونه در آمده و کنار گذاشتن آن مشکل می شود.


پاساژها به عنوان بخشی از زندگی روزمره شهری دیگر تنها جنبه تجاری ندارند بلکه به تفریحی برای جوانان امروزی که وقت کافی و جیب خالی دارند تبدیل شده است.


علاقه تعداد زیادی از خانم ها و خصوصا دختران جوان به خرید و تماشای ویترین مغازه‌ها  انکار ناپذیر است. اما میزان زمانی که به این کار اختصاص پیدا می‌کند مشخص کننده سطح تمایل اشخاص است. برخی به شکل اعتیاد گونه از صبح تا شب به وقت گذرانی در پاساژهای شهر مشغولند اما بعضی دیگر هفته‌ای چند بار و یا یک بار از آن‌دیدن می کنند.

 


در سنین جوانی گذران اوقات فراغت می تواند به شیوه های مختلفی صورت گیرد. یکی از این شیوه ها که بیشتر با گروه های همسالان انجام می شود، رفتن به مراکز تفریحی و مراکز خرید ازجمله پاساژها و مجتمع های تجاری است.


یکی از مشتریان ثابت و همیشگی مراکز خرید، جوانانی هستند که برنامه ریزی مناسبی برای گذران اوقات فراغت ندارند و با دوستان خود بیشتر وقتشان را در این اماکن می گذرانند.


پدیده پاساژ گردی از یک دهه پیش تاکنون روندی رو به رشد داشته است، به ‌نحوی‌که امروز کمتر کسی را می‌توان یافت که بخشی از زندگی‌اش را به پاساژ گردی اختصاص نداده باشد.

 


پاساژ گردی پدیده ای امروزی است که مورد توجه و استقبال زیاد جوانان واقع شده است، به طوری که آنان کمتر با خانواده های خود برای دیدن و خرید به این مراکز می روند. با توجه به این که دورۀ جوانی از دوران مهم زندگی انسان ها محسوب می شود، باید در کنار داشتن تفریح های سالم، بیشتر وقت جوانان به مطالعه، تحقیق و پژوهش و برنامه ریزی برای آینده اختصاص یابد.


به هرحال دستگاه های فرهنگی وظیفه دارند که امکانات و مکان های مناسبی برای گذراندن اوقات فراغت افراد جامعه و به ویژه جوانان فراهم کنند.

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 19 مرداد 1398 | 08:27

کد خبر : 33595

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید