کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

تابوتی از وعده وعیدهای مدیریت بنفش بر دوش ملت

مدیریت بنفش،دولت،وعده و وعید،روحانی،دولتمردان،سایه جنگ،تحریم

اگر امروز آمریکا انواع حملات اقتصادی را به ملت ما تحمیل می نماید به دلیل حضور مدیریت ناکارآمد و سازش پذیر و مدعی فهم زبان دنیا است که زخم این نوع تفکر بر تن ملت سال ها خواهد ماند.

به گزارش کُردتودی، داستان بسیار مضحکانه است و آنچه به وقوع پیوسته عبرت انگیز و قابل تامل است. داستان خسارت محض به ملت، تنها با برجام  تمامی ندارد و هر روز از خسارتی جدید به تن رنجور ملت پرده ای کنار می رود.

 

بگذارید به گذشته برگردیم تا ببینیم چه گفته شد و چی شد!

 

جنگ هراسی یکی از حلقه های فریب انتخاباتی بود که ملت را به سمت تصمیمات انتخاباتی احساسی کشاند. حلقه بنفش معتقد بود جنگ روی خواهد داد اگر آنها بر سر کار نباشند! امروز می بینیم با سرکارآمدن آنها و تضعیف تاریخی ظرفیت های تاریخی سایه جنگ وسیع تر شد که اگر دستاوردهای نظامی نیروهای انقلابی نبود این جنگ محقق می شد و حلقه بنفش تنها نظاره گر آن بودند. امروز ملت دیدند که با ساقط کردن پیشرفته ترین پهباد آمریکایی دشمن حتی جسارتی برای پاسخ کوچک نداشت و با توقیف نفتکش انگلیسی نه تنها هیچ گاه سایه ای به اسم جنگ بر ملت تحمیل نشد، بلکه اقتدار ایران اسلامی دشمنان را به التماس انداخته است. آیا حلقه فریب جنگ هراسی دیگر جایی برای بیان و انتشار دارد؟ آیا ملت به چشم خود دیدند که سایه جنگ تنها در لبخندهای دیپلماسی به وقوع می پیوندد و زبان قابل فهم در دنیا، تنها اقتدار است؟

 

داستانی دیگر از حلقه های فریب در مورد کاهش ارزش پول ملی طراحی شد و آنگاه ملت را از دلار شش هزار تومانی می ترساندند و حالا امروز سقوط ارزش پول ملی به حدی رسیده است که نه تنها برداشتن یک صفر چاره ساز نیست، بلکه خواستار برداشتن چند صفر از پول ملی هستند!

 

مدعیان فهم زبان دنیا امروز خود تحریم می شوند و این چه فهمی است که خود آنان در آن گرفتار می شوند؟ تجربه ای تلخ از لبخند دیپلماسی و پیامدهای آن ملت تجربه نمود و امید است این تجربه تلخ  به تجدید نظر ملت بعد از خسارات انبوه تبدیل شود.

 

روزی مدعیان فهم زبان دنیا، برجام را عظیم ترین دستاورد خود می پنداشتند و مخالفان را ترسان و لرزان خطاب می کردند، چنانکه اگر امکانش بود بر روی اسکناس پول ملی نقش برجام نیز ترسیم می کردند، ولی امروز که برجام به کابوس آنان تبدیل شده است، برجام را دستاوردهای همه ارکان نظام می پندارند تا باز هم رهبری و نیروهای انقلابی را سپر ناکارآمدی و ساده لوحی خود قرار دهند.

 

در موضوع تحریم ها نیز آنچه که اتفاق افتاد نه تنها تحریمی برداشته نشد، بلکه امروز دشمنان به صراحت بیان می کنند دیگر تحریمی نمانده است که علیه ایران عملیاتی نمایند! آفتابی از برجام که قرار بود برف زمستانی تحریم ها را ذوب کند، تنها خیالی بیش نبود  و تحریم ها با شدت بسیار فراوان تر عملیاتی شد.

 

یارانه ها که به گدایی ملت تشبیه شده بود و رونق اقتصادی قرار بود چنان ایجاد شود که  دیگریارانه در شان ملت نباشد نه تنها امروز سبد اصلی درآمدی، بخش عظیمی از ملت را تشکیل می دهد بلکه واریز آن برای دولت مقروض قابل تحمل هم نیست. اگر آمار وحشتناک هزینه تراشی دولت روزی منتشر شود و ملت بدانند در چند سال آینده باید تاوان هزینه تراشی امروز این مدیریت بدهند، شاید جز به محاکمه آنان راضی نگردند.

 

دیوارکشی که روزی به نیروهای انقلابی نسبت داده شد، امروز به دیوارکشی بین مردم و مسئولین تبدیل شده است و مسئولین از پاسخگویی به ملت مبرا هستند و دیوار بی اعتمادی را روز به روز بین خود و ملت رفیع تر می نمایند.

 

روزی می گفتند آمریکا قادر است با یک بمب تمام سیستم های نظامی را نابود و ناکارآمد کند ولی امروز در واقعیت دیده می شود که پهباد آمریکایی زده می شود و ترامپ تشکر می کند که هواپیمای با سرنشین آنها هدف قرار نگرفته است!

 

اگر امروز مشاهده می گردد آمریکا جرات حمله نظامی مستقیم یا غیرمستقیم به ایران اسلامی را ندارد به دلیل حضور نیروهای انقلابی سازش ناپذیر و غیرتمند است و اگر همین آمریکا انواع حملات اقتصادی به ملت تحمیل می نماید به دلیل حضور مدیریت ناکارآمد و سازش پذیر و مدعی فهم زبان دنیا است که زخم این نوع تفکر بر تن ملت سال ها خواهد ماند.

 

ملت چاره ای ندارند مگر آنکه هوشیار شوند که اگر همچنان بر رویه گذشته عمل نمایند، مشکلات کنونی نه تنها حل نخواهد شد، بلکه بطور افسارگسیخته تر هر روز کام ملت را تلخ تر خواهد کرد. مقایسه دو تفکر انقلابی و لیبرالی امروز به نظر می رسد برای ملت سهل تر شده باشد، چرا که عملکردها در هر دو تفکر قابل لمس است.

 

شاید زبان گویای تفکر انقلابی بهترین نمونه آن در حوزه نظامی و اخیرا در دستگاه قضا باشد که ملت روز به روز با خروجی آن بیشتر آشنا می شوند. اقتصاد مقاومتی، اقتدار نظامی، اصلاح ساختار مدیریتی، انتخاب اصلح مردم و حفظ خط ولایت فقیه راه های نجات از مشکلات کنونی است و  نیروهای انقلابی باید هوشیارشوند که در لایه لایه ناکارآمدی ها و ناتوانی های حلقه بنفش، ملت دفن نشود.

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 15 مرداد 1398 | 11:30

کد خبر : 33568

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید