کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی:

نمره دولتمردان استان کردستان در بحث فولاد مردود است / شخص استاندار همتی برای تعیین تکلیف فولاد بیجار ندارد!

احیای آهن اسفنجی، استاندار، تعلل، بیجار، پروژه های بی سرانجام ، نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی ، کریمی

حمدالله کریمی گفت: متاسفانه خود مجموعه استانداری و خود شخص استاندار برای حل و فصل پروژه احیای آهن اسفنجی همتی ندارند که این پروژه برای همیشه تعیین تکلیف شود.

به گزارش کُردتودی، احداث پروژه آهن اسفنجی 800 هزار تنی در شهرستان بیجار جمله نام آشنائی است که یکسال بر سر زبان مردم دیار گروس و استان کردستان افتاده است.

 

پروژه ای که تا کنون فقط در حد اسم باقی مانده و با توجه به نظر کارشناسان در بازدیدهای قبلی احداث آن همچنان در هاله ای از ابهام به سر می برد.

 

حمدالله کریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی در این راستا در گفت و گو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: دو موضوع احداث کارخانه فولاد در قروه و بیجار و دوم اینکه در شهرستان بیجار در چه نقطه ای کلنگ زنی شود موجب ضرر و زیان برای استان و شهرستان شد.

 

وی افزود: دوگانگی در محل احداث بهانه ای دست دولت و سرمایه گذار داد که موجب عقب افتادگی کار شد و بهانه سرمایه گذار هم این است که خودتان در داخل استان و شهرستان اختلاف دارید ما چگونه کار کنیم؟

 

عضو کمسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی به آخرین دیدار خود در تیر ماه با سرمایه گذاران شرکت ایمیدرو اشاره کرد و بیان داشت: در بحث مشاوره تغییراتی اعمال شده بود که قائم مقام وزیر صمت خواسته بوده که مشاور در اولین فرصت نتیجه مشاوره اخیر را انعکاس دهد .

 

کریمی گفت: بعد از درخواست قائم مقام وزیر ، وزیر صمت دستور داده که به جای احیای آهن اسفنجی 800 هزار تنی ، آهن اسفنجی یک میلیون 600 هزار تنی در بیجار اجرا شود که مقداری از آن در شهرستان قروه احداث شود.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی به اظهار مخالفت خود با نظر وزیر اشاره کرد و گفت: این نظر بر خلاف کلنگ زنی دو آهن اسفنجی 800 هزار تنی در قروه و بیجار است و قول دادن برای حل مشکل جلسه ای با حضور استاندار ، بنده و نماینده مردم قروه برگزار شود.

 

تعیین تکلیف پروژه فولاد بر عهده نماینده عالی دولت در استان است

 

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان تصریح کرد: متاسفانه خود مجموعه استانداری و خود شخص استاندار برای حل و فصل این مشکل همتی ندارند که این پروژه برای همیشه تعیین تکلیف شود.

 

کریمی با تاکید بر اینکه تعیین تکلیف این پروژه بر عهده دولت و نماینده عالی دولت در استان است ، عنوان کرد: بعد از گذشت یکسال احداث این پروژه همچنان در هاله ای از ابهام است که نیازمند تدبیر جدی دولتمردان در استان است.

 

نماینده مردم بیجار اعلام کرد: بنده در نطق میان دستور ، جلسات مکرر با شرکت ایمیدرو، دیدار با وزیر بارها این موضوع را پیگیری کرده ام اما متاسفانه نمره دولتمردان استان کردستان در بحث فولاد مردود است  

 

کلنگ زنی های بی نتیجه موجب دلسردی مردم از نظام می شود

 

به گفته عضو کمسیون اقتصادی مجلس: این سهل انگاری ها بعد از یکسال موجب دلسردی مردم و بی اعتمادی آنها به مسوولان و نظام می شود که نیازمند توجه بیشتر و پاسخگویی است.

 

کریمی با بیان اینکه این کلنگ زنی های بی نتیجه تا کی ادامه دارد ، بیان داشت: اگر در مراسمات تشریفاتی کلنگ زنی ها شرکت نکنم میگویند نماینده مخالف توسعه شهرستان است و اگر هم شرکت می کنیم این اقدامات و سهل انگاری ها موجب می شود ما هم زیر سوال برویم.

 

وی خاطر نشان کرد: احیای پروژه 800 تنی آهن اسفنجی در شهرستان بیجار تابع نظر کارشناسی است و هیچکس حق سیاسی کاری ندارد .

 

نماینده مردم بیجار گفت: بارها این موضوع را از همین تریبون اعلام کرده ام و امروز هم دوباره می گویم اگرشخصی مدرکی دارد که من می گویم احداث این پروژه در یک نقطه خاص باشد به مردم مدرک نشان دهد زیرا هدف من فقط احداث این پروژه در داخل شهرستان است و اینکه در چه نقطه ای باشد طبق نظر کارشناس است .

 

وقت کشی به ضرر استان و شهرستان است

 

کریمی ادامه داد: من بر انجام پروژه در داخل شهرستان اصرار دارم اما استاندار با سهل انگاری موجب فوت زمان برای احداث این پروژه مهم در داخل شهرستان شده است.

 

وی عنوان کرد: از آقای استاندار خواهش میکنم نظر مشاوره و کارشناس جهت احداث پروژه را بگیرد و سریعا اعلام نماید زیرا وقت کشی به ضرر استان و شهرستان بیجار است زیرا ما همگی تابع نظر کارشناس و استاندار هستیم.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: استاندار قرار بود در عرض یک ماه جواب نظر کارشناسان و مشاور طرح را بگیرد و اعلام کند ، بعدا آن را موکول به سفر رییس جمهور کرد که آن هم کنسل شد ، الان نمی دانم به چه چیزی میخواهد موکول شود؟

 

ابتدا وضعیت پروژه آهن اسفنجی  مشخص شود بعدا تابلوی احداث پتروشیمی نصب می شد

 

کریمی در قسمت دیگری از سخنان خود گفت: اقای استاندار به جای نصب تابلوی احداث پتروشیمی و گاوداری 3 هزار راسی که فقط در حد اسم است بهتر است هر چه سریعتر وضعیت احیای آهن اسفنجی بیجار را مشخص کند.

 

رییس مجمع نمایندگان استان کردستان تاکید کرد: استاندار کردستان باید هر چه سریعتر نظر کارشناسان را اخذ کند و بر مبنای بسترهای موجود حق و حقوق مردم بیجار و قروه را رعایت کند و پروژه را تعیین تکلیف کند.

 

وی یادآور شد: استاندار کردستان بداند این گذشت زمان موجب بدبینی مردم می شود که حق هم دارند که گلایه کنند و من هم بعنوان نماینده مردم این گلایه را در قالب نطق میان دستور ، مکاتبه ، دیدار با وزیر و تشکیل جلسه با مسوولان ذی ربط اعلام کرده ام اما متاسفانه گوش شنوائی نیست.

 

انتهای پیام/h.e

یکشنبه 13 مرداد 1398 | 10:00

کد خبر : 33549

منتشر کننده : ط ج/bj

صادق پاسخ یکشنبه 13 مرداد 1398 | 11:15

0
15

بهتره آقای مرادنیا را استاندار گروس نامید .جناب مرادنیاکردستان فقط بیجار نیست آیا در سایر شهرهای استان همزمان چند پروژه عظیم مانند فولاد اسفنجی،پتروشیمی ،گاوداری چند هزار راسی ،ماشین سازی ومنطقه تجاری،پیست اسکی،توسعه نا همگون دانشگاه بیحار وووو..... ‌‌‌‌‌‌‌اجرا،شروع یا کلنگ زنی کردید ،انصاف داشته باشید سایر شهرها که افراد با نفوذ ،استاندار،رییس برنامه بودجه ،مدیر کل در ادارات ندارند باید فراموش شوند

ناشناس پاسخ یکشنبه 13 مرداد 1398 | 11:54

1
13

نماینده دلسوز و جوان بیجار جناب آقای کریمی
درود به شجاعت و شهامتت
خیلی وقت است جناب استاندار استان را ول کرده وبه مجموعه مثلث دفن با حوزه عمرانی بسیار ضعیف سپرده است.
پس طبیعی است که هیچکدام همتی نداشته باشند.
متاسفانه استان کردستان در آیتم های در کشور رتبه اول را به دست می آورد که اصلا با وجود این همه پتانسیل های خدادادی در شان این استان زرخیز نیست.
واقعا باید با این رتبه های اول بدست آمده از نظر گرانی و.... باید به همت مجموعه مدیران استانداری و سایر دستگاهها تاسف خورد.
اینها مدیران پشت میز و صندلی نشین هستند نه مدیر کار و عمل و همت.

ماشاالله پاسخ یکشنبه 13 مرداد 1398 | 12:14

1
5

ایشاالله کاحمدالله به شکم له م آخر مجلس و کاریکمان بوبه کات داخوم راسه یاتبلیغ انتخاباته

کلنگ زنی قدیم نیز وجود دارد پاسخ یکشنبه 13 مرداد 1398 | 14:00

0
4

با حضور معاون اول رییس جمهوری/
كلنگ احداث كارخانه خودروسازي سايپا در بيجار به زمين زده شد
سنندج - كلنگ احداث كارخانه خودروسازي سايپا روز سه شنبه با حضور 'محمدرضا رحيمي' معاون اول رييس جمهوري در شهرستان بيجار كردستان به زمين زده شد.
https://www.irna.ir/news/30828638/
لطفا جناب اقای حمدالله کریمی بفرمایند کارخانه سایپا که در بیجار با حضور اقای محمد رضا رحیمی معاون اول وقت ریاست جمهوری بر زمین زده شد و سالها از ان می گذرد به کجا رسید؟

انشاالله پاسخ دوشنبه 14 مرداد 1398 | 03:42

0
11

اصلا مرادنیا که تو استانداری هیچ کاره هستش وهمه تصمیم ها توسط مثلث دفن صورت می گیرد مرادنیا ابروی هرچی بیجاری رو برده وفکر کارهای اقتصادی خودش هست

فرهنگی پاسخ دوشنبه 14 مرداد 1398 | 06:53

0
8

بله آقای استاندار فقط یک شهرستان می شناسد آنهم بیجار زادگاهش می باشد در ضمن دوستان همان طور به فکر همشهریهای خود جهت واگذاری پست به هر کدامش تادیگر آن بنده خدا آبدار چی بود حالا به پشتیبانی آقای استاندار معاون مدیرکل حوزه می باشد ، واز طرفی معاون سیاسی به فکر همشهری های خودش که یکی در امور اجتماعی ودیگری در فرمانداری کامیاران بهشان پست داده واز طرفی دیگر معاون توسعه از همه بهتر به فکر نیروهای برستادی ونگرانی ودغدغه ایشان بوده وتا کجا رسیده است.

فرهنگی پاسخ دوشنبه 14 مرداد 1398 | 08:23

0
12

آقای مرادنیا فقط امضاء می کند . تمام انتصابات وگزینه انتخاب خود آقای فیروزی می باشدو چندین نفر دیگر ....
ولی دوستان همه می دانند در دروان آقای زاهدی استاندار با مدیریت خود آقای زاهدی و با تصمیمات اتخاذ شده توسط معاون سیاسی وبرسیهای صورت گرفته انتصابات صورت می گرفت در ضمن آقای زاهدی چندین مشاور بومی در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی، فرهنگی ، عمرانی داشتند که راهیزنی کارها ومشاوره ایشان بودنند.
ولی حالا استانداری آب برده نه معاون سیاسی با تجربه ای دارد ونه استاندار فقط همه کاره فیروزی .
شما مستحضر هستید در دوران زاهدی اضافه کاری کارکنان حداقل دوماه طول می کشید ولی حالا چند ماهه اضاف کاری کارکنان پرداخت نمیشه .
در دوران زاهدی فرمانداران وبخشداران همه در حوزه کاری خود حضور فعال داشتند ولی حالا خودتان قضاوت کنید.

محسن پاسخ دوشنبه 14 مرداد 1398 | 23:06

10
1

با سلام جالب است از آن طرف نماینده بیجار استاندار بنده خدا را زیرسوال میبرد از آن طرف متهم به جانبداری از شهرستان میشود پس چرا نقشش در چهاربانده کردن جاده مریوان وسروابادبه کامیاران وراه اهن سنندج از6 درصد سهم اب استان به 14 درصد را اعلام نمیکنید وبیمارستان وفرودگاه سقز و..... گفته نمیشود انصاف خوب چیزی که مورد توجه باشد ضمن آنکه این حرفهای دهه ی بوقی است الان زمان این حرفها گدشته که فرد به خاطر کجایی بودن چکار بکند

فارغ التحصیل بیکار سه شنبه 15 مرداد 1398 | 13:03

محسن جان عینک تعصب را بردار.
استان کردستان در این دوره به جای پیشرفت پسرفت داشته است.
رتبه های به دست آمده برتر در گرانی و بیکاری و ...نتیجه عمل بدون همت مجموعه مدیران و اوامر تحت الاامر جناب استاندار با جهت دهی فرصت طلبان و استمرارطلبان می باشد.
اصلا در این استان اداره کلی به نام کار و مدیرکلی وجود دارد؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید