کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کوتوله های سیاسی چه کسانی هستند و چگونه رشد می کنند؟

کوتوله های سیاسی، کوتوله،سیاست ،واژه ، رشد ، زالو صفت، قدرت، هوس ،اهداف ، عوام ، مترسک سر جالیز

هستند افرادی که دیگران را نردبانی در جهت نیل به آرزوهای خود می خواهند و به مانند زالو بر تن عریان دیگران می پیچند تا رشد کنند.

به گزارش کُردتودی، در عالم سیاست وقتی از برخی واژه ها سخن به میان می آید هر کسی سعی در تعریف آن، هم جهت با اهداف و خواسته های جریان سیاسی خود دارد تا بتواند به نحوی شیرینی ان را برای خود و تلخی اش را به سمت میدان رقیب قرار دهد اما در این میان هستند واژه هایی که شاید خود توسط مخاطبانشان از زبان کنده شده و دیگر نیازی بر لزوم بیان ان برای یک جریان یا شخص خاص نباشد که می توان گفت کوتوله های سیاسی نیز از ان جمله هستند .

 

افرادی سرخورده و رویاپرداز که برای رسیدن به اهداف شخصی ، جامعه و منافع عمومی اش را در مسلخ خواسته ها و امیال فردی و هوس بازیهای قدرت طلبانه خویش قربانی می نمایند.

 

اینگونه افراد نه تنها هدفی در زندگی ندارند بلکه در آرزوی رشد یک شبه عمر را به سر می برند و در تلاش هستند تا روزی شاهد خم و راست شدن دیگران در برابر خود باشند .

 

کوتوله های سیاسی در رسیدن به خواسته های خود از هیچ تلاشی فروگذار نخواهند کرد و با دادن وعده های توخالی و دروغ سعی در جلب حمایت مردم دارند و با بر زبان جاری ساختن حرف هایی که خود نیز در تعاریف و مصادیق ان وامانده اند سعی در بزرگ جلوه دادن خود دارند حال انکه هیچ چیزی از سخنان خود را هم متوجه نمی شوند.

 

این قبیل افراد را باید مترسک سر جالیز نامید که شاید یک مدت کوتاه به چشم بیایند اما پس از گذشت اندک زمانی چهره واقعی و پوشالی آنان مشخص خواهد شد و دیگر کمتر کسی است که توجهی به آنان داشته باشد ؛  جر معدود کلاغ هایی که شاید گهگاه نوکی بر سر و صورتشان بزنند تا شاید چیزی عایدشان شود، غافل از انکه آنچه به دست می آورند کاه و پر است .

 

به طور معمول باید گفت چنین افرادی دارای کمترین قدرت تجزیه و تحلیلی نیستند و نمی توانند شرایط روز جامعه را درک کنند و از دنیا تنها خواب و خور را فهمیده اند که به دنبال یک زندگی رویایی با حس قدرت طلبی هستند که متاسفانه این روزها در هر شهر و دیاری نمونه انان را می توان یافت که شاید در شهر ما نیز همینطور باشد .

 

هر چند که شاید کوتوله های سیاسی با سوار شدن بر موج های اجتماعی به جایی رسیده باشند اما هر موجی روزی به صخره خواهد خورد و آن زمان است که باید چهره پس مانده های آن را دید که دیگر رویی برای ظاهر شدن نخواهند داشت .

 

در تعریف چنین وازه هایی باید گفت اگر چه بسیار تلاش دارند که شاید روزی بتوانند بیش از انچه که هستند باشند اما نتیجه ای جز سرشکستگی و سکوت برای انان باقی نخواهد ماند و چیزی جز تحقیر نصیبشان نخواهد شد .

 

کسانی که یک لحظه به عقبه خود نگاه نکرده اند و سطح سواد سیاسی و اجتماعی خود را نسنجیده اند و خود را عقل کل جامعه می دانند بدون آنکه معنای واقعی ان را فهمیده باشند .

 

اینان همان عوام فریبانی هستند که اگر چه شاید به نان و آبی رسیده باشند اما برای سیر شدن بر سفره پیش تر از هر چیز شرافتشان را فروخته اند.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 13 مرداد 1398 | 07:36

کد خبر : 33548

منتشر کننده : م ح/sab

0000 پاسخ یکشنبه 13 مرداد 1398 | 10:33

0
1

کوتوله های سیاسی چه کسانی هستند و چگونه رشد می کنند؟
کوتوله های سیاسی، همین کسانی هستند که در حال حاضر بوسیله نردبان رای مردم شریف استان کردستان به آقای روحانی در انتخابات ریاست جمهوری 70% مثل قارچ گونه دارای پست ومقام ومنصب فرماندار، بخشدار ، معاون ، مدیر کل می باشند وبدون آنکه سابقه مدیریتی در روزمه کاری داشته باشند .
واستان ما هم از نظر شاخص های مرکز آمار دارای بالاترین نرخ تورم وگرانی ، بیکاری، مواد مخدر ، طلاق ، سرقت ، بیکاری جوانان تحصیل کرده دانشگاهی که هیچ گونه اوقات فراغت کاری وتفریحی نداشته وسرمایه های علمی استان در پارک های مرکز شهر سرگردان ومتحیر و... وآقای استاندا ر گاه وگداری آن بالا نشسته وسایر مدیران جلساتی در حد میزگرد سیاسی برگزار وحال اوضاع استان خوشبین تعریف وعلی برکت الله .. جلسه ، تمام اختیارات انتصاب مدیران اتوبوسی بر عهده آقای ف . ی معاون و ایشان هم در کنفراسی که همین چندی پیش در سالن استانداری بر گزارشد واعلام نمودند تنها خط قرمز ما ونگرانی ودغدغه ما انتصاب نیروهای بر ستادی ستاد اصلاحات است . والسلام

شهروند یکشنبه 13 مرداد 1398 | 10:59

واقعا ممنون ار تحلیل نویسنده و شما بزرگوار که حرف دل تمام مردم کردستان رو بیان نمودید نمونه همین سرپرست فرمانداری ...که هیچ گونه سابقه و مدیریتی نداشته فقط به خاطر کینه توزی و برستادی بودن به اونجا رسیده حالب هیچ جا تایید نداره ولی بازهم استاتدار پایتخت نشین مصمم در انتصابات برستادی

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید