کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می دهد

ورزشکار کوردستانی به افق‌های روشن می‌نگرد

ورزشکار، امیر صوفی، سنندج، پرورش اندام

ورزشکار جوان سنندجی می گوید: قدرت بدنی اگر در مدار تربیت اصولی و محدوده اخلاق قرار نگیرد سر از رفتارهای خشن درآورده که هم فرد را وادی تباهی قرار می دهد و هم جامعه را با مشکلات و تهدیدات بزرگی مواجه می‌نماید که نمونه‌های آن را بسیار داریم.

به گزارش کُردتودی، تاریخ خاورمیانه را که نگاه کنی مملو است از رشادت پهلوانان کورد که هر کدام علت خاص خود را دارد، زمانی که تمام دنیا از دست ظلم و ستم امپراطوری آشور به تنگ آمده بودند با همت پهلوانان کورد به سرداری هوخشتره ماد بساط این دارالظلم برای همیشه برچیده شد، روزگاری که  قوم هون مشغول غارت و کشتار ساکنان آسیا بود این پهلوانان کورد بودند که شر آنها را از سر مردم کم کردند، روزی که صلیبیان تصمیم به تعرض به سرزمین مسلمانان گرفته و در تدارک تسخیر کامل آن بودند پهلوانان کورد به سرکردگی صلاح الدین ایوبی چنان با آنها مقابله نمودند که تا ابد در تاریخ پهلوانی دنیا ماندگار بماند، زمانی که افغانها تمام سرزمین‌های مجاور را عرصه تاخت و تاز خود قرار دادند و همه تصمیم به ترک دائمی وطن خود گرفته بودند این پهلوانان کورد بودند که درس عبرتی به آنان دادند که دیگر هوس تسخیر و تهاجم به سرشان خطور نکند، اخیرا هم که جلادان داعش کل خاورمیانه را مورد آماج حملات خود قرار داده و به هیچ جانداری رحم ننمودند عدهای از ممالک به آنها باج می‌دادند و عده‌ای هم از برابرشان فرار می‌کردند اما شیر زنان و شیر مردان کورد حماسه‌ای خلق نمودند که خورشید درخشان تاریخ پهلوانی دنیاست و صدها هزار از این موارد که در ظرفیت این گزارش است اما این را بدانید که هزاران برابر آنهایی که در تاریخ ثبت شده در گذر زمان به فراموشی سپرده شده است.

 

داستان پهلوانی این ملت پایان یافتنی نیست زیرا قابلیت پهلوانی در ذات آنها قرار دارد و هر روز نبوغی از یک نابغه کورد خود را به نمایش گذاشته و یکه تاز میدان خواهد شد که بر همه اعم از دولت، نهادهای مدنی، بزرگان عرصه ورزش، رسانه و.... واجب است تا با تامین زمینه های پرورش این خلاقیت‌ها از  هدر رفتن و انحراف آن جلوگیری کنند.

 

امروزه می‌بینیم افرادی که دارای نبوغ بزرگ در عرصه ورزش بوده که به علت نبود زمینههای پرورش و مدیریت باعث تبدیل آن به مصیبت برای شخص و جامعه گردید، پس برای عدم تکرار باید همه رویکرد خود را تغییر دهیم زیرا با این امکاناتی که اکنون هست مرتب تعداد افراد نیرومند روبه افزایش بوده و خطر را بیشتر می‌کند این را بدانید بسیاری از افرادی که امروزه از آنها به نام اراذل و اوباش یاد شده و مرتب امنیت جامعه و آرامش افراد به هم میزنند افرادی مستعد بودند که نبود زمینه شکوفایی آن را به این سمت سوق داد.

 

یکی از این افراد توانمند جوانی سنندجی است به نام امیر صوفی که هم داستانی جالب از ورودش به عرصه ورزش دارد و هم انتقاداتی که گوش دادن به آن جذابیت و معانی خاص خود را دارد، ما هم نسبت به درج این گفته‌ها اقدام می‌کنیم به این امید که تاثیر گذار باشد.

 

وی میگوید: متولد سال 1373 سنندج هستم و دارای مدرک تحصیلی دانشجوی کارشناسی حسابداری که از سال 1389 وارد عرصه ورزش شدم، در این اوان رشته پرورش اندام را انتخاب نموده و اولین مربیانم حاجی مهدی حاتمی بود و اکنون دارای مدرک مربی گری از فدراسیون پرورش اندام هستم.

 

صوفی در ادادمه اظهار کرد: مربی، امکانات و خانواده عناصر اصلی تاثیر گذار بر روند ظهور استعداد ورزشی هستند و اگر یکی از این عوامل در زمینه ایفای نقش کوتاهی کند بدون شک نقش سایرین را نیز به چالش می‌کشد. بر این اساس باید ساختار نگرش و احساس مسئولیت را چنان تقویت کرد که افراد دارای پتانسیل به آسانی بتوانند به مقصد برسند.

 

این ورزشکار افزود: قدرت بدنی اگر در مدار تربیت اصولی و محدوده اخلاق قرار نگیرد سر از رفتارهای خشن درآورده که هم فرد را وادی تباهی قرار می دهد و هم جامعه را با مشکلات و تهدیدات بزرگی مواجه می‌نماید که نمونه‌های آن را بسیار داریم، بخش زیادی از این افراد جوانانی با استعداد بودند که اگر شرایط برایشان مهیا می‌گشت نه تنها باعث به هم ریختن امنیت افراد و جامعه نمی‌شدند بلکه قابلیت تبدیل شدن به پهلوانان نامداری داشتند که به قول قدیمی‌ها ناموس را به او می‌سپردی و راحت به سفر می‌رفتی اما هزار افسوس که امروز این منش در سراشیبی سقوط قرار گرفته است.

 

وی تصریح کرد: در اینجا نقش دولت در تامین امکانات ورزشی و فرهنگی و گزینش صلاحیت اخلاقی مربیان و معلمان سبب شده تا بیشترین توقع از مسئولین داشته باشیم تا سریع ترین اقدامات را برای سامان دهی به این عرصه انجام دهد چون سایر نهادهای مرتبط حتی نهاد خانواده منتظر فعالیت دولت هستند.

 

صوفی در ادامه گفت: بررسی وضعیت حوزه ورزش گویای این واقعیت است که در تمام زمینه‌ها کمبودهای شدید و ضعف‌های گوناگون از صدور مجوز ایجاد سالن، شیوه تمرین دادن، تجویزات تغذیه‌ای گرفته تا نحوه انتخاب افراد برای شرکت در مسابقات داریم بر این اساس ضرورت دارد تا سازمانهای دولتی به ارزیابی آسیب شناسانه این حوزه پرداخته و به نسبت نتایج آن برنامه‌ریزی و اقدام عملی بکنند تا بیش از این شاهد گسترش تاثیرات منفی نباشیم.

 

وی می گوید: موارد بسیاری به ویژه در حوزه فعالیت مربی، فروش مواد تقویتی و تمرین دادن به بانوان وجود دارد که بسیار آسان جلو آن گرفته می‌شود اما کسی تا کنون به وظیفه خود عمل ننموده است که در جای خود سبب تحریک دیگران هم شده و می‌بینیم که عده‌ای با سوء استفاده از این روند وارد عرصه فعالیت زیر زمینی گشته و در تدارک علنی سازی هستند که امید است این هشدارها را جدی بگیرند.

 

این مربی ورزشی در خصوص موفقیت‌های کسب شده اظهار کرد: اهم دستاورده¬ایم عبارتند از: قهرمان 6 دوره مسابقات استان، مسابقات پرس سینه و ددلیفت استان، مسابقات پرورش اندام سال 95 کرمانشاه و در حال حاضر رژیم مسابقات پرورش اندام را شروع نموده تا به تیم ملی بپیوندم.

 

انتهای پیام/a.s

پنجشنبه 10 مرداد 1398 | 09:34

کد خبر : 33521

منتشر کننده : sh.s

امید پاسخ پنجشنبه 10 مرداد 1398 | 11:14

0
2

ایوووول بو سلطان امیر صوفی

صادق مجدی نسب پاسخ شنبه 12 مرداد 1398 | 11:55

0
1

برای این ورزشکار کورد آرزوی موفقیت داریم و از کوردتودی برای توجه به جوانان این مرز و بوم تشکر میکنیم

پیمان قادرخانی پاسخ یکشنبه 13 مرداد 1398 | 10:38

0
1

امیدوارم این ورزشکار به اوج اخلاق و پهلوان منشی برسد چون گفته هایش بسیار جالب است

دانا سیادت پاسخ دوشنبه 14 مرداد 1398 | 14:02

0
0

زمان این رسیده که مسئولین استان با این گونه افراد مشاوره نموده و در زمینه پاکسازی عرصه ورزش از افراد ناباب از نظرات آنها استفاده کنند، تا دیر نشده اقدام کنید.

اسماعیل پاک منش پاسخ پنجشنبه 17 مرداد 1398 | 12:50

0
0

چندین سال است این ورزشکار را میشناسم که به ادب و تربیت مشهور است امیدوارم رشد در عرصه ورزش منش پهلوانی وی را به منش زورداری تغییر ندهد، از کردتودی هم میخواهم تا بیشتر از این در خصوص معرفی نخبگان فعالیت نماید.

وکیلی پاسخ دوشنبه 21 مرداد 1398 | 22:13

0
1

آرزوی موفقیت برای پهلوان امیر صوفی

بهرامی پاسخ چهارشنبه 23 مرداد 1398 | 11:17

0
1

سپاس از کردتودی برای معرفی جوانان موفق زیرا بزرگترین عامل انگیزشی برای ارتقاء کیفیت اخلاقی این قشر است.
امیر جان هر جا سخن از شماست همه به با اخلاق بودنت معترفند مواظب خودت باش آلوده نشوی زیرا دام حسادت برای تمام جوانان خوب گسترده است.

اریوانا پاسخ شنبه 16 آذر 1398 | 02:13

0
0

سلام من هم به عنوان یک دختر کورد افتخار میکنم به همچین برادر رشید واخلاق مدار امید که همیشه برای ملت کورد افتخار آفرین باشد ودر شهرش سنندج بماند وتلاش کند برای پرورش دادن ورزشکاران آینده

اریوانا پاسخ شنبه 16 آذر 1398 | 02:19

0
0

سلام من هم به عنوان یک دختر کورد به همچنین برادری افتخار کرده وآرزو میکنم بیشتر از همیشه برای ملت کورد وشهرش سنندج افتخار آفرین باشد

نوروزی ستاره پاسخ چهارشنبه 25 دی 1398 | 22:09

0
0

سلام .باعث افتخار کورد هستین قهرمان و پهلوان با اخلاق .انشالله همیشه تو اوج ببنیمتون

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید