کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

25 میلیارد تومان اعتباردهیاری ها استان هنوز هزینه نشده است/ شوراهای اسلامی روستایی مظلوم ترین قشر جامعه روستاها هستند

دهیاران شهرستان دهگلان, شورا ی روستایی قشر مظلوم جامعه,نبود امنیت شغلی دهیاران,مدیر کل امور روستایی و شوراها,مشکلات روستاهای دهگلان

مدیر کل امور روستایی و شورهای کردستان در نشست با بخشداران و دهیاران دو بخش مرکزی و بلبان آباد گفت: شوراها ی روستایی قشرمظلوم جامعه هستند که باید به آنان توجه ویژه شود.

به گزارش کُردتودی، شریفی پور مدیر کل امور روستایی و شوراهای استانداری کردستان در بازدید از روستاها و نشست با دهیاران و بخشداران دو بخش بلبان آباد و مرکزی دهگلان خواستار بررسی مشکلات حوزه روستایی شهرستان شد و در این نشست عمده مشکلات روستاهای شهرستان عدم آنتن دهی تلفن، ضعف اینترنت، عدم ساماندهی فاضلاب، مشکل آب شرب و جاده روستایی بود که در حضور مدیر کل امور روستایی عنوان شد.

 

 شریفی پور مدیر کل امور روستایی و شوراها در استانداری کردستان بیان داشت: برای جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهر و مهاجرت معکوس نیاز است خدمات بهتر و بیشترصورت گیرد.

 

 

 وی افزود: متاسفانه در سطح مدیریت اجرایی با کمبود اعتبارمواجه هستیم و با به توجه به سطح محرومیت در روستاهای شهرستانها و وجود پتانسیل و توانمندی در روستاها باید مشکلات روستاها به حداقل ممکن برسد و گله مندی و نگرانی مردم هم کم شود.

 

مدیر کل امور روستایی و شوراها در استانداری کردستان گفت: شورا و دهیار دو رکن اساسی در روستاها هستند اما متاسفانه شوراها مظلوم ترین، بی توقع ترین و توانمند ترین قشر جامعه روستایی هستند که هیچ گونه خدمات و کمک به آنان ارائه نمی شود نیاز است به توانمندی شوراها توجه ویژه شود و تا کنون آنچه در خور شان آنان بوده انجام نشده است که به جد پیگیرهستیم  در قبال فعالیتشان حداقل هزینه یا حق الجلسه برای آنان در نظر گرفته شود.

 

شریفی پور پس از گزارش شوراها و دهیاران روستا خواستارسریع حل مشکلات آنان در اسرع وقت شد.

 

امنیت شغلی دغدغه اصلی دهیاران

 

وی ضمن نگرانی دهیاران ازنبود امنیت شغلیشان گفت: لایحه جامع قانون دهیاریها به کمیسیون اجتماعی دولت ارائه شده که نظر وزارت کشور هم تایید شده  و اگر در دولت این لایحه تصویب شود 60 الی 70 درصد نگرانی دهیاران به صورت مستقیم که مربوط به امنیت شغلی، حقوق و مزایا، امنیت شغلی و ثبات درارائه خدمات و بخشی از خلاء و نارسایهایی که ناشی از اختلاف سلایق بین دهیار و شوراها  است حل می شود.

 

وی در ادامه با اشاره به دارا بودن رتبه استانی و کشوری دهگلان در زمینه کشاورزی، دامداری و شهرک صنعتی آنرا بزرگترین پتانسیل این شهرستان عنوان کرد.

 

 

شریفی پور با اشاره به اعتبار دهیاریها در شهرستان دهگلان گفت: در سال 97 مبلغ 2 میلیارد و 700 میلیون تومان به حساب دهیاریهار و مبلغ 58 میلیون تومان هم به حساب روستاهای فاقد دهیار شهرستان واریز شده است و با وصف این همه مشکلات متاسفانه اعتبار دهیاریها هنوزهزینه نشده است.

 

وی افزود: در حال حاضر مبلغ 2 میلیارد و 600 میلیون تومان در حساب دهیاریهای دهگلان وجود دارد که هنوز هزینه نشده که جای نگرانی دارد و ضعفی است که نظارت در آن صورت نگرفته است هرچند این مشکل تنها مربوط به دهگلان نیست بلکه مبلغ 25 میلیارد تومان در حساب دهیاریهای سطح استان وجود دارد که هنوز هزینه نشده است که جای نگرانی و تاسف دارد.

 

 

مدیر کل امور روستایی و شوراها با اشاره به و جود 88 دهیاری درشهرستان دهگلان خوشبختانه بالغ بر90 درصد جمعیت روستایی شهرستان تحت پوشش خدمات دهیاریها هستند

 

 وی در ادامه گفت: سیستم مالی متمرکز دهیاریها از طریق سامانه ای کنترل می شود که امکان دخل و تصرف و اعمال سلیقه به حداقل ممکن برسد و اگر هرگونه تغییر و تحولی در دهیاریها به جود آید برای مدیریت قابل روئیت بوده و نظارت بر پروژه ها هم در قالب این سامانه منعکس می شود که از نظر مالی هم وضعیت دهیاریها ساماندهی می شود وهم باعث نظارت بیشر بر دهیارها از طریق این سامانه صورت می گیرد.

 

 

انتهای پیام/m.r

 

 

چهارشنبه 2 مرداد 1398 | 06:54

کد خبر : 33453

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید