کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در گفتگو با بخشدار بلبان آبادعنوان شد

جاده ارتباطی شریان حیاتی منطقه و اثرگذار در توسعه

جاده ارتباطی,بخش بلبان آبد,آسفلات,طراحی وتیغه زنی جاده ارتباطی,مهاجرت معکوس,,توسعه مناطق روستایی

بخشدار بلبان آباد گفت: جاده ارتباطی به عنوان شریان حیاتی منطقه نقشی بسیار مهم در توسعه شهر و روستاها و ارتقاء سطح رضایتمندی ایفا می کند.

عباس ارشدی بخشدار بخش بلبان آباد در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به توسعه راه های ارتباطی مناطق محروم روستایی و نقش اثرگذاری آن  در افزایش رفاه و رضایتمندی مردم اظهار داشت: راه روستایی یکی از مهمترین خدمات زیربنایی است که نقش و جایگاهی ویژه ای در توسعه مناطق روستائی را دارد و در حقیقت می تواند شریان حیاتی منطقه باشد.

 

ارشدی با بیان اینکه وجود روستا به عنوان يكي از مهمترين پايگاه هاي توليد و اشتغال درجامعه است، بیان داشت: تلاش شده با ارائه خدمات رفاهی بستر مهاجرت معکوس به روستاها فراهم شود و این موضوع در کاهش آسیبهای اجتماعی نیربسیار موثر است.

 

 

وی افزود: راه ها ارتباطی مهمترین ابزاررسیدن به توسعه درهر منطقه ای به حساب می آید و رشد صنعتی و گردشگری یک منطقه با راه های مناسب چندین برابرمی شود و دروازه های پیشرفت به روی منطقه گشوده خواهد شد

 

وضعیت مسیرها و جاده های بخش بلبان آباد

 

 

ارشدی در ادامه با اشاره به وضعیت راههای ارتباطی بخش اظهار داشت: طول کل مسیرهای مواصلاتی بخش بلبان آباد 130 کیلومتراست که ازاین مقدار 18 کیلومتر آن در مسیر اصلی قرار گرفته و75 کیلومتر دیگر مسیر روستایی است که 45 کیلومتر از مسیرهای روستایی آسفالت و 30 کیلومتر شامل 13 روستا خاکی می باشد.

 

وی افزود: در سال جاری با همکاری اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای مسیر روستاهای مشیر آباد پنجه، سراب شیخ حسن و چاغربلاغ  با توجه به وضعیت نامناسب جاده به طول 4 ونیم کیلومتر طراحی، تیغه زنی و شن ریزی شد.

 

ارشدی با بیان اینکه راه ارتباطی روستاهای صادق آباد، گرگانه وشاهجوب به طول 7 ونیم کیلومتر توسط اداره راه وشهرسازی در حال واگذاری به پیمانکارمی باشد گفت: تلاش می شود همچون سال ۹۷مسیر روستاهای محور سد سورال به طول 12 کیلومتر نیز تیغه زنی و طراحی شود.

 

 

بخشدار بلبان آباد بیان داشت: مسیر جاده روستای زاغه به طول 7 کیلومتر در دو قطعه تحویل پیمانکار شده که قطعه اول به طول 3 کیلومتر در حال انجام عملیات خاکی می باشد  و پروژه فعال می باشد قطعه دوم نیز به طول 4 کیلومتر به پیمانکاری دیگر واگذار شده است.

 

ارشدی در ادامه با اشاره به مسیرجاده دسترسی به گاوداری 3 هزار راسی چراغ آباد که در اشتغالزایی شهرستان موثراست گفت:عملیات اجرایی آن به طول 6 کیلومتر شروع شده که 3 کیلومتراز طول مسیرعملیات خاکی، ابنیه واحداث پل انجام شده مشکلات موجود پروژه ( معارضین، محل تامین آب و محل عرضه مصالح) برطرف شد که پروژه هم اکنون فعال و در حال اجراست.

 

وی همکاری معادن در مسیر روستای میمون آباد را در توسعه این روستا موثر عنوان کرد و گفت: مسیر روستای میمون آباد در سال 97 باهمکاری اداره راهداری و معدن داران این روستا به طول 4/8 کیلومتر تیغه زنی طراحی وشن ریزی شد ودر سال جاری نیزبا هماهنگی به عمل آمده با اداره راه وشهر سازی ومعادن و تامین قیر مورد نیازمقدمات آسفالت آن فراهم شده است.

 

 

بخشدار بلبان آباد با بیان اینکه مسیر مبارک آباد باشماق به طول 7 کیلومتر درسال 97 توسط اداره راه وشهر سازی 3 کیلومتر آن در دولایه روکش وآسفالت شده ومابقی مسیر نیز در صورت تخصیص اعتبارآسفالت خواهد شد.

 

عباس ارشدی با اشاره به شروع عملیات اجرایی در سال 96 میسر قره بلاغ پنجه بیان داشت:عملیات زیر سازی(بیس وسابیس) و قیر پاشی مسیربه طول 2 ونیم کیلومتر انجام شده و در صورت تامین قیر توسط اداره راه شهر وسازی این مسیر آسفالت خواهد شد.

 

 

وی با اشاره به مسیر حاجی آباد بزرگ عنوان کرد: این مسیر در سال 96 به طول 5 ونیم کیلومتربه پیمانکارتحویل داده شده که یک کیلومترابتدایی مسیردر سال۹۷ زیر سازی شده و تلاش می شود با تزریق اعتباراین پروژه در سال جاری فعال شود.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 30 تیر 1398 | 11:53

کد خبر : 33439

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید