کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور سنندج عنوان کرد؛

شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی نقض آشکار حقوق بشر است

مروه شربینی، نقض حقوق بشر

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور سنندج عنوان کرد: شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی مصداق آشکار نقض حقوق بشر و فقدان آزادی در کشورهای اروپایی است.

پرستو حاتمی شفق استاد دانشگاه  و عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور سنندج در گفتگویی با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به سالروزشهادت مروه شربینی ضمن محکوم کردن حقوق بشر بخصوص حقوق زنان در اروپای مدعی گفت: شهادت ناجوانمردانه مروه شربینی نقض آشکار اصول و ارزش های انسانی در کشورهای مدعی حقوق بشر است.

 

وی درادامه افزود: قتل ناجوانمردانه و در انظار پلیس در محل امن دادگاه نشانگر ابعاد و زوایای میزان نا امنی و گسترش فضای روز افزون تنفر نسبت به مهاجرین و اقلیت های مذهبی در آلمان بوده که نمی توان با هیچگونه توجیهی اینگونه رویکردهای فاجعه آمیز برای جامعه بشریت تعیین گردد.

 

 حاتمی شفق اظهار کرد: اهمال متعمدانه و رویکردهای دو گانه در قبال ارزش ها و اصول حقوق بشر در ریشه یابی و درمان آن متاسفانه زمینه های تشدید گسترش نژاد پرستی و بی احترامی به حقوق مهاجرین و اقلیت های مسلمان را در کشورهای غربی با مخاطره جدی روبرو ساخته است تا جایی که ما با مصائب و رخدادهای هولناکی در جابجایی شهرهای اروپایی با رفتارهایی از قبیل بی حرمتی آشکار، ترویج تبلیغات تروریستی و زیر پا گذاردن ارزش ها و سنت های دیگر مذاهب و فرهنگ ها نتیجتا با موج فزاینده اسلام ستیزی و بیگانه ستیزی با جدی ترین روش های مواجه می باشیم که این همه ناشی از نوع نگرش و اهداف دو گانه و توام با بعضا اغراض سیاسی می باشد.

 

 وی خاطرنشان کرد: رسانه های غربی در قبال این جنایت که مصداق آشکار نقض حقوق بشر و فقدان آزادی در این کشورهاست، سکوت پیشه کردند، در حالی که این روزها وقتی یک عنصر ضدانقلاب فراری در ذهن بیمار خود رویای بی حجابی را می پروراند و موضوع بی حجابی یواشکی و ... را مطرح می کند به شدت از سوی چنین رسانه هایی مورد حمایت قرار می گیرد.

 

انتهای پیام

پنجشنبه 20 تیر 1398 | 10:37

کد خبر : 33362

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید