کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس:

فعالیت دلالان در بازار مصالح ساختمانی/ ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح

مصالح ساختمانی، افزایش قیمت، کمیسیون عمران مجلس

سید احسن علوی، بر لزوم ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسی باید پای دلالان را از بازار مسکن به ویژه حوزه مصالح ساختمانی ببرند.

به گزارش کُردتودی، سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت مصالح ساختمانی، گفت: بر اساس آمارهای مربوطه، قیمت مصالح ساختمانی در ماه های ابتدای سال جاری نسبت به سال های گذشته حدود ۶۰ درصد افزایش پیدا کرده، این در حالی است که بخش اعظمی از مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی، محصولات داخلی است.

 

افزایش قیمت مصالح ساختمانی به هیچ وجه منطقی نیست

 

نماینده مردم سنندج،دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شرکت های داخلی تولیدکننده مصالح ساختمانی علت افزایش قیمت محصولات را افزایش نرخ ارز و افزایش هزینه ها از جمله مالیات، حقوق کارگر و افزایش نرخ حامل های انرژی اعلام می کنند، اما در هر صورت میزان افزایش صورت گرفته با وجود تمام هزینه ها نیز منطقی نیست.

 

افزایش قیمت محصولات ساختمانی به دلیل افزایش قیمت ارز پذیرفتنی نیست

 

وی تصریح کرد: ادعای مطروحه درباره افزایش قیمت محصولات ساختمانی به دلیل افزایش قیمت ارز پذیرفتنی نیست، زیرا اغلب مواد اولیه برای تولید این محصولات، در داخل تولید و تأمین می شود و این مسئله هیچ ارتباطی با تلاطمات بازار ارز نخواهد داشت.

 

علوی ادامه داد: البته برخی از تجهیزات و مصالح ساختمانی از جمله قطعات الکترونیکی از خارج وارد می شود، بنابراین افزایش قیمت ها در این بخش بیشتر قابل قبول است.

 

فعالیت دلالان در بازار مصالح ساختمانی/ سهم ۳۰ درصدی مصالح در قیمت مسکن

 

این نماینده مردم در مجلس دهم، با انتقاد از فعالیت دلالان در بازار مصالح ساختمانی، گفت: حضور دلالان موجب افزایش غیرمنطقی قیمت ها شده که این مسئله تأثیر مستقیمی در قیمت تمام شده مسکن دارد، به طوری که بر اساس آمارها مصالح ساختمانی سهم ۳۰ درصدی در قیمت مسکن دارد.

 

ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح ساختمانی

 

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم ورود سازمان تعزیرات حکومتی به پرونده گرانی مصالح ساختمانی تأکید کرد و گفت: دستگاه های نظارتی و بازرسی باید پای دلالان را از بازار مسکن به ویژه حوزه مصالح ساختمانی ببرند.

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 20 تیر 1398 | 07:06

کد خبر : 33357

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید