کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نگاهی به حرکت تروریستی پیرانشهر و محک آزمون سیاسیون

پیرانشهر، شهید حاصل احمدی، درگیری

اکنون انتظار می رود نخبگان و خصوصا مدیران و سیاسیونی که خود را سرآمد جامعه می دانند در قبال حادثه تروریستی پیرانشهر خنثی نباشند و قدر نعمت امنیت و حافظان آنرا بدانند و درمقابل ریخته شدن خون این مدافعان واقعی امنیت بی تفاوت ننشینند.

به گزارش کُردتودی، عصر سه شنبه (18 تیر 98) یک گروه تروریستی وابسته به اشرار  ضدانقلاب، یکی از فرماندهان پیشمرگان مسلمان کُرد پیرانشهری را بهمراه دو تن از همراهانش هدف حمله ناجوانمردانه خود قرار داده و قبل از هر اقدامی هرسه سرنشین خودروی نظامی را غافلگیرانه بشهادت رساندند.

 

 ضاربین خوب می دانستند اگر شهید کاک «حاصل احمدی» کوچکترین مجالی بدست می آورد کسی هم‌آورد او نبود و این چریک آبدیده بتنهایی از پس دهها نفر بر می آمد ولی دست تقدیر این بود که مزد سالها خدمات شایسته او شهادت در راه خدا باشد و در راستای تامین امنیت کشور جان خود را تقدیم کند.

 

هرچند که این گونه اقدامات ناجوانمردانه اولین حرکت از این نوع نبوده و آخرین نیز نخواهد بود و بقول معروف کوزه آخر در راه آب خواهد شکست و کسی که برای ایجاد امنیت و آسایش جامعه اسلامی سلاح بدست می گیرد در همان اولین قدم همه شرایط این نوع خدمت را بجان و دل می خرد.

 

 شهید حاصل احمدی در زمره بیشماران مدافعین امنیتی بود که سالها چوبه دار خود را با خود حمل می کرد و بارها تا مرز شهادت پیش رفت ولی مقدر نبود تا اینکه دریک اقدام غافلگیرانه اشرار ضدانقلاب، جان خود را فدای آرمانهای انقلاب اسلامی و آسایش مردم سرزمینش کرد.

 

خبر شهادت این چریک کُرد بسیار سریع و جانسوز بود اما در وراء خبر، بسیاری انتظارات وجود دارد که می تواند موجب هم افزایی ملی در مواجهه با چنین حرکات تروریستی و ضد امنیتی باشد. انتظارات جامعه در چنین شرایطی متناسب با سطح جایگاه و پایگاه اجتماعی کنشگران سیاسی و اجتماعی و روحانیون و فعالین فضای مجازی می باشد که با نگاهی سطحی به مقوله امنیت و منفعتی که از این نعمت عاید جامعه می شود می توان انتظار داشت نخبگان و خصوصا مدیران و سیاسیونی که خود را سرآمد جامعه می دانند خنثی نباشند و قدر نعمت امنیت و حافظان آنرا بدانند و درمقابل ریخته شدن خون این مدافعان واقعی امنیت بی تفاوت ننشینند.

 

الان وقت محک و آزمون آنان است تا ببینیم وقتی که دریکی از شهرهای کشورهای همسایه باران می بارد و بعضا چتر خود را در کردستان ایران بازمی کنند و یا حادثه ای ناخواسته و یا تصادفی برای فرد و یا افرادی ازجامعه پیش می اید و بیشترین واکنش را نشان می دهند حال در مقابل این کنش ناجوانمردانه چه واکنشی بخرج خواهند داد؟ بنظرمی رسد این آزمون بدقت زیر نظرناظران امور باشد و بدون ملاحظه ببینند کدام نماینده مجلس و یا کاندیدای مجلس و یا مدیران سیاسی که خود را ذوب در مطالبات مردم می دانند نسبت به این حادثه امنیتی واکنش نشان می دهند همان را ملاک تصمیم گیری بنمایند.

 

 چرا بعضی نمایندگان جان دادن اسبی را در مرزهای صعب العبور کردستان به تریبون مجلس می کشانند(اگرچه کشته شدن عمدی حیوانات زبان بسته مورد قبول عقل و شرع نمی باشد) ولی در مقابل حوادثی چنین ناگوار سکوت می کنند؟ چرا برای فریب مردم ساده اندیش برای سلفی گرفتن با فلان فعال سیاسی و هنری خارج از ایران سروکله می شکنند و حتی حاضرند آفتابه دستی او قرار بگیرند ولی در مقابل جان دادن عده ای که شب و روز خود را وقف آرامش و آسایش مردم خود کرده اند سکوت می کنند؟

 

 بنظرمی رسد این نوع آزمونها بهترین محک شناسایی و شاقولی برای اندازه گیری میزان دلسوزی مدیران انتخاباتی و انتصاباتی به امنیت و آسایش کشورمی باشد.

 

کامیار رضایی

 

انتهای پیام/sh.s

چهارشنبه 19 تیر 1398 | 13:08

کد خبر : 33355

منتشر کننده : sh.s

مسعود پاسخ چهارشنبه 19 تیر 1398 | 13:40

0
4

شهادت این سه عزیز را خدمت خانواده هایشان وملت مظلوم کردستان تسلیت میگوییم .حمله تروریستی کورترین ،ناجوانمردانه ترین وموذیانه ترین حملات است که گاها توسط افرادی بزدل وناتوان اتفاق می افتد . تروریست نه عقل دارد ونه منطقی که قدرت وشهامت دیالوگ را داشته باشد. بهمین خاطراست که راه چاره را در حذف فیزیکی مخالفان خود میبیند.من آوازه کاک حاصل را از دور شنیده بودم به همین خاطر متاثر گشتم .خداوند روحشان را قرین رحمت واسعه خویش گرداند.

امید مرادی پاسخ چهارشنبه 19 تیر 1398 | 16:59

0
1

سلام ودرود خداوندبر مردان مرد روزگار وشهادتان مبارک همانا صدای خردشدن استخوان واساس وبنیاد استکبار.عربستان ومنافق ونامردان روسیاه شنیده می شود درود ورحمت خدا برروح این سه شهید عزیز...مرگ بر منافق

ماموستا دکترعابد نقیبی پاسخ چهارشنبه 19 تیر 1398 | 20:22

0
2

شهادت در راه خدا وامنیت خاک پاک نظام مقدس جمهوری اسلامی هنرمردان خداست کاک حاصل احمدی از همشهریان اینجانب واز همرزمان مبارزه با اشرار وگروهکهای وابسته به بیگانگان بود این شهادت این سه شهید واین مجاهد چریک سالها مبارزه به ساحت مقدس صاحب این انقلاب ومقام ولایت امام خامنه ای تسلیت میگویم ..دشمنان بدانند این چریک سالها جهاد وشهادت آرزوی شهادت داشت ...ولی ناراحت از این روش هستم که ناجوانمردانه وغافلگیرانه شهید شد وگرنه ۵ثانیه قبل متوجه میشد صدنفر حریفش نمیشدند ..اشرار بدانند ما همرزمان شهید احمدی ویارانش نخواهیم نشست و درهرکجای دنیا باشند پیدایشان خواهیم کرد ..وجای امنی نخواهند داشت ..حال بدانیم کسانیکه سنگ انقلابی بودن به سینه میزنند ...ومسولیت میگیرند...آیا این جنایت را محکوم میکنند ...ما همانیم که بودیم وشهادت آرزوی ماست ..شهادت هم لیاقت میخواد ..یادشان گرامی راهشان پر رهرو باد

شهروند پاسخ پنجشنبه 20 تیر 1398 | 08:01

0
1

تسلیت عرض می کنم شهادت افتخارانه این عزیران از خداوند خواهان صبر جزیل برای خانواده آنها .
دوستان عزیز : باید در کشور امثال این عزیزان شهید شوند تا اینکه افرادی که نالایق لیاقت بر کرسی صندلی منسب قدرت بنشیند . یاد شهید وشهیدان افتخار آمیز کشور در جلسات اداری توسط تعداد محدود از مدیران که هیچ گونه اعتقاد راسخ به ایثار و شهادت ندارند فقط در حد شعار .

خادم قران کریم پاسخ پنجشنبه 20 تیر 1398 | 13:14

0
2

سلام علیکم و عرض ادب
خدا شهداء را غریق رحمت فرماید
یک نفر نیز در جوانرود شهید شده است.

تردیدی نیست که این تروریستها در انطرف مرز پناه گرفته و مسلح می شوند و داخل کشور می شوند از مقامات مسئول در خواست دارم مقر انها و نیز هر کسی را که کمترین کمکی در داخل به این از خدا بی خبران بکند را بشدت سرکوب نمایند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید