کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه دهگلان در نشست شورای فرهنگ عمومی؛

کنگره مشاهیر کُرد فقط مختص به طیف خاصی بود

شورای فرهنگ عمومی,کنگره مشاهیر کرد,جشنتواره لیلاخ,حقوق بشر

امام جمعه دهگلان ضمن انتقاد از کنگره مشاهیر کرد گفت: اکثر مشاهیرکرد در این کنگره حضور نداشتند و حضور در کنگره تنها مختص به طیفی خاص بود که این حرکات بسی جای تاسف است.

به گزارش کُردتودی، ماموستا سید عارف عنایتی امام جمعه شهرستان در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان دهگلان ضمن انتقاد از بی توجهی بعضی مدیران شهرستان در این نشت گفت: متاسفانه بعضی از مدیران ادارات در جلسات مهم شهرستان حضور ندارند و هر روز یک نماینده در جلسات حضور پیدا می کنند که حضورشان در جلسات در واقع کم رنگ است.

 

یهود دشمن بزرگترین دشمن پیامبر و دین مقدس اسلام است

 

امام جمعه دهگلان در ادامه نشست با اشاره به موضوع حقوق بشر امریکایی بیان داشت: بزرگترین دشمن اسلام و دین مقدس اسلام یهودیان افراطی هستند که به عنوان قوم برتر توسط رئیس جهمور امریکا و حامیان و حاکمان بعضی کشورهای اسلامی که در قالب اسلام بزرگترین ضربه را به کالبد اسلام وارد می کنند مورد حمایت قرار می گیرند.

 

امام جمعه دهگلان گفت: آیا موضوع حقوق بشر مختص به یک قوم است در حالیکه خداوند متعال کرامت و فضیلت را به تمام انسانها بخشیده است و این حقوق بشر امریکایی تنها برای تبعیض نژاد و قومگرایی آنهم برای رسیدن برای غارت و منابع مسلمانان است.

 

ماموستا عنایتی اظهار داشت: امروز عده ای یا جاهلانه و یا از روی غرض و کینه ورزی در مسند قدرت در کشورهای اسلامی هستند اما مدعی حقوق بشر امریکایی هستند.

 

ایدئولوژی فکری اهل سنت احترام به اهل بیت رسوال الله است

 

 امام جمعه دهگلان در ادامه نشست ضمن تبریک دهه کرامت اظهار داشت: مقدسات ما فرا مذهبی است که تنها به یک مذهب ربط ندارد و یقینا یکی ازایدئو لوژی های فکری ما در جامعه اهل سنت و جماعت احترام به اهل بیت رسول الله است.

 

 ماموستا عنایتی در ادامه بیان داشت: هرکس خود را مسلمان قلمداد کند اما نسبت به اهل بیت رسول الله بغض و کینه در دل داشته باشد ایمانش نقض است و نزد خداوند ایمانش مورد پذیرش واقع نمی شود.

 

 امام جمعه دهگلان گفت: یکی از بزرگترین اصول اعتقادی ما حفظ حرمت اهل بیت رسول الله است همانطور که حفظ حرمت صحابه و تابعین در درون ما نهادینه شده است و ریشه دراعماق وجود ما دارد.

 

امام جمعه دهگلان گفت: متاسفانه بعضی افراد مسلمان نما در فضای مجازی اهل تسنن را دشمن اهل بیت معرفی می کنند که این حرکت نشات گرفته ازنیت شوم دشمنان دین مقدس اسلام  برای ایجاد تفرقه میان تسنن و تشیع است که لازم است مسلمانان بسیار هوشیار باشند و گول توطئه دشمنان اسلام نما را نخورند.

 

کنگره مشاهیرکرد فقط مختص به طیف خاصی بود

 

 امام جمعه دهگلان درادامه با اشاره به برگزاری جشنواره لیلاخ اظهار داشت: متاسفانه عده ای فکرمی کردند که فرهنگ ملت کرد تنها رقص، آواز و موسیقی است اما اگر توسعه فرهنگی در شهرستان بوجود آید باعث توسعه اقتصادی، آموزشی و سایر حوزه ها نیز می شود اما اگر فرهنگ در حاشیه و یا انحصار قرار گیرد تضعیف شده و باعث مشکلات در دیگر حوزه ها خواهد شد.

 

امام جمعه دهگلان ضمن انتقاد از کنگره مشاهیر کرد گفت: اکثر مشاهیرکرد در این کنگره حضور نداشتند و حضور در کنگره تنها مختص به طیفی خاص بود که این حرکات بسی جای تاسف است.

 

انتهای پیام/a.s

 

سه شنبه 18 تیر 1398 | 11:23

کد خبر : 33347

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید