کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گزارش؛

مروارید وجود در صدف حجاب / روایت «خوش حجابی» در کوچه پس کوچه های سنندج + فیلم

خوش حجابی، کردستان ، مقابله با بد حجابی

زمانی که خود را شناختم به خود افتخار کردم که در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم، مادر، مادربزرگ و خاله ها وعمه هایم همگی اهل خوش حجابی و چادری بودند، از اینکه یک بچه مسلمان بودم افتخار می کردم، چون شنیده بودم که دین حضرت محمد (ص) به عنوان خاتم الانبیاء کامل ترین دین است....

به گزارش کُردتودی، زمانی که خود را شناختم به خود افتخار کردم که در یک خانواده مذهبی به دنیا آمدم، مادر، مادربزرگ و خاله ها وعمه هایم همگی اهل خوش حجابی و چادری بودند، از اینکه یک بچه مسلمان بودم افتخار می کردم، چون شنیده بودم که دین حضرت محمد (ص) به عنوان خاتم الانبیاء کامل ترین دین است.

 


به میان بعضی دوستان که می رویم ناخودآگاه ته دلت را می خواهند که خالی کنند که این چه نوع پوششی است تا کی می خواهی خودت را زیر این چادر قایم کنی، نمی دانم چشمان و گوش هایم دیگر تاب شنیدن ندارد اما می خواهم برایشان بگویم که خوش حجابی در امان ماندن است، در امان ماندن از نگاه ها زهر آلودی که خواه ناخواه سمت تو را می گیرد، می خواهم بگویم من با این چادر راحتم چون سیاهی چادرم نگاه های برق آلود نامحرمان را تیر می کشد و نمی گذارد دل زهر آلودش به سمتت بیاید.

 


به فکر فرو رفته بودم نمی دانستم چه بگویم، تا جایی که به آن اعتقاد داشتم داشتن پوشش مناسب در محافل و انظار عمومی از دغدغه های اصلی جامعه اسلامی ایران است. عدم گرايش به حجاب مناسب و منطبق با هنجارهاي اسلامي، از مهم ترين مسايل امروزين جوامع اسلامي است همچنین رعايت موازين اسلامي و پوشش مناسب يکي از مهم ترين دغدغه هاي کنوني جامعه ما است از این رو خواستم با در دست داشتن عکسی که نمایی از زنان محجبه و زنان بد حجاب بود به میان مردم بروم و نظر آنها را جویا شوم.

 


به  کوچه پس کوچه های شهر سنندج که رفتم ، دو آقایی را دیدم که در کنار هم نشسته اند به سمت آنها رفتم و بعد از معرفی خواستم که از پوشش این دو عکس کدام یک را می پسندید؟ فورا به زنان محجبه اشاره می کند و می گوید شاید مردان به ظاهر به این چنین زنانی نگاه کنند اما هیچگاه حاضر نخواهند بود با این افرادی در زیر یک سقف مشترک هستند زندگی خود را آغاز کنند چون وقتی مادران این جامعه باشند دخترانی همانند خود را نیز تحویل جامعه خواهند دادو این به نفع نه خود، نه خنواده و نه جامعه شان نخواهد شد.

 


به سوی یکی دیگر از افراد آنجا می روم وقتی عکس را نشانش می دهم روی می گرداند و جوابم را نمی دهد اما دوباره صدایم می زند و می گوید با اینکه درد جامعه بسیار است و کسی نمی خواهد در مورد حجاب صحبت کنید فقط این را خواهم گفت اگر هر زمانی پیش بیاید که بخواهم فردی را برای زندگی خود انتخاب کنم، هیچگاه این گونه افراد بد حجاب را انتخاب نخواهم کرد چرا که اینها فقط بازیچه دست مردان خواهند بود پس بنظرم این را بگویم که حجاب حافظ حریم خانواده و جامعه است.

 


فاطمه سهرابی رئیس بانوان فرهیخته استان کردستان در گفتگو با خبرنگار کردتودی می گوید: حجاب پوششی قابل رعایت و ساده برای بانوان است اگر یک زن می خواهد از دید نامحرم محفوظ باشد و ارزش او همچون مروارید در صدف حفظ شود حجاب فاطمی داشته باشد.

 


وی افزود: حضرت فاطمه (س) الگوی کامل حجاب و عفاف بودند اگر بتوان سیره حضرت را بخوبی برای مردم جهان ترسیم کرد الگوی بسیار مناسب و عملی در زندگی بانوان خواهد شد.

 


وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: مادران سرزمین ما باید از همان کودکی فرزندان خود را با شئونات اسلامی با برنامه آشنا کنند نه با زور و اجبار.

 


سهرابی گفت: حجاب کوبنده تر از خون سرخ شهیدان است. شهدا برای حفظ ایمان، وطن و ناموس مردم به شهادت رسیدند و یک زن با حفظ حجاب خود می تواند از پایمال شدن خون شهیدان دفاع کند شهدا آن دنیا از زنان بی حجاب نمی گذرند.

 


وی با اشاره به هدف دشمن در ترویج بی حجابی افزود: دشمنان می خواهند چادر را از سر زنان ایرانی با هر ترفند و شیوه ای بیرون کنند تا حیا و عفت در ایران از بین برود. پس به خاطر حفظ کشورمان که اسم اسلام ناب محمدی روی آن است و پایمال نشدن خون شهدا حجاب داشته باشیم و به دشمن بفهمانیم زنان ایرانی مانند زنان کشورهای غربی اهل خودنمائی نیستند.


آری شهدا بارها در وصیت نامه هایشان نوشتند: :خواهرم حجاب تو خاری است در چشم دشمنان”.


و یا ” خواهرانم! دشمن از سیاهی چادر شما بیشتر می ترسد تا از سرخی خون من و برای حفظ حجاب شما خون های زیادی ریخته شده همچنین حجاب و پوشش که تهدید جدی دشمن بر آن است”.


پس، طبق قانون اساسی 26 دستگاه در بحث عفاف و حجاب مسئولیت دارند و همه برای مقابله با بدحجابی و در مسائل حجاب و عفاف کشور مسئول هستند ولی در حال حاضر کم کاری دیگر دستگاه‌ها بر دوش نیروی انتظامی افتاده است. امید است با تدبیر مسئولان فرهنگی کشور مشکل بدحجابی و بی‌حجابی در کشور ریشه کن شود و رعایت عفاف و حجاب که جزو اصولی‌ترین مبناهای دین اسلام است در این کشور جدی‌تر دنبال شود.

 


انتهای پیام/m.r

 

 

سه شنبه 18 تیر 1398 | 10:12

کد خبر : 33343

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید