کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در گفتگو با رئیس دانشگاه آزاد قروه مطرح شد؛

عفت زن ایرانی در حجاب برتر او نمایان است

حجاب،عفاف،زن ایرانی،عفت،حجاب برتر،دهقانی

رییس دانشگاه آزاد قروه با بیان اینکه عفت زن ایرانی در حجاب برتر او سال های سال است که نمایان شده است گفت: آنهایی که به دنبال رسیدن به اهداف خود در تمامی ابعاد ان هستند نخواهند توانست عفت زن ایرانی را از او بگیرند.

سمیرا دهقانی رییس واحد دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان قروه امروز و به مناسبت فرارسیدن هفته عفاف و حجاب و در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، اظهار داشت: موضوع حجاب اختیاری یا اجباری دو مقوله کاملا متفاوت است که نیازمند موشکافی قوی بر اساس قوانین، شرایط جامعه و انتظارات عمومی است. 

 

وی افزود: آنچه در روند طولانی مدت حجاب در ساختار نظام اسلامی دیده میشود عدم بسترسازی مناسب و روشنگرانه در این عرصه است که دشمنحجاب میراث و سنت باستانی ایرانیان را سالهاست به فعالیت در این عرصه تشویق نموده است. 

 

رییس دانشگاه آزاد قروه خاطر نشان کرد: متاسفانه متولیان فرهنگی هیچ گاه نتوانسته اند موضوع حجاب و اهمیت آن را برای نسل ها  آنچنان که انتظار رفته است بروز رسانی نمایند و این نتیجه ناکارمدی های طولانی مدت است. 

 

به گفته وی اگر امروز عده ای همچنان به حجاب پایبند هستند این را نباید از خروجی کارآمدی متولیان فرهنگی دانست بلکه این نتیجه روحیه عزتمندی زن ایرانی است که خودجوش در مقابل تهاجمات فرهنگی مقابله می نماید.

 

دهقانی با بیان اینکه امروز اگر بدحجابی بوسیله فتنه های داخلی بعنوان یک اهرم قوی در جهت استیصال فرهنگ غنی اسلامی استفاده می شود نشان دهنده تلاش بدون وقفه دشمن در این حوزه است، گفت: جدا از موضوع خود حجاب و پیاده سازی انواع فتنه ها برای تخریب  حجاب، در کمال حیرت این موضوع امروز مورد سوءاستفاده های سیاسی قرار می گیرد و اوج آن در زمان های نزدیک به انتخابات است.

 

وی افزود: امروز عده ای سیاست زده آزادی زن ایرانی را در چارچوب بی بندوباری تعریف می کنند تا از این رهگذر انتخاب اصلح و مطالبه مردمی را به چالش بکشند.

 

دهقانی ادامه داد: شاید اگر حربه آزادی و تعاریف سخیف از هویت زنان انحرافات فکری را ایجاد نمی کرد امروز انواع ناکارمدی ها را شاهد نبودیم.

 

به گفته وی بی حجابی را می توان بعنوان طعمه سیاسی امروزه نیز مورد توجه قرار داد تا ملت از مطالبه حقوق مشروع خود غفلت نمایند و کانال های فریب همچنان استمرار یابد. 

 

رییس دانشگاه آزاد قروه به حضور زنان در ورزشگاه ها اشاره نمود و بیان داشت: حضور زنان در ورزشگاه در سایه غفلت های طولانی رقم خورده است تا با هنجارشکنی های گسترده در ورزشگاه ها بدعت های مختلف شکل گیرد.

 

دهقانی افزود: موضوع بی حجابی با انواع آسیب های آن نباید در سایه غفلت قرار گیرد که اگر این امر همچنان با بی توجهی روبرو گردد اولین پایه های اصلی برجام فرهنگی استحکام خواهد یافت. 

 

وی تصریح کرد: عده ای متاسفانه حقوق زن ایرانی را آنچنان کوچک شمارده اند که حضور آنان در ورزشگاه ها یا بی بندوباری پوششی بعنوان دغدغه های اصلی شمرده می شود و این قصوری بزرگ است و باید اصلاح گردد.

 

دهقانی در ادامه گفت: باید آگاه بود که جنس فتنه ها با محوریت بی حجابی ساختارهای مختلفی را در تیررس قرار داده است که نه تنها عزتمندی و شرافت زن ایرانی را به یغما می برد، بلکه افکار و روح نسل ها را در بند این زندان چنان محصور می نماید که قدرتی در تعیین سرنوشت کشور خود نداشته باشند. 

 

به گفته وی مقابله قاطعانه با بی بندوباری نه تنها هیچ منافاتی با آزادی های فردی ندارد بلکه ترمیم کننده واقعی حقوق اجتماعی افراد است و جای بسی تعجب است که قانون گریزی امروز بعنوان آزادی فردی تعریف می گردد و آنگاه انتظار می رود حقوق متقابل افراد یک جامعه نسبت به هم رعایت گردد و افراد در نظام های اجتماعی منسجم  یک ساختار رفاه نسبی تجربه نمایند! 

 

دهقانی ادامه داد: عاریه گرفتن واژه ها از جمله حقوق بشر، آزادی زنان و... برای تحمیل دام های فکری ترفندهای نخ نمای فرهنگ غربی است که امروز متاسفانه همچنان بخشی از جامعه به درک درستی از آن نرسیده اند و به همین خاطر در غفلت های نوظهور گرفتار می گردند.

 

رییس دانشگاه آزاد قروه افزود: غفلت در تبیین واقعی فرهنگ اسلامی، نسل ها را به سمت دام فرهنگ های سخیف غربی که تنها قدرت رسانه ای دارا هستند می کشاند و بنابراین تحول در ساختارهای فرهنگی تعریف شده امری لازم است.

 

وی در پایان گفت: فتنه های پیرامون حجاب ساختارهای شناخته شده ای هستند اما اینکه برای مقابله با این فتنه ها چرا آن چنان که شایسته است اقدامی نمی شود موضوعی قابل تامل است که باید افکار عمومی نسبت به آن و آثار بسیار ویرانگر آن غفلت نورزد.

 

انتهای پیام/m.r

دوشنبه 17 تیر 1398 | 08:47

کد خبر : 33340

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید