کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کردتودی گزارش می دهد؛

کشتی طوفان‌زده‌ شهرداری بیجار غوطه‌ور در دریای مواج بی توجهی +تصاویر

شهرداری بیجار، شهردار، شورای اسلامی شهر بیجار، نارضایتی مردم ، گلایه

مردم دیار بیجار گروس از عدم توجه شهردار و شورای اسلامی شهر بیجار نسبت به رسیدگی مشکلات شهری ناراضی هستند.

به گزارش کُردتودی،  در دوره چهارم شورای اسلامی شهر بیجار از هر قشر یک نفر در شورا حضور داشت از بازاری گرفته تا فرهنگی و کارمند و کارگر و بعد از چهار سال تنها چیزی که از این دوره ماند فقط نارضایتی مردم و پشیمانی از انتخابهایشان.

 

دوره پنجم فعالیت خود را شروع کرد اما این بار مردم به خاطر اینکه افراد انتخاب شده همه یکدست هستند و با توجه به فعالیت های قبلی شان با مشکلات سطح شهر آشنایی دارند خوشحال بودند.

 

اما این خوشحالی مردم خیلی دوام نداشت و وضعیت اسفناک شهر و نارضایتی مردم از مصادیق بارز این نارضایتی است.

 

مردم بیجار گروس در تاریخ 26 اردیبهشت با حضور در پای صندوق های رای از بین کاندیداهای تایید صلاحیت شده 7 نفر را بعنوان اعضای شورای اسلامی برای برطرف کردن مشکلات شهری انتخاب کردند.

 

با توجه به عملکرد و نظرات مردم ، نه اینکه شورای پنجم هیچگونه عملکرد مثبتی برای شهر نداشتند، بلکه موجب بروز مشکلات و چالش های بزرگ برای شهر هم شده بودند.

 

بعد از آغاز بکار رسمی شورای پنجم، مردم دیار گروس در خوشبینانه ترین حالت منتظر اقدامات مثبت اعضای شورا بودند.اما گویا مشکلات داخلی شورا و اختلافات آن پایانی ندارد و این معضل اساسی گریبانگیر اعضای پنجم نیز شده است.

 

 

نارضایتی مردم از بی توجهی شهرداری نسبت به مشکلات شهری

چالش انتخاب شهردار یکی از مشکلاتی بود که از همان ابتدا دامن شهرداری بیجار را گرفت ، متاسفانه مردم شهر بیجار از عملکرد شهردار ناراضی هستند و خواهان توجه بیشتر اعضای شورای اسلامی شهر بر این رویکرد می باشند.

 

وضعیت نامناسب خیابان ها و کوچه های که حقوق شهروندی در چاله چوله های آن گم شده ، وضعیت نامناسب فضای سبز بیجار با توجه به اینکه شهر بیجار از بیشترین سرانه فضای سبز استان کردستان برخوردار هستند، حقوق معوقه کارگران ، نبود پروژه های درآمد زا از مهترین مشکلات شهری است که شهر بیجار گروس با قدمت هفت هزار سال را تهدید می کند.

 

تخریب آبنماهای سطح شهر ، عدم توجه به نظافت شهری ، نبود مبلمان مناسب شهری ، نصب صندلی های که جان هر شهروند را تهدید می کند، نبود بوستان های مناسب شهری در مناطق محروم، عدم توجه به شهربازی و وسایل فرسوده آن ، نبود روشنایی مناسب در معابر که موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان شده از دیگر مصداق های بارز عدم توجه شهردار به مشکلات شهری است.

 

 

هویت گمشده شهر بیجار در نبود مبلمان شهری مناسب

متاسفانه هر روز شاهد آن هستیم که ابهت این شهرستان در میان زباله‌ها و نخاله‌های ساختمانی و چاله چوله های فراوان در قبال عدم توجه شهرداری و شورای شهر بیجار دفن می‌شود و  وضعیت هر لحظه چون کشتی طوفان‌زده‌ای در دریای مواج غوطه‌ور می‌شود.

 

با لبریز شدن صبر مردم و عدم توجه دستگاه‌های مربوطه به عملکرد شهرداری و عدم پاسخگویی مسوولان ، مردم بیجار برای بیان مشکلاتشان به فضای مجازی پناه آورده اند و هر روز شاهد انبوه ای از پست های مختلف که حکایت از نارضایتی مردم از عملکرد شهرداری و شورای شهر دارند رو به رو هستیم.

 

یکی از شهروندان بیجاری در گفتگو با خبرنگار ما بیان داشت: شهردار محترم به جای تخریب آبنماهای سطح شهر به وضعیف آسفالت معابر، وضعیت نور میادین و پارک ها، وضعیت جداول رسیدگی کند.

 

وی بیان داشت: اینکه شهردار آبنما دوست ندارد دلیل نمی شود بیجار را نابود کند، بهتر است کمی هم به نظرات مردمی توجه کنید و مانند روستا با این شهر کهن رفتار نکنید.

 

 

سنگ های فرش که توسط حمله شته ها سیاه شده

یکی دیگر از شهروندان بیجاری با گلایه از عدم توجه شهردار و شورای اسلامی شهر بیجار به وضعیت شهری بیان داشت: نمی دانم شهردار یا اعضای شورای اسلامی شهر بیجار گذرشان به بلوار امام خمینی (ره) که تنها مکان تفریحی بیجار است نمی افتد؟!

 

وی ادامه داد: 2 سال بیشتر از عمر این سنگ فرش ها نمی گذرد و بخاطر سمپاشی نکردن درختان به این روز درآمده اند، باید گفت رنگ اصلی سنگ فرش زرد، قرمز و سفید است اما آنچه الان می بینیم موزایک های سیاه است.

 

یکی دیگر از شهروندان بیجاری با اظهار گلایه از شهردار بیجار اعلام کرد: به قول خود مسوولان شهرداری ، شهر بیجار بیشترین سرانه فضای سبز استان کردستان را دارد اما دریغ ار سمپاشی درختان و آبیاری مناسب در این شهر که موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان شده است.

 

وی تصریح کرد: آیا بهتر نیست شهرداری درختان  زیبای شهر بیجار را قبل از آلودگی به جانواران سمپاشی کند، با این وجود انتظار نداشته باشیم که شهرداری بیجار توانایی یک بار سمپاشی درست و حسابی درختان را ندارد  درختان سطح شهر خشک نشنوند.

 

با گذری در شهر بیجار با قدمت هفت هزار ساله و انبوه ای از مشکلات که سال به سال بر تعداد آنها افزوده می شود این شعر را زیر لب زمزمه میکنم و امیدوارم روزی شاهد شهری در حد حقوق شهروندی مردم دیار گروس باشیم.


از طلا گشتن پشیمان گشته ایم             مرحمت فرموده ما را مس کنید

 

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 15 تیر 1398 | 10:42

کد خبر : 33331

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید