کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی؛

مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر در سنندج احداث می شود

شهردار سنندج، صیدی، مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر، اقلیم کردستان عراق، سلیمانیه

شهردار سنندج  گفت: عملیات احداث مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر در زمینی به مساحت به بیش از50 هزارمترمربع و با سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی با مشارکت سرمایه گذاری از اقیلم کردستان آغاز خواهد شد.

به گزارش کُردتودی،  جمعه 14 تیرماه و با حضورت هیاتی از اقلیم کردستان کلنگ احداث مجتمع تجاری و بازار بزرگ سنه سنتر به زمین زده خواهد شد.

 

شهردار سنندج اظهار داشت: جذب سرمایه گذار  و استفاده از پتانیسل بخش خصوصی در اجرای پروژه های مختلف شهری یکی از مهم ترین عوامل در ایجاد رشد اقتصادی در سطح هر شهر محسوب می شود.

 

حشمت اله صیدی بیان کرد: یکی از بسته های سرمایه گذاری که توسط سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های مردمی این شهرداری تدوین شده احداث مجتمع تجاری وبازار بزرگ سنه سنتر است.

 

وی عنوان کرد: این مجتمع تجاری در محل ساختمان سازمان عمران وبازآفرینی شهری شهرداری واقع در بلوار پاسداران احداث می شود.

 

صیدی افزود: سرمایه گذارخارجی از اقلیم کردستان با مشارکت این شهرداری و سرمایه گذاری 200 میلیارد تومانی این مجتمع تجاری و بازار روز سنه سنتر را احداث خواهد نمود.

 

وی  اعلام کرد: این مجموعه در زمینی به مساحت  بیش از 50 هزار متر مربع و مساحت عرصه بیش از 15 هزار و 553 مترمربع بصورت دو سمت دسترسی از بلوار پاسداران و جاده ساحلی احداث خواهد شد.

 

صیدی تصریح کرد: عملیات اجرایی این مجتمع در دو بخش شامل یک ساختمان مجزار از ساختمان اصلی (شماره یک) به مساحت زیربنای 400 مترمربع در جبهه شمالی عرصه به صورت  طبقه همکف و طبقه اول به صورت انباری تجاری  احداث خواهد شد.

 

وی افزود: ساختمان دیگر نیز به صورت مجزا از ساختمان اصلی ( شماره 2 ) به مساحت زیربنای 1400 مترمربع در جبهه جنوب غربی عرصه شامل ( زیرزمین یک و دو هر دو به صورت انبار تجاری و پارکینگ روباز بر روی سقف زیرزمین یک (دسترسی بلوار پاسداران) به تعداد 53 واحد  احداث می شود.

 

صیدی در ادامه عنوان کرد: طبقه زیرزمین به صورت پارکینگ با جانمایی 356 واحد پارکینگ با دسترسی از جاده ساحلی با مساحت زیربنای بیش از 10 هزار و 270 مترمربع، طبقه همکف با دسترسی مستقیم از جاده ساحلی به صورت تجاری و با تعداد 381 دهنه تجاری با مساحت بیش از 10 هزار و 400 مترمربع اجرایی خواهد شد.

 

وی همچنین اظهار داشت: طبقه اول  این مجتمع تجاری با تعداد 382 دهنه تجاری و مساحت بیش از 10 هزار و 400 مترمربع، طبقه دوم نیز دارای کاربری تجاری با تعداد 202 دهنه تجاری با مساحت بیش از 10 هزار 400 مترمربع و پشت بام بر روی سقف طبقه دوم با دسترسی رمپ از باند کند رو بلوار پاسداران بصورت پارکینگ روباز با جانمایی 380 واحد احداث  می شود.

 

شهردار سنندج  اعلام کرد: مدت زمان اجرای پروژه احداث مجتمع تجاری وبازار روز سنه سنتر 18 ماه است.

 

وی ابراز امیدواری نمود: با سرمایه گذار خارجی ( شرکت شوان بنیاد سیروان ) بتوانیم  با احداث این پروژه  گام مهمی در جهت احداث مراکز تجاری مدرن در سطح شهر برداریم.

 

انتهای پیام/a.p

 

پنجشنبه 13 تیر 1398 | 11:15

کد خبر : 33325

منتشر کننده : sh.s

کم سواد پاسخ جمعه 14 تیر 1398 | 04:07

0
1

با سلام
فقط الفباء را عرض می کنم که همان اسم گزاری مجتمع مورد توضیح جناب اقای صیدی شهردار محترم سنندج است . اگر ایشان زبان فارسی و ملی کشور را پاس می دارند که اسم شهر سنندج است اگر زبان کردی را پاس می دارند که با هیچ منطقی دو کلمه یکی کردی بنام سنه و بدنبال ان سنتر اساسا با هم همخوانی نداشته و موضوعیتی ندارد
center یک کلمه انگلیسی با معنی مرکز است مرکز نیز باید مرکز تجاری سنندج باشد و می تواند به زبان فارسی و کردی و حتی انگلیسی برای بازدید کنندگان احتمالی انگلیسی زبان باشد حال خواهشمندم یک استاد دانشگاه اگاه به ادبیات انگلیسی و کردی و فارسی بیاید این را معنی کند که سنه سنتر چه مفهومی دارد که یک کلمه ان کردی و یک کلمه ان انگلیسی باشد و انگلیسی نیز به زبان فارسی نوشته شود ؟امیدوارم اینکار در موعد مقرر افتتاح و به سرانجام رسیده و باعث رونق تجارت شود

zagroos پاسخ چهارشنبه 19 تیر 1398 | 10:35

0
0

سلام
آیا احداث مجتمع و تجمیع کسب و کارهای کوچک در دست یک نفر یا عده ای کم بر بار فقر و بدبختی مردم سنندج نخواهد افزود ؟ آیا مسئولین شهرداری و سرمایه گذاری بجای این مجتمع تجاری برای نابودی بقالی و سوپری های کوچک نمیتوانند دو طرح گردشگری یا تولیدی سرمایه گذاری کنند ؟

اجلال امینی پاسخ سه شنبه 8 مرداد 1398 | 23:42

0
0

سلام واقعن اگه همچنین مجتمعی خارج از شهر درست شود وتاناکور در این موقعیتی که هست جابه جا شود بهترین گزینه برای کاهش ترافیک ونا بسامانیهای که به وجود امده خیلی خوب میشود

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید