کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

۵ هزار دانشجوی غیر خوابگاهی و ساکن سنندج نیازمند اتوبوس خط واحد هستند

دانشگاه کردستان، معاون دانشجویی دانشگاه کردستان، تخصیص اتوبوس حمل و نقل به دانشجویان

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان گفت: این دانشگاه بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ دانشجو دارد که حدود پنج هزار نفر از خوابگاه های دانشگاه استفاده می کنند و ۵ هزار و ۶۰۰ نفر نیز ساکن سنندج هستند.

به گزارش کُردتودی، عثمان عزیزی در دیدار شورای شهر سنندج با شورای دانشگاه کردستان اظهار داشت: این دانشگاه بیش از ۱۰ هزار و ۶۰۰ دانشجو دارد که حدود پنج هزار نفر از خوابگاه های دانشگاه استفاده می کنند و ۵ هزار و ۶۰۰ نفر نیز ساکن سنندج هستند.

 

وی افزود: دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشگاه، سرویس رفت و آمد دارند و سرویس ها هر ۲ ساعت یکبار از خوابگاه به سمت دانشگاه حرکت می کنند.

 

عزیزی تاکید کرد: دانشجویانی که در داخل شهر سنندج هستند و جمعیت بالایی نیز دارند، در روزهای هفته که به دانشگاه رفت و آمد می کنند، از سرویس و امکانات حمل و نقلی که مخصوص دانشجویان باشد بهره مند نیستند و ضروری است تا به این نیاز دانشجویان رسیدگی شود.

 

وی گفت: با بررسی دانشگاه های بزرگ کشور مانند، تبریز، یزد، اصفهان و شیراز ایستگاه خط اتوبوس واحد در ورودی دانشگاه مستقر شده تا دانشجویان را به داخل شهر و برعکس جا به جا کند اما در دانشگاه کردستان با این میزان جمعیت چنین امکانی وجود ندارد.

 

عزیزی اضافه کرد: با توجه به افزایش دانشجو در سال آینده داشتن چنین طرحی ضروری بوده و دانشجویان از تخفیف ویژه نرخ کرایه اتوبوس نسبت به سایر اقشار جامعه برخوردار شوند.

 

معاون دانشجویی دانشگاه کردستان افزود: اتوبوسی که از جلوی دانشگاه عبور میکند پس از گذشتن از ویلاشهر کاملاً پر بوده و برای دانشجویان جایی ندارد و نیاز است تا هم کارت تخفیف دانشجویی صادر شود و نیز در صورت امکان اتوبوسی برای رفت و آمد این دانشجویان در نظر گرفته شود.

 

عزیزی تاکید کرد: خوابگاه پروین اعتصامی در خیابان حاجی آباد رو به روی آموزش و پرورش ناحیه ۲ بوده و نیازمند رسیدگی است و از شورای شهر میخواهیم تا ما را در طرحی که برای این خوابگاه در نظر گرفته ایم یاری کنند.

 
انتهای پیام/

دوشنبه 3 تیر 1398 | 12:05

کد خبر : 33242

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید