کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

علم سلطانی در دست صاحبش/فضای مدیریتی باید به جوانان واگذار شود

دانشگاه سقز، تودیع و معارفه رئیس دانشگاه سقز، نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد

جلسه تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سقز با حضور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کردستان و فرماندار شهرستان سقز برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد سقز در این مراسم جوانان را سازنده و دانشگاه را کارخانه تولید علم و دانش معرفی کرد.

 

حجت الاسلام طاهری بیان کرد: در زمان طاغوت تنها یک هزار دانشجو در دانش سراها مشغول تحصیل بودند و این برگرفته از هدف رژیم برای بی سواد ماندن مردم بود.

 

وی افزود: اما امروز به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران تنها در دانشگاه های آزاد استان کردستان 12 هزار دانشجو و در دیگر دانشگاه های استان هم هر کدام جداگانه همین تعداد دانشجو وجود دارد و این یعنی غرور علمی و توجه به دانش و توسعه آن در نظام اسلامی.

 

حجت الاسلام طاهری با بیان اینکه امروز هرکس علم در دستش باشد، سلطان است، بیان کرد: امروز رشد و شکوفایی دانش در اولویت اول قرار دارد و برخلاف گذشته که هدف بی سوادی مردم بود، امروز بیش از قبل به علم توجه می شود.

 

وی افزود: پهپادی که در خلیج فارس به واسطه همین علم ساقط شد افتخارش در دنیا این بود که غیرقابل رصد است و امروز به واسطه علم و دانش موجود در دست جوانان ما برزمین زده شد و ساقط گردید.

 

حجت الاسلام طاهری بیان کرد: برآورد هزینه این پهپاد 220 میلیون دلار بود که با علم مهار شد و این سند افتخاری است برای جوانان ما.

 

وی خاطرنشان کرد: فراوانی دانشگاه در جای جای ایران اسلامی و خصوصا حضور دانشگاه آزاد در تمامی شهرهای ایران، جای مباهات دارد.


نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد اسلامی همچنین حضور فرد بومی در سرپرستی دانشگاه، سقز که از فرزندان منطقه بود، را تبدیل حرف به عمل عین واژه وحدت دانست که در نظام اسلامی ایران عملی شد.

 

وی عنوان کرد: حمله تروریستی اقتصادی به ایران که عربستان پول آن را می دهد و فناوری آن توسط آمریکا و نیز پیاده نظام آن کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس هستند را عین واقعی ظلم و ستم است.

 

حجت الاسلام طاهری بیان کرد: آلمان و ژاپن که ابرقدرت اقتصادی هستند و زمانی مستعمره آمریکا بودند در بازی جدید آمریکا هم به ایفای نقش واسطه گری پرداختند، حامل پیام آمریکا برای وادار کردن ایران به تسلیم بود که خوشبختانه با جواب فرزانه مقام معظم رهبری در نهایت تیر خلاصی بود بر نقشه های آمریکا.

 

وی افزود: قدرت نمایی ایران تنها در پیام رهبر انقلاب خلاصه نشد بلکه در سایه دانش و علم و حضور دانشگاه ها اتفاق افتاد.

 

حجت الاسلام طاهری بیان کرد: مردم سقز مهمان نواز و با محبت هستند که این ویژگی خاص تمام مردم استان است و خوشبختانه در خود مرکز دانشگاه آزاد هم این ویژگی از رئیس تا دانشجو و اساتید را دربر می گیرد.

 

وی همچنین با تکیه بر سخنان مقام معظم رهبری افزود: رهبری از مسئولان دانشگاهی درخواست کردند که دانشجویان متعهد، دیندار و اخلاقی را تحویل جامعه دهند و خروجی کار آنها در مراکز عالی دانشگاهی جوانان متعهد باشد.

 

نماینده ولی فقیه در دانشگاه آزاد سقز بیان کرد: لازم است که از هوش و بهره جوانان در امور مملکت بهره برده شود و همانگونه که یکی از نمایندگان دانشگاهی در حضور مقام معظم رهبری اظهار کرد که جنگ را با 20 ساله ها بردیم و سیاست را با سالخوردگان باختیم، لازم است که سیاست و امور مملکت داری را هم به جوانان واگذار کرد و از وجود آنها بهره برد.

 

وی در خاتمه خاطرنشان کرد: رئیس جدید دانشگاه سقز هم باید مانند رئیس سابق کرسی های آزاداندیشی را سرلوحه کار خود قرار دهد و ضیافت اندیشه همراه با انجام اقدامات فرهنگی سرلوحه مسائل و اقدامات انجام شده در دانشگاه باشد و فضا برای بیان مسائل سیاسی برای دانشجویان فراهم شود.

 

گفتنی است این مراسم همکنون در محل دانشگاه آزاد سقز در حال برگزاری است.

 

 

انتهای پیام/

دوشنبه 3 تیر 1398 | 14:05

کد خبر : 33239

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید