کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کاش تمام «نه های» تاریخ در زمان خود گفته می شد؛ اعتماد دوباره به آمریکا مارگزیدگی از همان سوراخ است

شینزو آبه، دیدار با رهبر انقلاب، دانشجویان کردستانی

"ترامپ را شایسته مبادله پیام نمی‌دانم با آمریکا مذاکره نخواهیم کرد" دو جمله ای که روزهای اخیر شاید به جرائت گفت جزو پربازدیدهای جهانی بود.

به گزارش کُردتودی، وقتی که رهبر انقلاب با عزمی راسخ و کلامی استوار آمریکا و ترامپ را لایق مذاکره در خصوص آینده و حال ملتی بزرگ ندانست و عزتی از دست رفته را که برجام نافرجام از مردم ایران گرفته بود، بار دیگر به آنها بخشید.

 

در روزهای اخیر سفر نخست وزیر ژاپن که قطعا بعد سیاسی آن تحت الشعاع حمایتی نه مخفی و کاملا آشکار از آمریکا بود، دلهره ای دوباره را در دل ملت ایران ایجاد کرده بود.

 

ملتی که چشم دلشان شاید به کلام پیری فرزانه بود، "نه" نه ای که رهبر انقلاب با اقتدار بیان کرد و پس لرزه ای در دل سیاسیون جهان و معادلات جهانی داشت.

 

رهبر انقلاب در دیدار با شینزو آبه از عدم نان شدن مذاکره با آمریکا گفته بود، مذاکره ای که تجربه تلخش هنوز هم روی زندگی ملت ایران بعد منفی آن تاثیر گذاشته بود.

 

مذاکره ای که یک جانبه از سوی ذرت بو داده آمریکا زیرپا نهاده شده بود!

 

اصلا مگر مردم ایران بازیچه دست آمریکایی ها هستند که هر روز با آمدن رئیس جمهور جدید و برپایی دولت جدید به آنها توهین شود و بعد از آشنایی فرد بی سواد تازه به دوران رسیده با قوانین بین المللی و حد و حدود دولتها خصوصا آمریکا مجددا الزام به حضور ایران در سوی دیگر میز سیاسی جهان آنها را دعوت به مذاکره نو کند؟

 

حتی اگر رهبر انقلاب هم آنروز به شینزو آبه جواب رد نمی داد، دانشجویان بیدار ایران در استقبال از آقای نخست وزیر صادقانه کلام رهبری را در بدو ورود به ایشان انتقال دادند.

 

 

خوشبختانه دانشگاه های ما آنقدر بیدار هستند که دیگر پیرو خط رهبری بودن آنها نخ را به دستشان داده و کلام رهبری را می خوانند.

 

ولی کاش شینزو آبه قبل از آمدن به ایران نیم نگاهی به تاریخ ژاپن می انداخت، دقیقا فردای همان روزی که بعد از آغاز جنگ جهانی دوم، و در پی تحریم‌های نفتی آمریکا و بمباران اتمی هیروشیما و ناگاساکی در سال ۱۹۴۵ میلادی که ژاپن را به تسلیم واداشت. 

 

یکی از دانشجویان دانشگاه آزاد قروه در این خصوص در گفتگو با خبرنگار ما اظهار داشت: آمریکا در موارد مختلف به دنبال فشار و تحقیر ملت ایران بوده است، اما با هر بار ناکامی یک پله از ادعاهای خود کوتاه می‌آید.

 

وی بیان کرد: همین چند ماه پیش بود که برای مذاکره با ایران ۱۲ شرط گذاشت اما امروز به دنبال مذاکرات بدون شرط است و برای این امر از وزیر خارجه گستاخ آلمان تا نخست وزیر متین ژاپن می‌خواهد که به ایران بگویید ما فقط به دنبال مذاکره ایم (بماند که همانند گذشته دروغ می‌گویند ).

 

وی افزود: اما جواب‌های امروز رهبری در پاسخ به نخست وزیر محترم ژاپن ضمن تکریم ایشان، تحقیر آمریکا بود، و امروز همه می دانند که آمریکا در هدف‌گذاری خود شکست خورده است.

 

این دانشجوی کردستانی اذعان داشت: با اعلام پایان بحث مذاکره با آمریکا از سوی رهبر انقلاب قطعا عزم جدی مسئولان برای حل مشکلات مردم می ماند و اینکه نباید از آن غفلت کرد.

 

 

حقیقتا صداقت در میان مقامات آمریکایی بسیار کمیاب است، دّری است نایاب در جهان سیاسی آمریکایی ها.

 

مقام معظم رهبری حد و حدودهای آمریکا را که پا از آن فراتر نهاده بود را یادآوری کرد و پیشرفت کشور را با وجود تحریم ها زیر سایه انقلاب، شهدا و لطف الهی دانستند، جمله ای سنگین که حقیقتا سیلی محکمی هم به برخی مسئولین کشوری بود، آنان که چشمشان هنوز دنبال مذاکره است و سهل انگاری خود را با نبود رابطه با آمریکا تفسیر می کنند.

 

مذاکره زیر فشاری که می تواند بیش از داشتن تاثیر مثبت، تبعات منفی بیشتری را به دنبال داشته باشد.

 

آمریکا در توسل کردن به دیگران دست قهاری دارد، به طوری که وقتی آلمان را هم متوسل به مذاکره ایران با آمریکا کرده بود، هم با تمام تلاش های چند جانبه در نهایت دست رد به سینه آمریکایی نادم خورد.

 

یکی دیگر از دانشجویان بسیجی دانشگاه آزاد قروه در گفتگو با خبرنگار ما اظهار کرد: کاش در نشست خبری با دیپلمات مذکور حضور داشته و اینگونه پاسخش را می داد: آقای دیپلمات اگر اینجا در تهران جنگ نیست، به دلیل گفت‌وگوها و رایزنی‌های شما و دوستان آمریکایی شما نیست؛ بلکه به دلیل قدرت بازدارندگی جمهوری اسلامی ایران است! قدرت بازدارندگی‌ای که اتفاقاً هم‌پیمانان اروپایی‌تان در کنار سران کاخ سفید به دنبال از بین بردن آن با بهانه‌های واهی هستند!

 

وی بیان کرد: وقتی با وجود همه جنگ روانی غول‌های رسانه غربی، ناو جنگی آمریکایی بیرون از خلیج‌فارس لنگر انداخته و جرئت نزدیک شدن به تنگه هرمز را ندارد، هواپیمای شما در تهران به زمین می‌نشیند، به ما حق بدهید که به ماجرا بدبین باشیم و گمان کنیم با هدف آغاز مذاکرات موشکی و محدود کردن حضور منطقه‌ای ایران یا به عبارت دقیق‌تر فراهم‌سازی مقدمات بی‌دفاع کردن ایران در مقابل تهدیدات نظامی به اینجا آمده‌اید.

 

وی افزود: کاش در وزارت خارجه جمهوری اسلامی کسی پیدا می‌شد که پس از این اظهارات، وزیر خارجه آلمان را سوار بر ماشین تشریفات به یکی از آسایشگاه‌های جانبازان شیمیایی در تهران می‌برد تا از نزدیک ببیند بمب‌های ساخت دولت آلمان 30 سال پس از پایان جنگ تحمیلی همچنان دارد قربانی می‌گیرد!

 

افسوس و ای کاش یک نفر پیدا می شد که تمام ناگفته های ملت ایران را به آمریکا یا نمایندگانش می رساند.!

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 26 خرداد 1398 | 06:27

کد خبر : 33177

منتشر کننده : ر .ع/ku

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید