کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی:

دشمن تحمل استقلال ایران اسلامی را ندارد / راهبرد دشمن فشار و تاکتیک انها مذاکره است

کنگره 5400 شهید کردستان،رییس دانشگاه علوم پزشکی،شهدای علوم پزشکی،اجلاسیه شهدا،کردستان،شهدای مظلوم کردستان،مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی،نصرالله فتحیان

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی با بیان اینکه تدابیر مقام معظم رهبری کشور را به مانند یک کشتی آرام حفظ کرده است، گفت: امروز رییس جمهور امریکا تمام جهان را واسطه ساخته است تا بتواند به مذاکره بپردازد اما رهبر انقلاب فرمودند راهبرد دشمن فشار است و تاکتیک انها مذاکره است و انها به دنبال فشار حداکثری هستند

به گزارش کُردتودی، سردار نصرالله فتحیان امروز و در اجلاسیه شهدای علوم پزشکی استان کردستان که در راستای کنگره 5 هزار و 400 شهید استان کردستان در دانشگاه علوم پزشکی کردستان برگزار شد با اشاره به شرایط استان کردستان در روزهای آغازین پیروزی انقلاب اسلامی و کمبود پزشک در استان، اظهار داشت: امروز استان کردستان دارای یک دانشگاه علوم پزشکی است و از وجود 4 دانشکده پزشکی دندانپزشکی بهداشت و پرستاری بهره مند است.

 

 

وی ادامه داد: امروز استان کردستان 259 نفر عضو هیئت علمی دارد و در 7 رشته دوره دستیاری تخصصی در این استان وجود دارد و بیش از هزار نفر پزشک در استان کردستان حضور دارد و دانشگاه بیش از 75 درصد از نیاز استان را تامین می نماید .

 

 

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی خاطر نشان کرد: این یک دستاورد و شاخص مهم در اعتلا و پیشرفت است و باعث خشنودی شهدا در تمامی زمینه ها خواهد بود .

 

 

به گفته وی مردم این سرزمین از یکی از مهمترین مولفه های اجتماعی و انسانی برخوردار هستند و در شرایط خوبی قرار دارد، هر چند با شرایط مطلوب فاصله داریم اما می توانیم به شرایط مطلوب نیز برسیم.

 

 

وی با اشاره به شهدای پزشکی که در استان کردستان به شهادت رسیدند افزود: این شهیدان در مناطق مختلف استان و در شهر مریوان در کنار دیگر شهدا خدمت رسانی می کردند .

 

 

وی با طرح سوال از عوامل به شهادت رسیدن دانشجویان پزشکی گفت: چرا دانشجویان پزشکی را به شهادت رساندند؟ انها که برای خدمت به مردم امده بودند و هدفی جز خدمت به مردم کرد نیز نداشتند.

 

 

فتحیان ادامه داد: این شهدا همه چیز داشتند و هیچ چیزی برای انان کم نبود و برای خدمت به مردم به جبهه های جنگ امده بودند .

 

 

وی افزود: در طول 4 دهه عمر با برکت انقلاب اسلامی فداکاری های این ملت بی نظیر است.

 

 

مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی بیان داشت: بیش از 500 هزار نفر بسیجی در استان کردستان حضور دارند و این یک شاخص بسیار مهم در سطح جهان است که این پشتوانه عظیم ایران اسلامی است و آمریکا را به وحشت وا می دارد و دچار اختلال در تصمیم گیری دشمنان می شود .

 

 

به گفته وی دشمن از این مردم می ترسد و بزرگترین نقطه قوت ما مردم ما هستند و سرمایه انسانی بزرگترین نقطه قوت کشور ما محسوب می شود.

 

 

وی با اشاره به شهدای بمباران در استان کردستان افزود: بیش از 700 نفر در استان کردستان در بمباران ها به شهادت رسیده اند ، انهایی که دم از حقوق بشر می زنند کجا هستند و چرا سخنی در این خصوص نمی گویند .

 

 

فتحیان با بیان اینکه دشمن تمام تلاش خود را بر آن داشت تا مردم را از نظام دور کند افزود:امروز همه تلاش این است که با جنگ اقتصادی فاصله بین مردم و نظام ایجاد کنند و دشمن از هیچ جنایتی فروگذار نخواهد کرد.

 

 

به گفته وی دشمن امروز تروریسم اقتصادی و جنگ اقتصادی را به کار گرفته است تا جوانان را از نظام مقدس جمهوری اسلامی جدا کند .

 

 

فتحیان با بیان اینکه ما به دنبال استقلال خود بوده ایم و دشمن این را نمی تواند تحمل کند ادامه داد: امروز ما در شاخص های سلامت سرامد 10 کشور نخست دنیا هستیم و جراحان پر افتخار انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس کارهای بزرگی را انجام داده اند که امروز در جهان حرفی برای گفتن داریم و در همه شاخص ها پیشرفت های خوبی داریم که این پیشرفت ها در طول این 4 دهه حاصل شده است.

 

 

وی عنوان کرد: در دوران دفاع مقدس روی پای خودمان ایستادیم و پیچیده ترین موضوعات را در دفاع مقدس و در جنگ خود انجام دادیم.

 

 

وی با بیان اینکه ما امروز روی پای خودمان ایستاده ایم و قادریم بهترین امکانات دفاعی را برای خود ایجاد نماییم گفت: دشمن با نقاط قوت ما مخالفت دارد و به داشتنی های ما و امکانات دفاعی ما طمع دارد و ما باید امکاناتی داشته باشیم تا بتوانیم از خودمان و از ملتمان دفاع کنیم.

 

 

فتحیان با تاکید بر اینکه ما در همه شاخص های نظامی در تراز 10 کشور نخست دنیا هستیم اظهار داشت: این ملت ملتی قوی است و یکی از مهمترین شاخص های ما ملت ما هستند .

 

 

به گفته وی ما در استان کردستان و در دیگر استان های کشور در حوزه سلامت خودکفا هستیم.

 

 

فتحیان با بیان اینکه امروز بزرگترین سرمایه ملت ما و استان کردستان 5 هزار و 400 شهید ما هستند خاطر نشان کرد: امروز دشمنان ما از این روحیه شهادت طلبی در هراس هستند.

 

 

به گفته فتحیان شاخص دوم انقلاب اسلامی مدیریت و رهبری است و امام خمینی (ره) با آن جایگاه ویزه برای مردم شناخته شده بودند و امروز رهبری داریم شجاع بصیر عالم و خالی از هوا و اهل جهاد و شهادت و فداکاری برای این ملت که در اوج ان رهبران دنیا امروز شهادت می دهند که بهترین رهبر دنیا ایشان است .

 

 

وی ادامه داد: تدابیر مقام معظم رهبری کشور را به مانند یک کشتی آرام حفظ کرده است و امروز رییس جمهور امریکا تمام جهان را واسطه ساخته است تا بتواند به مذاکره بپردازد اما رهبر انقلاب فرمودند راهبرد دشمن فشار است و تاکتیک انها مذاکره است و انها به دنبال فشار حداکثری هستند.

 

فتحیان گفت: ما در تعهد خود نیز پایبند بوده ایم و در اجرای برجام ما بر عهد خود پایبند بودیم و دیدیم که آمریکا از برجام خارج شد و اروپا نیز هیچ واکنشی نداشت و هیچ عملکردی نداشت و ما نیز به اروپایی هایی که نمی توانند از حیثیت خود نیز دفاع کنند امیدی نداریم.

 

به گفته وی همه امید ما همانگونه که در دفاع مقدس به خدای بزرگ و فداکاری ملت و مدیریت و رهبری امام بود امروز هم امید ما به عنایت خداوند و فداکاری و مجاهدت مردم و اتصال این زلاله رسول خدا و جانباز بزرگ انقلاب اسلامی و رهبر عزیزما آیت الله خامنه ای (مدظله العالی) است که رهبران جهان در صف ملاقات با ایشان هستند.

 

وی در پایان گفت: رهبر ما رهبری عزیز و مردم دار و مدافع مظلومان عالم و رهبری هستند که کردستان را دوست دارند و مردم این استان در استقبال از ایشان حماسه ای بزرگ را خلق کردند و عشق و علاقه خود را به ایشان نشان دادند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان: شهدای حوزه سلامت در حین خدمت و انجام وظیفه شهید شدند

 

 

وحید یوسفی نزاد رییس دانشگاه علوم پزشکی استان کردستان در ادامه با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس 4 هزار شهید در حوزه سلامت و پزشکی تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی شده است، اظهار داشت: شهدای حوزه سلامت نسبت به دیگر شهدا مظلوم تر هستند چرا که این شهیدان سلاح به دست نبودند و شهیدانی بودند که در حین خدمت جان خود را فدا کردند .

 

وی افزود: اعمال جراحی ای که در جبهه ها صورت گرفت در زیر بمباران های دشمن و حملات توپخانه ها بود و این افتخاری است برای جامعه پزشکی که در چنین شرایطی پزشکان در حال خدمت و رسیدن به فیض شهادت بوده اند.

 

رییس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطر نشان کرد: ما مفتخر هستیم به پاسداری از انقلاب اسلامی و خون شهیدان و این امنیت و آرامشی که امروز در ایران اسلامی حاکم شده است مرهون تلاش ها و ایثارگری ها و فداکاری های و زحمات کسانی است که به راحتی از جان خود گذشتند و بهترین موقعیت ها را ترک کردند .

 

وی ادامه داد: شهدای بزرگی که دانشگاه ها و رشته های پزشکی را کنار گذاشتند و به جبهه ها رفتند و ما امروز عزت و شرافت خود را مدیون انان هستیم .

 

یوسفی نژاد افزود: در حوزه سلامت وظیفه ما به عنوان متولی سلامت مردم ازائه خدمات به موقع و مناسب و با تمام ظرفیت به تمامی مردم و بخصوص مردم محروم و نیازمند کردستان است .

 

وی با اشاره به ظرفیت های بالای دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان داشت: در استان کردستان به لطف خدا پس از پیروزی انقلاب اسلامی ما مفتخر هستیم که توانسته ایم خدمات شایانی را در حوزه سلامت ارائه دهیم.

 

وی با اشاره به حضور هزار پزشک در استان کردستان گفت: ما مفتخریم که به این خودکفایی رسیده ایم و در دانشگاه پزشک تربیت می شود  و بیش از 80 درصد از نیاز استان در این زمینه را خود تامین می نماییم.

 

رونمایی از سردیس شهید اکبر عرب زاده در دانشگاه علوم پزشکی کردستان

 

امروز و در حاشیه اجلاسیه شهدای جامعه پزشکی استان کردستان که به مناسبت کنگره 5400 شهید این استان در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد با حضور سردار فتحیان مشاور عالی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در امور بهداری رزمی و جمعی از مسئولان استانی در پردیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از سردیس شهید اکبر عرب زاده رونمایی شد .

 

 

مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه علوم پزشکی کردستان در حاشیه این مراسم با بیان اینکه گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، تعظیم در مقابل شعائر انقلاب و انتقال فداکاری و رشادت های شهدا و ایثارگران به نسل جوان جامعه است اظهار داشت: شهدا چراغ هدایت جامعه هستند.

 

 

حجت الاسلام حسن عارضی با بیان اینکه همه ما وظیفه داریم به هر نحوی دین خود را به شهدا ادا کنیم افزود: امنیت و آسایش امروز جامعه مدیون از خودگذشتگی های شهدا و ایثارگران در حوزه های مختلف است..

 

اکبر عرب‌زاده در سال ۱۳۴۱ در خانواده‌ای مذهبی در شهرستان بیجار متولد شد و از همان اوایل کودکی از استعداد و هوش سرشاری برخوردار بود، از کودکی با نماز و قرآن و جلسات مذهبی خو گرفت و چندین بار نیز موفق به اخذ جایزه و تشویق مادر شد.

 


شهید عرب‌زاده دوران دبیرستان را با معدل بالا به پایان رساند و چون فارغ‌التحصیل شدن وی مصادف با انقلاب فرهنگی بود و دانشگاه‌ها تعطیل شده بود داوطلبانه به جبهه اندیمشک رفت و به جمع مدافعان حریم حرمت پیوست و در صف مجاهدان به رویارویی با دشمن بعثی پرداخت.

 این شهید بزرگوار در سال ۶۱ در عملیات و الفجر مقدماتی از ناحیه کمر قطع نخاع شد و از آن روز در لیست منتظران شهادت قرار گرفت.

 


پس از میل به عزت و شرف جانبازی علیرغم دردهای شدید و ناملایمات جسمی در کنکور سراسری شرکت کرد و با رتبه عالی در رشته پزشکی دانشگاه تهران پذیرفته شد و در دوران تحصیل در دانشگاه نیز توانست نبوغ و استعداد بی‌همتای خود را به اثبات برساند.

 


در سال ۱۳۷۲ مقاومت بدنش در مقابل جراحات و صدمات ناشی از جانبازی به پایان رسید و این در حالی بود که آخرین واحدهای درسی خود را می‌گذراند و همچنان تلاشش را برای به پایان رساندن تحصیلاتش انجام می داد.

 


بالاخره در محرم سال ۷۳ گسترش عفونت‌های ناشی از مجروحیت او را در بستر بیماری انداخت و به فیض عظیم شهادت نائل آمد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام/

 

سه شنبه 21 خرداد 1398 | 11:51

کد خبر : 33155

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید