کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

صید10 حلقه مار درخودرو و اماکن مسکونی سنندج از ابتدای سال جاری

صید مار، کردستان ، آتش نشانی سنندج

معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد: از ابتدای امسال تا کنون 10 حلقه مار که با ورورد به داخل خودرو و منازل مسکونی باعث وحشت شهروندان شده بود با حضور به موقع آتش نشانان زنده گیری ودر دامن طبیعت رها سازی شد.

به گزارش کُردتودی، معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اظهار داشت: هر ساله  با گرم شدن هوا  شاهد ورود خزندگان به ویژه مارها به داخل منازل مسکونی هستیم.

 

صالح زندی اظهار داشت: امسال نیز با توجه به افزایش پوشش گیاهی و شرایط آب و هوایی، ورود حیوانات موذی و به ویژه خزندگان از جمله مار به مناطق شهری افزایش یافته است.

 

وی  خاطرنشان کرد: ورود مارها به به داخل منازل علاوه بر ایجاد وحشت  برای شهروندان می تواند خطرناکی نیز داشته باشد.

 

زندی بیان کرد: از ابتدای امسال تا کنون 10 حلقه مار که با ورود به  داخل خودرو منازل مسکونی  باعث وحشت شهروندان شده بود با حضور به موقع آتش نشانان زنده گیری ودر دامن طبیعت رها سازی شد.

 

وی اعلام کرد : پارک کردن خودرو در کنار باغ ها و دشت های که پوشش گیاهی مناسب دارند باعث می شود که مارها از طریق باز بودن شیشه و یا درب خودرو به داخل ماشین راه پیدا کنند واز این طریق هم  مارها به داخل پارکنیگ منازل راه پیدا می کنند.

 

 زندی عنوان کرد: شهروندان در این فصل سال ازپارک خودروها در دشت های دارای پوشش گیاهی بلند خودداری و در صورت پارک خودرو در دشت ها وباغ ها نسبت به بسته بودن شیشه ودرب خودرو خود اقدام وپس از بازگشت محل خودرو خود را با دقت بررسی کنند.

 

معاون عملیات و ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج به شهروندان توصیه نمود: در صورت مواجهه با حیوانات خزنده  بویژه مارها ضمن حفظ خونسردی و دور شدن از محل  سریعاً با سامانه 125 تماس حاصل نمایند.

 

وی از شهروندان درخواست نمود: در صورت مشاهد مارو داخل منازل و یا خودرو  به هیچ عنوان اقدام به صید آن نکنند و با اعلام به سازمان آتش نشانی نیروهای عملیاتی این سازمان با پوشش خاص و دستگاه مارگیر نسبت به صید آن اقدام می کنند.

 

انتهای پیام/m.r

سه شنبه 21 خرداد 1398 | 07:19

کد خبر : 33149

منتشر کننده : م ر/a

در طبیعت رها کردن گسترش مار است پاسخ چهارشنبه 22 خرداد 1398 | 00:31

0
1

سلام علیکم
سالها پیش یک زنبور عسل پای مرا نیش زد که کامل نیش زدن هم نبود بدنم بالافاصله با حساسیت 3 برابر خودم شد و نفس در گلویم ماند و بدنم طوری کهیر زد که با برس می خوراندم بعد از چند روز که پای بشدت ورم کرده را به پزشک متخصص داخلی در تهران نشان دادم به من گفت از خطر مرگ رها یافته ای / و نیش زنبور عسل نیز براحتی انسانی که به ان حساسیت داشته باشد می کشد و برایم داروی ضد حساسیت نوشت که در صورت نیش زدن زنبور عسل خودم بلافاصله به خودم تزریق کنم و یا اگر جایی می روم که احتمال نیش زدن زنبور عسل باشد قبلا امپول ضد حساسیت بزنم . حال این نیش زنبور عسل که بسیار ضعیفتر از نیش مار است مرا چنین نمود و شاید هزاران نفر هم مثل اینجانب باشند . دیگر از ان تاریخ زنبور عسل مرا نیش نزده است . حال اگر مار مرا و امثال مرا نیش بزند که مستقیم عازم قبرستان هستیم/ خب سوال این است مارهای گرفته شده را در دامان طبیعت رها می کنند این طبیعت را بگویند تا لا اقل مردم همانجا نروند . اصلا مار کدام خاصیت مفید زیست محیطی را دارد که انرا گرفته و در دامان طبیعت رها می کنند ؟ حالا این مارهایی را که میگیرند بهتر است . از این دستگاه مارگیر اگر می فروشند یک اگهی بدهند یک درامد خوبی هم خواهد داشت و چون سلامتی مردم با ان در ارتباط است می توانند درامد بالایی داشته باشند . بنظرم مارها از روستاها به شهر می ایند حالا گاهی برای حفظ مراتع ناچاریم تلاش کنیم که سرسبز باشد از طرفی نیز حالا از سرسبزی و پوشش گیاهی باید فرار کنیم مبادا مار ما را نیش بزند . مناطق خشک همیشه مارهای سمی دارند و این بدلیل خشکی است در حالیکه گیلان و مازندران مارهای بزرگی نیز دارد ولی هیچکدام سمی نیستند و بدلیل شرجی بودن هوا سمی نیستند. در هر صورت مار گرفته شده توسط اتش نشانی و رها کردن ان در طبیعت که گسترش پرورش مار و گرفتاری مردم است . مار که هیچ فایده ای برای جامعه ندارد انها را بکشید حالا همه مشکلات زیست محیطی ما از جمله اب اشامیدنی مردم دهگلان که در همین سایت خوانده ام و موارد متعدد دیگر حل شده و فقط حفظ مارهای سمی با رها کردن ان در دامان طبیعت مانده است که ان طبیعت را هم فقط خود اتش نشانان می دانند و به مردم نمی گویند تا انجا نروند؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید