کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کارشناس سیاسی در گفتگو با کردتودی:

مقاومت و تسلیم نشدن تنها راه مقابله با زیاده خواهی دشمن زورگوست/ ملتهای آزاده نباید در مقابل تهدید قدرتها عقب‌ نشینی کنند

مقاومت ,تسلیم شدن,زورگویی,استقلال,استقامت,قدرتمندان طماع,ایران اسلامی,,امام راحل,رژیم پهلوی,

یکی از کارشناسان مسائل سیاسی مقاومت و تسلیم نشدن را تنها  راه مقابله با دشمنان زورگو و زیاده خواه دانست.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، با توجه به اینکه درهر عصر و زمانی ملتهای در جهان وجود داشته و بعضی ملتها که خود را قدرتمند به حساب می آوردند برای به دست آوردن منافع خود کشورهای دیگر را مورد آماج و ظلم زور قرار می دادند که در حقیقت تنها راه دفاع هر ملتی در مقابل ظلم زورگویی مقاومت و ایستادگی در برابر زیاده خواهان و زور گویان بوده است.

 

 در حقیقت اگر امروز کشوری بخواهد راه عزت، ترقی، پیشرفت و توسعه را طی نماید و به موفقیت و استقلال دست یابد باید با زور گویان که قصد دست درازی برای اخذ منافعشان را دارند با استقامت مقابله نمایند.

 

حامد کریمیان یکی از کارشناسان مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار ما مقاومت و تسلیم نشدن را تنها راه مقابله با زیاده خواهی دشمن زورگو عنوان کرد و اظهار داشت: ملتهای آزاده نباید در مقابل تهدیدات قدرتها عقب‌ نشینی کنند.

 

این کارشناس سیاسی با بیان اینکه مقاومت و ایستادگی سلاحی قدرتمند در برابر قدرتمندان طماع به منافع هر کشور است گفت: امروز دنیای استکبار خصوصا امریکا قوی ترین سلاح در برابر خود را مقاومت و ایستادگی ملت ایران اسلامی در برابر زور گویی خود می داند و به تبع از ایران اسلامی هم بعضی کشوهای اسلامی سلاح مقاومت در برابر ظلم و زور امریکا را بهترین دفاع از خود می دانند استکبار و در راس آن امریکا با نشانه گرفتن اندیشه مقاومت درصدد هستند این سلاح قدرتمند را از ملت ایران بگیرند.

 

وی با بیان تاثیر مقاومت در سرنوشت هر کشوری با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: رهبر انقلاب اسلامی، مقاومت را کلمه‌ی مشترک و مورد قبول همه‌ی ملتها درغرب آسیا خواندند و خاطرنشان کردند: البته برخی هنوز جرات نمی کنند وارد میدان شوند اما بسیاری نیز در میدان هستند

 
 کریمیان در ادامه مقاومت ایران اسلامی در برابر دشمنان را از اندیشه‌های امام خمینی (ره) دانست و گفت: در حقیقت مقاومت و ایستادگی در برابر استکبار ویژگی بازر امام خمینی (ره) بود زیرا همین استقامت و پایداری امام بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد و امام راحل در این مسیر سخت لحظه ای از خود تزلزل نشان نداد.

 

وی بیان کرد: اگر امروز استقلال، عزت و عظمت ایران اسلامی در جهان حرف برای گفتن دارد و شاهد قدرت منطقه ای ایران و پیشرفت و خود کفایی هستیم نتیجه مقاومت ما در برابر امریکا و زور گویان استکبار است که قبل از انقلاب تمام منابع ما را به یغما می بردند و حاکمان وطن فروش ستمشاهی جرات دفاع در برابر آنان را نداشت.

 

کریمیان در مورد عاقبت تسلیم شدن در طول تاریخ معاصر ملتها در برابر دشمن با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای یک نمونه از هزینه‌ی بالای تسلیم بودن در برابر زورگویان را رژیم پهلوی برشمردند که با وجود همه‌ی کوتاه آمدن‌ها و امتیازاتی که به آمریکا می داد، تحقیر هم می شد.

 

وی افزود: رهبر معظم انقلاب دولت سعودی را نمونه‌ای دیگر تسلیم در مقابل زورگویان عنوان کردند که هم دلار می دهد و هم بر اساس خواسته‌ی آمریکا موضع‌گیری می کند، اما توهین هم دریافت می کند و به او لقب «گاو شیرده» میدهند.

 

این کار شناس سیاسی رمز پیروزی در مقابل ظلم و زور را مقاومت عنوان کرد کرد و گفت: امروز دشمن با اختلاف افکنی در حال توطئه چینی برای دست درازی به کشور ماست که تنها با مقاومت می توان عزت واستقلال را حفظ کرد و در مقابل دشمن ایستاد که تنها راه علاج، ایستادگی ملت و دولت در مقابل فزونخواهی امریکا و طمع‌ ورزی هر قدرت دست‌انداز و مستکبری است.

 

کریمیان با اشاره به عاقبت تسلیم در برابر دشمن گفت: مردم ایران اسلامی در هر عصر و زمانی زیر بار قدرت استکبار نرفته اند و همیشه برای عزت خود خود از خود کشور شان دفاع کرده اند و نگذاشتند منافعشان قربانی ظلم و زور شود و اگر امروز هم این کشور مبازره و مقاومت با استکبار را رها کند در حقیقت تن به ذلت داده و به وضعیت قبل از انقلاب زمان ستمشاهی که کل منابع این کشور را به باد داده بودند دچار خواهد شد.


وی در ادامه تسلیم ملتها در برابر استکبار و زیاده خواهان را عامل پیشرفت آنان در زورگویی ذکر کرد و گفت: ملّت ایران اسلامی در مقابل حكومت طاغوتیِ پادشاهی ایستاد و انقلاب را به پیروزی رساند و بعد ریشه‌های مستكبرین را در كشور قطع كرد و امروز هم در مقابل استکبار جهانی راسخ و استوار به مقاومت خود ادامه می دهد.


کریمیان مقاومت در مقابل دشمن را موجب عقب نشینی آنان دانست و گفت:عقب نشینی و تسلیم شدن راه نجات در مقابل زیاده خواهی دشمنان نیست در حقیقت تنها راه مقابله با دشمن زور گو ایستادگی است.

 

انتهای پیام/

 

 

پنجشنبه 16 خرداد 1398 | 07:32

کد خبر : 33120

منتشر کننده : الف ق/d

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید