کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گرانی هایی که در نقطه جوش است؛

کردستان؛ دارنده بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه در کشور!

نرخ تورم بالا، کردستان، تورم نقطه به نقطه استان، اظهارات مسئولین

مرکز آمار، شاخص قیمت مصرف کننده در اردیبهشت 98 را به تفکیک استان منتشر کرد؛ بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به کردستان است و نرخ رسمی تورم اقلام خوراکی و آشامیدنی در کردستان هم 84.6 اعلام شده است؛ کردستان بالاترین نرخ تورم 12 ماهه را هم در کالاهای غیرخوراکی و خدمات دارد.

به گزارش کُردتودی، مرکز آمار ایران، دیروز گزارش شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان در اردیبهشت 98 را منتشر کرد که طبق آن، تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور 52.1 درصد و در کردستان 63.4 درصد است؛ و این یعنی خانوارهای ساکن کردستان به طور متوسط 11.3 درصد بیشتر از میانگین کشور و 19.9 درصد بیشتر از آخرین استان کشور نسبت به اردیبهشت‌ماه 97 برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

 

در گزارش، بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به کردستان و 41 درصد اعلام و تورم نقطه‌ای مواد خوراکی و آشامیدنی هم در کردستان 84.6 درصد اعلام شده است؛ کردستان بالاترین نرخ تورم 12 ماهه را هم در کالاهای غیرخوراکی و خدمات دارد.

 

گزارش، حال و روز کردستان از نظر مرجع رسمی آمار کشور است و جالب آنکه تنها یک روز قبل از انتشار آن، معاون اقتصادی استاندار، ظاهراً خبرگزاری‌های دولتی و البته خبرگزاری مورد وثوق! تیم اقتصادی استان را با خود همراه کرده و پس از گشتی در بازار سنندج با هم به این نتیجه رسیده بودند که «کردستان گران‌ترین استان کشور نیست»؛ لابد انتظار دارند مردم هم بپذیرند!

 

اظهارات 28 اردیبهشت 98 رئیس اداره نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت کردستان قابل تأمل است؛ بخوانید: «بازار کردستان با 47 بازرس قابل کنترل نیست»؛ «کنترل و نظارت بر نحوه توزیع کالاهای یارانه‌ای مانند، قند، شکر، برنج، گوشت و غیره که هر کدام به عنوان چالشی سازمان را در فشار قرار داده‌اند، کار ساده‌ای نیست»؛ «تفاوت قیمت کالاهای یارانه‌ای با قیمت واقعی آنها در بازار  موجب سوءاستفاده افرادی سودجو و دلال شده است، این اشخاص با بکارگیری افرادی کالاهای تنظیم بازار را خریداری می‌کنند و با قیمت چند برابری می‌فروشند»؛ «هر روز قیمت‌ها افزایش می‌یابد و صدایمان به جایی نمی‌رسد».

 

 

 

 
نبض تورم سالانه در کردستان

شهروندان استان کردستان در یک ساله منتهی به اردیبهشت امسال برای خرید یک سبد کالاها و خدمات یکسان  در مقایسه با مدت مشابه پارسال پارسال ۴۱ درصد بیشتر هزینه کرده‌اند و از این حیث رکورددار نرخ تورم سالانه بوده‌اند.ت

 

 
 
تورم نقطه به نقطه کردستان در آستانه جوش

شهروندان استان کردستان در اردیبهشت امسال برای خرید یک سبد کالاها و خدمات یکسان 63.4 درصد بیشتر از اردیبهشت پارسال هزینه کرده و  بعد از استان بوشهر رکوردار شده‌اند !!!


حالا مردم قضاوت کنند واقعیت بازار کردستان این اظهارات مسئولین است؟!

دوشنبه 13 خرداد 1398 | 07:29

کد خبر : 33095

منتشر کننده : م ر/a

احمد پاسخ دوشنبه 13 خرداد 1398 | 10:22

0
6

ای باریکلا .ای ماشاء الله .بیکوتن بو مدیران استان ..نشان میده استان را تیم قوی اقتصادی داره اداره میکنه

حاشیه نشین پاسخ دوشنبه 13 خرداد 1398 | 12:52

0
3

از بابت قولهاى دروغ شیخ حسن که قفل بى تدبیرى بر اقتصاد کشور زد و نابخردان را شش سال است بر مقدرات استان حاکم نموده ،نمى دانم شکایت‌ به کى وکجا ببرم! آنانى هم که دلسوز مردم هستند فقط نگاه مى کنندو گویى متوجه خطرى که ناشى از باند بازى محفل دفن ،استان و مردم را تهدیدمى کند ،نیستند !خدایا مگرخودت.....

ناشناس پاسخ دوشنبه 13 خرداد 1398 | 14:09

0
3

بفرما جناب استاندار این هم از خدمات شما و تیم اقتصادیتون خسته نباشید خدا قوت .
مثلث دفن شده مربع دفن به اضافه یک
واقعا باید دست مریزاد گفت

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید