کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

بی نظیرترین روز قدس؛

همه آمده اند/ جلوه ای از وحدت و همدلی مردم کردستان در دفاع از قدس شریف

روز قدس در سنندج، گرم شدن شعارهای راهپیمایان، همه آمده بودند

اینجا دیار رادمردان و شیر زنانی است که در دوران دفاع مقدس ایستادند تا امروز دشمن در این کشور نایستد، آری امروز کردستانی های ولایت‌مدار آمدند تا نشان دهند از نسل بزرگانی هستند که در راه این کشور سرو جان‌ها دادند.

به گزارش کُردتودی،  آدینه امروز، باهمه آدینه ها فرق داشت، مردم مسلمان کردستان را دیشب درمساجد به خواندن قرآن و شب زنده داری و طلب مغفرت به سربرده بودند ومصمم از تر ازهمیشه درهوای گرم خرداد ماه برای لبیک گفتن به فرموده تاریخی بنیانگذارکبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) واعلام انزجاراز رژیم غاصب صهیونیستی حضور باشکوهی را به نمایش گذاشتند.

 


چرا که جای‌جای استان کردستان همزمان با دیگر نقاط کشور و حتی کشورهای دیگر در جهان نیز مملو از جمعیت روزه دار بود که آمده بودند تا بار دیگر از ملت مظلوم فلسطین دفاع کنند.

 


میدان آزادی تا انقلاب زیر پای راهپیمایان


خیابان ها و معابر شهرهای مختلف استان کردستان مملو از جمعیت شده بود و مرد و زن پیر و جوان و بزرگ و کوچک بار دیگر به صحنه آمدند تا ندای مظلومیت ملت فلسطین را سر داده و شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را طنین انداز کنند.

 

 


راهپیمایی روز جهانی قدس در سنندج رأس ساعت ۱۰ صبح و با تجمع مردم از میدان آزادی به سمت خیابان فردوسی، میدان انقلاب و سپس خیابان حضرت امام خمینی(ره) آغاز شد.

 


مردم روزه دار و همیشه در صحنه سنندج ساعتی قبل از رسیدن به زمان آغاز راهپیمایی با تجمع در میدان آزادی و با در دست داشتن پلاکاردهایی با عنوان مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل بار دیگر حمایت قاطع خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام کردند.

 


گرمای هوا و گرم شدن شعارهای راهپیمایان کردستانی


حالا دیگر هوا خیلی گرم شده است اما به چهره‌ها و دهان این مردم که نگاه می‌کنی شاید غیر قابل باور باشد در این گرمای 30 درجه هوا نمی‌توانی خستگی و ناتوانی را مشاهده کنید.


مجری و هدایت کننده مراسم راهپیمایی که از فرزندان دیار کردستان است با ندای بلند فریاد مرگ بر اسرائیل را سر می‌دهد و در پاسخ مردم با ضرب آهنگ زیبا و بلند پاسخش را می‌دهند.


حالا شعارها به اوج خود رسیده و فریاد مجری مراسم راهپیمایی شور و حالی خاص به مراسم می‌دهد.

 


چفیه‌های سفید و مشکی برخی راهپیمایان دوران طلایی دفاع مقدس را زنده می‌کرد و عده ای از پیرمردها نیز با قرآن در دست داشتن اعلام کردند که دین ما اسلام و کتاب همه ی ما قرآن است و تا جان داشته باشیم برای دفاع از قدس شریف به میدان خواهیم آمد.

 


 

ما ایستاده ایم


در بین راهپیمایان پلاکاردهایی زیادی دیده می‌شود از چاپی تا دست نوشته‌هایی که هر کدام حس انزجار از ظالمان را به تصویر کشیده بود.

 


دختر خانمی تقریبا ۲۰ساله با پلاکاردی در دست که روی آن نوشته جوان کردستانی بیدار است از آمریکا بیزار است.

 


پسر بچه دیگری که بر روی گردن پدر استاده و پلاکاردی در دست دارد که روی آن نوشته مرگ بر اسرائیل، پیر مردی با موهای سفید هم پلاکاردی در دست دارد که روی آن نوشته شده است وعده الهی نزدیک است.

 

 

انچه که باعث شده  بیت المقدس مقاومت و جهاد داشته باشد حمایت های مردم مسلمان جهان است


ماموستا بهمنی رییس مرکز بزرگ اسلامی شهرسنندج گفت: از روزی که بیت المقدس ساخته شده تا زمانی که ادیان منحرف شد تولیت آن در دست مومنان بوده و با مبعوث شدن پیامبر(ص) دوباره تولیت ان به دست مسلمانان افتاد.

 

وی ادامه داد: آن چیزی که دشمنان بیت المقدس می‌خواستند از ذهن مسلمانان پاک شود امام خمینی(ره) دوباره آن را زنده کرد و مطمئناً روزی این مکان مقدس دوباره توسط مسلمانان فتح خواهد.

 

رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج افزود: ملت ایران امروز هم‌صدا و با وحدت و همدلی به خیابان‌ها آمدند تا بگویند که مردم ایران همیشه یار و یاور مظلومان و مسلمانان هستند و هیچ وقت مردم مظلوم فلسطین را تنها نخواهند گذاشت.

 

 

راهپیمایی روز جهانی قدس پیامی معنادار برای دشمنان جهان اسلام است


ماموستا راستی امام جمعه موقت سنندج در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، حضور پرشور جهان اسلام در راهپیمایی روز جهانی قدس را پیامی معنادار برای دشمنان جهان اسلام عنوان کرد و گفت: این اقدام مانند خاری در چشم دشمنان اسلام برای همیشه می ماند.


ماموستا راستی افزود: از دیدگاه مسلمانان، جهان اسلام بدون مرز جغرافیایی است و انقلاب اسلامی و مردم مسلمان ایران اسلامی حامی همه مسلمانان جهان هستند.


وی روز جهانی قدس را روز افتخار جهان اسلام دانست و افزود: تمامی حرکت های انقلابی و بیداری جهان اسلام از انقلاب اسلامی ایران و روز جهانی قدس نشات گرفته است.


وی موضوع قدس شریف و آزادی آن را مهمترین چالش جهان اسلام دانست و بر همکاری بیشتر مسلمانان برای آزادی آن تاکید کرد.


وي با بيان اينكه امروز كشورهاي اسلامي بايد با حفظ وحدت و همدلي در راستاي رسيدن به اهداف و آرمانهاي خود تلاش كنند، افزود: بدون شك جهان اسلام نيازمند وحدت و همدلي است و در سايه اين وحدت است كه مي توان با دشمنان مقابله كرد و در مقابل آنها ايستاد.

 

 

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه مردم بی‌گناه فلسطین در روز قدس چشم حمایت و پشتیبانی به سوی مسلمانان جهان بسته‌اند، خاطرنشان کرد: شرکت در راهپیمایی روز قدس به عنوان روزی حیاتی و سرنوشت‌ساز در واقع نشان از اتحاد و انسجام جهان اسلام و ید واحدشدن آنان در برابر دشمنان این دین الهی است که بحمدالله امروز مردم نشان می دهند که حامی خوبی برای مظلومان جهان و به ویژه مردم فلسطین هستند.

 


وی با بیان اینکه در طول تاریخ اسلام مسلمانان به دستور پیامبر و زمامداران دین همواره در برابر هجمه‌ها و ظلم و زیاده‌خواهی‌های دشمنان اسلام به پا خواسته‌اند، تصریح کرد: حضور مردم در خیابان‌ها امید را در دل دوستداران اسلام به ویژه مردم بی‌گناه فلسطین برای مقابله و ایستادگی بیشتر کرده و موجب یاس و ناامیدی دشمنان می‌شود.

 


به گفته ماموستا راستی، این حضور گسترده مسلمانان جهان در یوم‌الله قدس و ندای آزادی‌خواهی و ظلم‌ستیزی آنان در واقع پاسخ کوبنده‌ای به تحرکات بی‌پایه و اساس گروه‌های از خدا بی‌خبر تکفیری خواهد بود.

 


بر اساس گزارش خبرنگاران کردتودی همزمان با سنندج در سایر شهرها و حتی مراکز بخش‌های استان کردستان نیز راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور پرشور مردم روزه‌دار برگزار شد.

 


امروز در روز جهانی قدس فریاد مردم روزه‌دار کردستان پیامی بزرگ را به ظالمان جهان در راس آنها آمریکا و اسرائیل جهان خوار مخابره کرد و آن هم پیام ولایتمداری مردم این دیار در غرب و شمالغرب کشور، جایی در نزدیکی مرز بود که این ظالمان و یاوه گویان بدانند و آگاه باشند که ما مردم به قول رهبرمان تا آخر ایستاده‌ایم.

 


انتهای پیام/m.r

 

جمعه 10 خرداد 1398 | 10:45

کد خبر : 33069

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید