کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یک بام و دو هوای جریده دولت در کردستان؛

رسانه‌ای که با حمایت دولت بر منتقدین می‌تازد و فحاشی می‌کند!

هفته نامه، دولت، کردستان، منتقد، تخریب

جریده مرتزق از دولت و ارگان خبرپراکنی آنها در استان کردستان در تازه ترین فحاشی های خود و در مطلبی به قول خودش انتقادی اما کاملا تخریبی به دفاع از جریان دولت برآمده و با حمله به رسانه های منتقد آنها را وابستگان به قدرت عنوان کرده است!

به گزارش کُردتودی، از سال ۷۷ و با ورود رسمی یک هفته نامه دولت در کردستان، تا این لحظه با حداقل تغییرات نیرو و پرسنل این نشریه، هر دوره بر اساس سیاست های یک دولت و جریان حاکم سیاسی بر استان فعالیت می کند و نکته جالب اینجاست که نیروی انسانی آن خود را با سیاست های کاری دولت مستقر هماهنگ کرده و در مقام دفاع از همان رویه و جریان فعالیت می کنند.

 

این رسانه دولتی در زمان دولت اصلاحات ارگان خبری و رسانه ای این جریان سیاسی بود و با نهایت تلاش و توان خود در این مسیر فعالیت می کرد که جنجال ها و حاشیه سازی های آنها به ویژه با نماینده ولی فقیه وقت کردستان برای همگان واضح و روشن است.

 

این هفته نامه به محض تغییر دولت و روی کارآمدن دولت کریمه مهرورز، هر چند با تغییرات در راس مدیریتی مواجه شد ولی در نهایت اکثر قریب به اتفاق نیروی انسانی آن حفظ شده و این بار از دری دیگر وارد شده و نشریه خود را به نجارنامه تغییر هویت دادند.

 

با تغییر استاندار کردستان و انتصاب علیرضا شهبازی، این رسانه دولتی در مطالب متعدد و مختلف وی را معجزه ای برای هزاره جدید عنوان کرده و سروده و نوشته ها در خصوص جایگاه و اعتبار وی منتشر می کرد و اتفاقا تعدادی از پرسنل آن حتی در مقام مشاور و همراه شهبازی حوزه رسانه استان را مدیریت و سامان می دادند!

 

شب تغییر شهبازی از استانداری کردستان و منصوب شدن عبدالمحمد زاهدی این بار رسانه مذکور تغییر رفتار داده و همان مشاوران امین استاندار قبلی وی را فریبکار و دروغگو نام نهاده و این بار زاهدی را فرشته ای از سوی عالم غیب برای نجات این دیار نام نهادند.

 

کسانی که تا دیروز منتقد حضور نیروهای غیربومی در استان کردستان بوده و مسئولان را به دلیل این نوع سیاسی کاری سرزنش می کردند، این بار یار غار و همراه و مشاور امین مدیرعامل شرکت پلاستیک فروشی در اراک و رئیس دفتر جدید استاندار کردستان شده و در جلسات و نشست های روزانه و شبانه با عبدالرضا میقانی سندها در مسیر توسعه رسانه های استان کردستان به امضا می رساندند.

 

ورق برگشت و با ادامه فعالیت دولت اعتدال و با زمزمه استاندار شدن بهمن مرادنیا، بازهم رسانه مذکور و پرسنل به اصطلاح منتقد و متخصصش دست به کار شده و با انتشار بیانیه ای مفصل و مبسوط ضمن مخالفت صریح با بهمن مرادنیا برای استاندار شدن در کردستان و به قول خودشان از وجود چهره ای فخیمه و برجسته کرد یعنی جلال جلالی زاده برای استاندار شدن در این استان حمایت کردند!

 

تلاش ها به نتیجه نرسید و دلارهای رنگی مرادنیا استاندار فعلی کردستان و نفوذ سیاسی و مدیریتی نعمتی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی و لابی های جریان لاریجانی بر قدرت اصلاح طلبان و این هفته نامه دولتی چربید و در نهایت مرادنیا استاندار کردستان شد.

 

با ورود مرادنیا بیانیه نویس های قبلی در مخالفت با وی این بار در قامت حامی تمام عیار وی راهی میدان شده و در فخیم بودن وی شعارها سرداده و وی را حلقه گم شده توسعه در کردستان نام گذاری کردند و با همراهی شماری از منفعت طلبان مسئول در این استان به دنبال تخریب چهره های رسانه ای برآمده اند و این روزها داد سر می دهند که جریان های قدرت نمی گذارند آنها در مسیر توسعه کردستان گام بردارند!

 

جریده دولت و ارگان خبرپراکنی آنها در استان کردستان در تازه ترین فحاشی های خود و در مطلبی به قول خودش انتقادی اما کاملا تخریبی به دفاع از جریان دولت برآمده و با حمله به سایر رسانه ها آنها را وابستگان به قدرت عنوان کرده و خود را مدافع مردم، که البته سوال اول اینجاست که از چه زمانی و بر اساس چه قانونی نشریه ای که به صورت مستقیم از سوی دولت ارتزاق می شود و مسئولانش همه انتصابی شخص استاندار کردستان هستند می تواند نماینده مردم باشد!

 

اما این رسانه دولتی جدای از این کلاهبرداری واضح، گاف اساسی دیگری نیز مرتکب شده و حتی آمارهای رسمی که از سوی مرکز آمار وابسته به سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور که اتفاقا یار غار و دوست دیرین روحانی آن را مدیریت می کند را نیز منکر شده و شاخص های اعلام شده در حوزه های مختلف فلاکت، گرانی، خط فقر، بیکاری و طلاق را نیز به جریان رقیب که اتفاقا این روزها هیچ گونه قدرتی در عرصه سیاست کردستان ندارد ربط داده است.

 

رسانه مذکور هدف و غایت اصلی خود در انتشار این یادداشت را دفاع از مدیران بومی در استان کردستان عنوان کرده است، البته تعریف این رسانه و همفکرانش در قدرت، از مدیر بومی کسی است که حداقل یک یا چندین بار راهش به ستاد روحانی در کردستان افتاده و یا اینکه در جریان میتینگ های سیاسی از جیب مبارک برای اهداف جریان سیاسی حاکم بر کشور هزینه ای کرده باشد و تعریف مدیر بومی به زعم این رسانه، مدیر لایق و شایسته کردستانی که به فکر خدمت به این آب و خاک باشد نیست!

 

این رسانه مرتزق از دولت از بی قانونی ها و عدم توسعه و پیشرفت کردستان در زمان دولت کریمه محمود احمدی نژاد یا همان جریان انحرافی نیز حسابی گلایه کرده ولی باید به این سوال هم پاسخ دهد که در کدام دولت فردی بدون یک روز سابقه کار دولتی را مدیرکل مهمترین سازمان و نهاد پیشران توسعه در کردستان می کنند؟! بر اساس کدام قانون در این ممکلت کلید مهمترین حوزه مسئولیتی در استانداری کردستان را تحویل یک مدیرعامل شرکت بازیافت پلاستیک می دهند؟! بر اساس کدام قانون آمارهای رسمی اعلام شده از سوی مهمترین نهاد آماری کشور را می توان نادیده گرفت و سوالاتی از این دست که در این مجال دیگر نمی گنجد؟!

 

مطالب بسیار است و زمان اندک، اما این چند سطر را برای عزیزانی می نویسم که خود اساساً غیربومی استان کردستان محسوب شده و در نگاه اول در مقام و جایگاهی نیستند که بتواندد تعریفی از مدیر بومی و غیر بومی ارائه کنند!، چرا که وقتی سخن از غیربومی به میان می آید فرقی نمی کند این فرد غیربومی بوکانی است یا همدانی، کرمانشاهی است یا لرستانی! بر اساس قانون این مملکت غیربومی غیربومی است و السلام!

 

مصلح جهانی؛ شهروند ساکن کردستان

 

انتهای پیام/sh.s

پنجشنبه 9 خرداد 1398 | 11:49

کد خبر : 33066

منتشر کننده : sh.s

رحیمی پاسخ سه شنبه 11 تیر 1398 | 07:36

0
0

دلارهای رتگی مرادنیا.... عجبا عجبا درود بر نگارنده این مطلب
با این شیوه قدرت گرفتن و استاندار شدن...
فرماندارش جعفر توان میشود دیگه...

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید