کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

توطئه جدید استکبار در منطقه؛

معامله قرن، طرحی برای نابودی محور مقاومت / آمریکا به دنبال تضمین موجودیت رژیم صهیونیستی

معامله قرن، فلسطین، اسرائیل، مقاومت

معامله قرن نام طرحی امریکایی صهیونیستی است که با حمایت مالی از سوی حکام خود فروخته خلیج فارس و با هدف نابودی محورمقاومت و تسلط بر خاورمیانه با چهره ای بزک کرده در جامعه جهانی معرفی می گردد.

به گزارش کُردتودی،  معامله قرن نام طرحی امریکایی صهیونیستی است که با حمایت مالی از سوی حکام خود فروخته خلیج فارس و با هدف نابودی محورمقاومت و تسلط بر خاورمیانه با چهره ای بزک کرده در جامعه جهانی معرفی می گردد.

 

در این طرح که حاصل اتاق فکرهای رژیم غاصب صهیونیستی و حکومت جنایتکار آمریکا است توافقنامه ای سه جانبه بین اسرائیل، سازمان آزادی بخش فلسطین و حماس مبنی بر موافقت اسراییل با تشکیل دولت مستقل فلسطین ایجاد خواهد شد که در پی آن سازش میان تشکیلات خودگردان فلسطین و ؤزیم صهیونیستی برقرار خواهد شد.

 

در این طرح که با حمایت مستقیم دولت امریکا، رژیم غاصب صهیونیستی ، رژیم مزدور آل سعود و رییس جمهور خودفروخته مصر همراه است و ایالات متحده 20 درصد ، اتحادیه اروپا 10 درصد و حکومت های خود فروخته خلیج فارس 70 درصد از تامین مالی آن را برعهده دارند؛ هدف تنها معامله ای برای نابودی مسأله فلسطین و برافراشتن پرچم اسرائیل نیست بلکه معامله قرن فقط از فلسطین آغاز می شود و از سوریه عبور می کند تا به ایران برسد.

 

در این طرح من درآورده آمریکایی صهیونیستی سرزمین جدید دولت فلسطین شامل کرانه باختری و نوار غزه ، به استثنای زمین های اشغال شده توسط شهرک های یهودی خواهد بود که در واقع تنها به نوار باریکه غزه می توان اشاره نمود.

 

تبدیل قدس شریف به پایتختی مشترک میان فلسطین و اسرائیل دیگر بند این توافقنامه است که نه تنها به معنای محو شدن آرمان قدس شریف خواهد بود بلکه زمینه عبادت مسلمانان در اولین قبله الهی را نیز از بین خواهد برد.

 

ممنوعیت ایجاد ارتش مستقل در دولت جدید فلسطین، خلع سلاح رهبران و اعضای حماس، باقی ماندن شهرک ها در کرانه باختری تحت کنترل اسرائیل و اجازه گسترش آن، صرف بودجه 30 میلیارد دلاری برای اتصال شهرک های یهودی و شهرک های بزرگ به اسرائیل توسط کشورهای حمایت کننده _ که در واقع به منزله تسلط کامل بر تمام فلسطین خواهد بود _ پرداخت هزینه های مالی و آب توسط مقامات فلسطین جدید به شهرداری بیت المقدس و نیز پرداخت هزینه توسط فلسطین جدید به اسرائیل در برابر دفاع از تجاوز خارجی از دیگر بندهای این قراردادی است که نابودی مردم فلسطین و نام فلسطین را در کوتاه ترین زمان رقم خواهد زد.

 

همچنین در این توافقنامه اعلام شده است که امتناع حماس و سازمان آزادی بخش فلسطین از امضای این قرارداد برابر خواهد بود با قطع حمایت مالی ایالات متحده از فلسطینی ها و ایجاد مانع برای رسیدن کمک های سایر کشورها و امتناع اسرائیل از امضای ان نیز قطع حمایت مالی ایالات متحده از اسرائیل را در پی خواهد داشت.

 

پازل شکست خورده آمریکایی اسرائیلی معامله قرن

 

با نگاهی کلی به این طرح به خوبی می توان فهمید که در کوتاه ترین زمان رژیم کودک کش صهیونیستی با استفاده از بندهایی همچون تبدیل قدس شریف به پایتختی مشترک میان فلسطین و اسرائیل و ممنوعیت ایجاد ارتش مستقل در دولت جدید فلسطین فشار بر مسلمانان را افزایش داده و در توافقنامه های دوم و سومی که ( تجربه برجام به خوبی نشان داده دشمن به دنبال امضای توافقنامه های بهتری به سود خود خواهد بود ) انتظار ان دور از واقعیت نیست مسلمانان را در وهله نخست از قدس شریف بیرون خواهد کرد و پس از آن با استفاده از بندهایی همچون خلع سلاح رهبران و اعضای حماس، باقی ماندن شهرک ها در کرانه باختری تحت کنترل اسرائیل و اجازه گسترش آن و صرف بودجه 30 میلیارد دلاری برای اتصال شهرک های یهودی و شهرک های بزرگ به اسرائیل توسط کشورهای حمایت کننده تمامی سرزمین فلسطین را تحت کنترل خود دراورده و به قتل عام مسلمانان دست می زند.

 

رژیم غاصب صهیونیستی در واقع با امضای این قرارداد که به دسترسی کامل بر بلندی های جولان منتهی می شود به دنبال مقابله منظمی با محور مقاومت و حزب الله لبنان است تا بتواند بر قدرت اراده و ایمان مسلمانان که خار چشمی در وجود استکبار جهانی است غلبه کند حال انکه معامله قرن به طور کل باطل و به دور از اجرا می باشد.

 

حکام خودفروخته حاشیه خلیج فارس که این روزها به برده و خدمتگزاری برای ترامپ و ایادی خونخوار ان بیشتر شبیه هستند به دنبال جلب کمک های مالی امریکا و اروپا اگر چه تن به این خفت داده اند اما نمی توانند در برابر گسترش یک غده سرطانی مقاومت کنند و باید بدانند که خود اولین قربانیان این طرح خواهند بود.

 

کنار هم گذاشتن پازل‌های این طرح آمریکایی- صهیونیستی، پشت پرده بسیاری از تحولات و رویکرد‌ها طی سال‌های اخیر در حاکمیت کشور‌های مربوطه را نشان می‌دهد از جمله انکه طراحان معامله قرن یعنی جارد کوشنر داماد و مشاور ترامپ، جیسون گرینبلات فرستاده آمریکا به خاورمیانه و دیوید فریدمن سفیر این کشور در قدس اشغالی همگی جزو یهودیان آمریکایی و از حامیان و جانبداران اصلی رژیم صهیونیستی و به ویژه جناح راست‌گرای صهیونیستی بوده که دست های تک تک انان به خون مسلمانان آغشته است.

 

طرحی که آمریکا برای تضمین امنیت رژیم صهیونیستی در منطقه دنبال می‌کند، با حمایت‌های بی‌دریغ عربستان سعودی، اردن و تعداد دیگری از رژیم‌های عربی حاشیه خلیح فارس دنبال می‌شود. این کشور‌ها پیش از این برای امتیاز‌های قابل توجهی که در موضوع فلسطین تقدیم دشمن می‌کردند، دستاورد‌های حداقلی نظیر ادامه روند سازش و پیشبرد مذاکرات را مطالبه می‌کردند، اما این روز‌ها تنها برای جلب رضایت آمریکا و رژیم صهیونیستی در روند عادی سازی روابط با تل‌آویو، حاضرند حتی شهر راهبردی قدس را قربانی کنند.

 

نه به معامله قرن

 

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در سخنرانی روز گذشته خود فرمودند: «راه‌پیمایی روز قدس که دفاع از فلسطین به‌وسیله‌ی حضور مردمی است، همیشه مهم است. امسال این راه‌پیمایی مهم‌تر است به‌خاطر این کارهای خیانت‌باری که بعضی از دنباله‌های آمریکا دارند در منطقه انجام میدهند برای جا انداختن معامله‌ی قرن؛ که البته جا نخواهد افتاد و هرگز تحقق هم پیدا نخواهد کرد و آمریکا و دنباله‌هایش حتماً در این قضیه هم شکست خواهند خورد.»

 

بینش سیاسی و نگاه عمیق رهبر معظم انقلاب اسلامی که پیش بینی های ایشان همیشه محقق شده است نشان می دهد که طرح آمریکایی صهیونیستی معامله قرن نه تنها دارای جایگاه و مقبولیت در بین مسلمانان نیست بلکه طرحی باطل و مردود است که با هدف زیاده خواهی های استکبار جهانی ایجاد و طراحی شده است و نخواهد توانست پایانی بر آرمان فلسطین باشد.

 

بدون شک آرمان فلسطین و قدس شریف تنها با مقاومت در برابر ایادی استکبار و جیره خواران و مزدوران منطقه ایجاد می گردد که در جنگ های 33 روزه و 22 روزه نیز به خوبی چهره پوشالی و قدرت توخالی اسرائیل جنایتکار را به تصویر کشید.

 

ملت آزادی خواه و مظلوم فلسطین با الگوگیری از انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نه تنها در برابر این طرح و دیگر طرح های که در آینده نیز معرفی خواهند شد مقاومت خواهند کرد بلکه هیچ گاه حاضر با سازش با رژیم منحوس و کودک کش صهیونیستی نخواهند شد و اجازه نمی دهند قدس شریف به جایگاهی امن برای جنایتکاران صهیونیستی تبدیل شود.

 

دولت فاسد آمریکا و سردمداران عرب باید بدانند که با طرح معامله قرن و انتقال سفارت آمریکا به بیت‌المقدس و به رسمیت شناختن بلندی‌های جولان نمی‌توانند مردم فلسطین و امت اسلامی را از حمایت از آرمان فلسطین بازدارند و آرمان فلسطین چیزی نیست که با یک توافقنامه از بین برود.

 

دولت ترامپ اگر چه در این نمایش مضحک چهره یک بی طرف را به خود گرفته است اما چه کسی است که نداند تمامی نا امنی ها و جنایات رخ داده در خاورمیانه به دست آمریکا و دولت فاسد ان رخ می دهد؟

 

تناقضات رفتار امریکایی ها تنها مربوط به توافقنامه معامله قرن نیست و شناخت این رفتار دوگانه و احاطه بر ان تنها با بصیرت و روشن بینی محقق خواهد بود.

 

انتهای پیام/a.s

پنجشنبه 9 خرداد 1398 | 09:43

کد خبر : 33063

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید