کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در زیر پوست شهر سنندج؛

انجمنی کوچک در سنندج اما با اهدافی بزرگ/ مؤسس ژینکوی هاودلی: می‌خواهم زندگیم را صرف خشنود کردن نیازمندان کنم

حمایت از بانوان بد سرپرست

انجمن ژینکوی هاودلی ، یکی از انجمن های کوشا و فعال در امرآموزش و حمایت از بانوان می باشد که علی رغم تمام نیات خیری که پشت احداث و فعالیت انجمن است اما بار سنگین عدم حمایت های مالی و تخصصی دولتی در حال شکستن قامت زحمتکشان این انجمن است.

به گزارش خبرنگار کُردتودی، از تب و تاب های لاکچری پسند شهری که بگذریم ، به کوچه پس کوچه های اصیل و قدیمی شهر سنندج می رسیم ، جایی که انجمنی کوچک اما با اهدافی بزرگ در حال فعالیت است ، شاید محل کارشان فاخر و به قول عامیانه ی مردم ، لاکچری نباشد ، اما قلب هایشان به وسعت یک اقیانوس ، در عمق درد های مردم ، به خصوص بانوان بد سرپرست سهیم است.

 

انجمن ژینکوی هاودلی ، یکی از انجمن های کوشا و فعال در امر اموزش و حمایت از بانوان می باشد که علی رغم تمام نیات خیری که پشت احداث و فعالیت انجمن است ، اما بار سنگین عدم حمایت های مالی و تخصصی دولتی ، در حال شکستن قامت زحمت کشان این انجمن است.

 

انجمن های حمایت از کودکان کار ، حمایت از بیماران سرطانی ، حمایت از حیوانات و بسیاری دیگر باعث تسهیل اداره امور در این حوزه ها برای ارگان های مربوطه می شود ، که حمایت های مالی اندک دولتی و مردمی باعث پابرجا بودن این انجمن ها می شود.

 

به همین منظور گفتگویی کوتاه با مدیریت انجمن ژینکوی هاودلی خواهیم داشت و به بررسی مشکلات این انجمن حمایتی خواهیم پرداخت.

 

-  لطفا خودتان را معرفی کنید و بفرمایید از چه سالی اقدام به تاسیس این انجمن نموده اید؟


خدیجه زندسلیمی هستم ، حدودا 5 سال است که مدیریت انجمن ژینکوی هاودلی را بر عهده دارم ، البته به دلیل اینکه خودم مادر یکی از بهبود یافتگان اعتیاد هستم ، از سالیان دوری مشغول فعالیت مددکاری و اجتماعی برای انجمن های مخلتف در سنندج بوده ام، اما تاسیس انجمن ژینکوی هاودلی به سال 1393 بازمیگردد که با ده نفر از دوستان خودم این کار را اغاز کردیم و با توجه به اهداف والایی که دنبال میکنم ، از خدای منان تنها قوت و توان خدمت می خواهم تا بتوانم دردی از دردهای عمیق بانوان بد سرپرست و یا خود سرپرست دوا کنم و می‌خواهم زندگیم را صرف خشنود کردن نیازمندان کنم.

 

-  اهداف و خدمات قابل ارائه در این انجمن را برای خوانندگان ما شرح دهید.


در این انجمن ، اهداف آموزشی و تربیتی برای تولید نیروی متخصص بانوان ،به جهت مشاغلی نظیر ، خیاطی (فارسی و کوردی) ، نازک دوزی ، طراحی پارچه ، دوخت لباس بچه گانه ، پرده دوزی ، کاور دوزی ،دوخت انواع سرویس های اشپزخانه ، گل دوزی ، فرشینه و گلیم و ... دنبال می شود .


در انجمن ما اغلب بانوانی که سرپرست هستند و یا در دسته ی بدسرپرست طبقه بندی می شوند ، تحت حمایت انجمن قرار می گیرند ، تا اموزش های لازم در رشته های فوق الذکر را دریافت کنند و بتوانند برای خودشان کسب درامد حلال داشته باشند ، آنهم در شرایط اقتصادی فعلی که حتی برای مردان نیز در جامعه شغل به سختی یافت می شود.

 

انجمن ژینکوی هاودلی تنها بر مبنای مودت و دوستی و عشق به هم نوع تشکیل شده است و شاید یکی از بی بضاعت ترین انجمن های سطح شهر سنندج باشد که تنها بر پایه زحمت اعضای ان در حال ادامه فعالیت است.

 


بانوان آسیب دیده ، بهبود یافته و تمام کسانی که بخواهند به کسب روزی حلال بپردازند در این انجمن عضو می شوند و به طور کامل در رشته های ذکر شده اموزش می بینند . پیش تر ها کارگاه خیاطی و تولیدی لباس نیز داشتیم که بنا به دلیل عدم استقبال ارگان های دولتی و نبود بازار مناسب متاسفانه تعطیل شد ...

 


تعطیلی بخش تولیدی خیاطی انجمن ، به دلیل نبود بازار فروش

 

 حداقل مبلغی که برای دوباره جان گرفتن انجمن و تهیه یک مکان بهتر ، مورد نیاز انجمن است چه میزان می باشد ؟


گفتن مبلغ این چنینی کار صحیحی نیست ، ما چشم به کمک و یاری به صورت صدقه ای از هیچ ارگانی نداریم و صرفا بحث مان این است که با ما کار کنند ، قرارداد ببندند و باعث رونق انجمنی بشوند که مادران بی پناهی با کودکان شان چشم به ان دوخته اند تا روزی حلال خودشان را از طریق خیاطی و رشته های این چنینی ، کسب کنند.


مجوز انجمن ما توسط استانداری کردستان تایید و به ثبت رسیده است ، اما تاکنون هیچ گونه کمک مالی مستقیمی به انجمن نشده است. البته از طرف مدیر کل معاونت اجتماعی استانداری ، که از نمایشگاه صنایع دستی ما نیز دیدن کردند ، صحبت هایی شده است اما هنوز به مرحله ی انجام نرسیده است.

 

امسال برای سیل زدگان و سال گذشته هم برای زلزله زدگان سرپل ذهاب ، توانستیم به حد وسع انجمن ، کمک های مردمی جمع اوری کرده و برایشان ارسال کنیم، چرا که اعتقاد داریم ، بنی ادم اعضای یک پیکرند...

 

 

نمایی از کارگاه آموزش خیاطی انجمن

 


در حال حاضر انجمن چند نفر عضو دارد و طیف سنی آنها به چه صورت است ؟


این انجمن هم اکنون 120 عضو ثابت دارد که در حال اموزش و فعالیت هستند اما تا به امروز ما حدود 1200 نفر خروجی از انجمن داشته ایم .

 

کارآفرینی برای بانوان یکی از اهداف مهم این انجمن است که با چنگ و دندان هم که شده ،ان را حفظ خواهیم کرد ، تنها درخواستی که از مسئولین شهر سنندج به خصوص کمیته امداد امام خمینی (ره) و فرمانداری محترم داریم ، تنها این است که ،از ما حمایت کنند تا بتوانیم این مسیر را ادامه دهیم.

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 8 خرداد 1398 | 07:45

کد خبر : 33050

منتشر کننده : ف.ف/n

خادم قران کریم پاسخ چهارشنبه 8 خرداد 1398 | 23:13

0
4

سلام علیکم و عرض ادب
ااولا از سایت وزین کرد تودی برای انعکاس چنین فعالیتهایی قدردانی می نمایم/ دوما پیشنهادی برای بهبود وضعیت این انجمن ارزشمند دارم که هم خدمت است و هم اسان است و فقط نیاز به پیگیری دارد و این پیگیری می تواند توسط برادر ارجمندم جناب اقای سردار رجبی و انسانهای نجیبی مثل ایشان باشد . استحضار دارید بیمارستانهای متعدد سنندج نیاز به لباس بیمار دارند و دوخت لباس بیمار نیز بسیار اسان است یک نفر از بزرگان همانطور که جناب اقای سردار رجبی دلسوز را اسم بردم و یا هر شخصیتی دیگر پیشقدم شده و با بیمارستانها برای دوخت لباس بیماران با این انجمن قرارداد ببندد و هر خانمی که متاسفانه زیاد هم هستند پرچه بیماران که زیاد هم گرانقیمت نیست تهیه و به خانمهای مشکل دار داده شود و بدوزند و از طریق انجمن به بیمارستانها تقدیم نمایند . این لباسها بیماران که اکنون تهیه می شود ولی از طریق این موئسسه تامین شود مبلغی برای دوزنده و خود موئسسه نیز برای سایر کارهایش می ماند. این نوع حمایت بسیار بهتر از کمک مالی است چون دسترنج خودشان خواهد بود خداوند توفیق عطا فرماید

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید