کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فعال فرهنگی دانشگاه کردستان عنوان کرد؛

هنجارشکنی در دانشگاه کردستان توسط عده‌ای بدون وجاهت قانونی با همراهی برخی مسؤولین!

دانشگاه کردستان، سید عنایت جویبار، فرهنگ، دانشجو، دانشگاه

فعال فرهنگی دانشگاه کردستان اظهار داشت: برخی هنجارشکنی ها در دانشگاه کردستان از ناحیه برخی افراد بدون وجاهت قانونی با چراغ سبز برخی از مسؤولین دانشگاه اتفاق می افتد.

به گزارش کردتودی, فعال فرهنگی دانشگاه کردستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری دانشجو, پیرامون مسایل و مشکلات دانشگاه کردستان گفت: علی رغم اینکه مشکلات و معضلات دانشگاه کردستان مکررا با مسیولین در سطوح مختلف دانشگاه مطرح گردیده است اما متاسفانه باید اعلام کنیم همچنان رویه دهنکجی به قانون و قانون شکنی آن هم با مصادیق بسیار فراوان در جای جای این دانشگاه توسط مسئولین (و طبیعتا به تبع آن توسط برخی دانشجویان) ادامه دارد.

 

سید عنایت جویبار ادامه داد: دانشگاهی که در آن مصرف دخانیات، علی‌رغم ممنوعیت مصرح در قانون و لزوم برخورد انضباطی، به یک امر طبیعی و روز مره مبدل شده است و نمایشگاهی است برای انواع پوشش های زننده و شگفت آور که با آیین نامه انضباطی دانشجویان و قوانین و ضوابط پوشش در دانشگاه هیچ سنخیتی ندارد و از طرف دیگر متاسفانه شاهد خودنمایی برخی افراد ملبس به لباس گروهک های ضدانقلاب و جنایت‌کار در سطح دانشگاه و بسیاری از برنامه های تحت حمایت معاونت فرهنگی آن هم در پوشش موضوعاتی نظیر ادبیات و تاریخ و کردستان‌شناسی و ... در دانشگاه می‌باشیم در صورتی که این ظرفیت‌ها باید در اختیار ترویج فرهنگ اسلامی ایرانی و همچنین تبیین فرهنگ اصیل کردی بعنوان یکی از خرده فرهنگ های ایرانی، و مقوم هویت و اتحاد ملی باشد.

 

وی تأکید کرد: توصیه بنده به برخی مسیولین بی مسیولیت! این است که اگر واقعا با قوانین کشور سر جنگ دارید، اولا با کمال تاسف باید تاکید کنیم جای شما در این مناصب نیست و تکلیف شما باید مشخص شود، ثانیا لااقل در مورد پوشش، حداقل به قوانین پوششی در دانشگاه های آکسفورد انگلیس و تگزاس آمریکا اقتدا کنید، که گویا نامسلمانان بیشتر از شما متوجه اهمیت این موضوع و قواعد و حدود و تبعات ولنگاری آن در محیط دانشگاهی هستند.

 

جویبار در پاسخ به سوال خبرنگار که آیا به مسایل و موضوعات به این مهمی در شورای فرهنگی دانشگاه پرداخته نمی شود؟ گفت: جالب است بدانید شورای فرهنگی دانشگاه خود محل بروز بسیاری از مشکلات و هم منشا بسیاری از معضلات و مصداق بارز قانون شکنی است و یکی از این مشکلات این می باشدکه شورا محفلی شده است برای حضور برخی افراد که نه تنها هیچ وجاهت و جایگاه قانونی برای حضور برحسب مورد بعنوان صاحب نظر فرهنگی ندارند بلکه تقریبا هیچگونه صلاحیتی نیز برای عضویت در این شورا ندارند، اما نه تنها مدام آن جا حاضر می شوند بلکه همواره با فضاسازی کاذب اصرار بر قانون گریزی و عدم اعتنا به قوانین و اسناد بالا دستی و ملی را دارند و بعضا رفتارهای وقیحانه مرتکب می شوند که به اعضای واقعی شورا و تشکل های دانشجویی اهانت و گستاخی هم می کنند. متاسفانه تا این روند قانون گریزی ادامه داشته باشد همچنان مشکلات و معضلات به قوت خود باقی است.

 

وی تصریح کرد: البته این نکته را لازم است متذکر شوم که این رویه ایجاد شده محصول مقطع اخیر مدیریتی نیست بلکه محصول فکری برخی جریانات می باشد که توسط برخی افراد خاص و تاثیر گذار در دانشگاه اجرا می شود که امیدواریم ان شاءالله با همت رییس جدید و محترم دانشگاه و درک فرهنگی ایشان نسبت به مسایل، اصلاح گردند.

 

این فعال فرهنگی دانشگاه کردستان در پاسخ به اینکه آیا اخیرا در دانشگاه برنامه ای با موضوع تیراندازی به کولبر برگزار شد؟ افزود:  قبل از هر چیز باید بگویم اصلا زیبنده انقلاب اسلامی نیست که یک عده برای تامین معاش خود مجبور به کولبری می شوند اما متاسفانه زمام امورات اجرایی را در دست جریانی غرب‌گرا و اشرافی داده‌ایم که تعهدی به راه انقلاب و خدمتگذاری واقعی ندارند.

 

 وی افزود: رهبر معظم انقلاب نسبت به کولبرها می فرمایند؛ مراد از مبارزه با قاچاق، فلان کولبر ضعیف نیست که برای تامین معاش زندگی خود چیزی را با کول خود از آنطرف حمل می کند بلکه منظور از قاچاق، قاچاق سازمان یافته می باشد! مسلما کولبرها مردمان زحمتکشی هستند و برای عموم جامعه محترم هستند ولی متاسفانه یکی از معضلات اساسی که امروزه این عزیزان با آن دست و پنجه نرم می کنند این می باشد که در کشور عراق هنگام حمل کالای ناچیز خود توسط گروهک های تجزیه طلب و خاین مورد اخاذی و باج گیری واقع می شوند.

 

وی خاطرنشان کرد: اما باید توجه داشته باشیم که کولبر تعریف مشخص دارد و به شخصی می گویند که با هویت مشخص و در مسیرهای مشخص و زمان های معین با بار متعارف مشغول به فعالیت است و در غیر اینصورت هر کسی که خارج از این چارچوب مشخص و تعریف شده بخواهد فعالیتی انجام بدهد دیگر کولبر تلقی نمی شود و در واقع هرکسی که کوله ای بر پشت حمل می کند لزوما کولبر محسوب نمی شود و باتوجه به اهمیت و ضرورت مقوله امنیت خصوصا در مناطق مرزی باید توجه داشت که همین مرزبانان کشور که وظیفه تامین امنیت همه هموطنان عزیزمان از جمله همین کولبران را به عهده دارند اگر هوشیاری لازم را به خرج ندهند و زمینه ورود غیر قانونی حتی یک نفر تروریست با یک کوله مواد منفجره یا تسلیحات و ... یا نفرات جنایتکار و بدخواه به کشور فراهم شود چه خسارات و تبعات جبران ناپذیری میتواند بر جای بگذارد و این نکته را هم باید دانست که در حال حاضر نه تنها به کولبرها تعرضی نمی شود بلکه در صورتی که واقعا کولبر باشند و طبق قواعد مشخص عمل نمایند تحت حمایت مرزبانی هستند.

 

وی افزود: اما در خصوص تجمع اخیر نه تنها بنده بلکه هر دانشجوی مسلمان و حق جویی از مطالبات قانونی و به حق، توام با انصاف و نقد و بررسی عملکرد مسیولین و پاسخگویی آن ها در طول بازه مدیرتی شان حمایت می کند و البته هرگونه تجمع غیرقانونی و روزه خواری علنی و حرمت شکنی ماه مبارک رمضان را محکوم می داند و اتفاقا در همان روز برنامه تریبون آزاد بسیج دانشجویی در حال برگزاری بود و دانشجویان نیز پیرامون مطالبات خود از وضعیت صنفی دانشگاه نقدهای خود را در چارچوب قانونی بیان کردند و قطعا این ظلم در حق جریان دانشجویی است که یک عده با تفکرات بی آبرو و مارکسیستی بخواهند از مطالبات برخی دانشجویان سو استفاده نمایند و اسلام ستیزی راه اندازی کنند که البته جا دارد اینجا اشاره به این مهم شود که برخی شواهد گویای این است که این قبیل تفکرات مورد حمایت برخی مجموعه ها و مسیولین در دانشگاه می باشند.

 

وی در پایان گفت: متاسفانه یک عده در فضای علمی و فرهنگی دانشگاه به دنبال حاشیه سازی از این قبیل مسایل می باشند و سعی در وارونه نشان دادن حقیقت و تشویش اذهان عمومی وهمچنین ذهنیت سازی غلط برای مخاطبین در لابه لای این برنامه ها هستند که البته هر ازچندگاهی خروجی آن را می بینید که برای دانشگاه معضل آفرین است و همه اینها برمی گردد به امراض عفونی دانشگاه مادر استان که از ناحیه برخی جریانات فرهنگی مبتلاست که البته به درمان آن همچنان امیدواریم.

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 | 11:50

کد خبر : 33001

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید