کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان؛

شفافیت آراء نمایندگان موجب اعتماد سازی بیشتر می شود

رئیس مجمع نمایندگان کردستان ، شفاف سازی آراء ، مجلس ، اعتماد سازی

رئیس مجمع نمایندگان استان کردستان که از پیشنهاد دهندگان طرح شفافیت آرا نمایندگان است ، گفت: این طرح با داشتن یک ساز و کار تعریف شده موجب اعتماد سازی بیشتر در بین مردم می شود.

به گزارش کُردتودی،  طرحی در مجلس به راه افتاده است مبنی بر اینکه آرای نمایندگان به صورت شفاف به مردم عرضه شود. اینکه کدام نماینده به چه طرح هایی رای مثبت به چه طرح هایی رای منفی و به چه طرح هایی اصلا رای نداده است، اینکه نماینده ی شهر شما چقدر در مجلس فعال بوده است و این فعالیت در چه راستایی بوده است. آیا به طرح های مثبت و سازنده رای مثبت داده است یا منفی یا اساسا در مجلس حضور داشته است یا خیر؟

 

حمدالله کریمی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با بیان اینکه موافق طرح شفافیت آرای نمایندگان مجلس هستم و از پیشنهاد دهندگان این طرح بودم ، اظهار داشت: شفاف سازی آراء نمایندگان یک پون مثبت است که با یک ساز و کار مشخص باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

وی با تاکید بر اینکه شفاف سازی آراء نمایندگان موجب اعتماد سازی بیشتر در بین مردم می شود ، افزود: انجام این طرح موجب اعتماد سازی مردم به نمایندگان مجلس در خانه ملت می شود.

 

نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی گفت: هدف از انجام این طرح ایجاد یک نگاه ذره بینی که موجب بروز برخی مشکلات شود نیست، بلکه موجب می شود در طول دوران نمایندگی موکلین نمایندگان و مردمی که آن ها را به عنوان وکیل خودشان انتخاب کردند بر عملکرد آنان نظارت داشته باشند.

 

کریمی تصریح کرد: امیدواریم با مشخص شدن یک برنامه مدون برای این طرح دچار افراط و تفریط نشویم و بتوانیم به درستی آن را اجرا کنیم.

 

وی با تاکید بر اینکه وظیفه اصلی نماینده قانونگذاری و نظارت است ،بیان داشت: مطالبات محلی از نماینده خیلی زیاد است و گاها مجبور به خارج شدن  وظیفه اصلی و ذاتی خود می شود که نیازمند به اصلاح است و امیدوارم این طرح منجر به این شود که نمایندگان به وظیفه ذاتی خود بیشتر توجه کنند.

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 28 اردیبهشت 1398 | 09:25

کد خبر : 32971

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید