کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی؛

جاده های کردستان قتلگاه است/ رییس جمهور و وزیر راه باید شرمنده مردم کردستان باشند

نماینده مردم مریوان و سروآباد ، وضعیت نامناسب جاده های کردستان ، رییس جمهور، ووزیر راه و شهرسازی

نماینده مردم مریوان و سروآباد با بیان اینکه ما سال هاست فریاد می کشیم که جاده های ما قتلگاه است ، اما کسی گوش نمی دهد، افزود: مسوولین مربوطه به ویژه رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی باید شرمنده مردم کردستان باشند.

به گزارش کُردتودی، منصور مرادی در تذکر شفاهی خود ضمن تسلیت به بازماندگان حوادث جاده ای در استان کردستان اظهار داشت: از طرف تمامی مسئولان مربوطه از داغی که به ناروا بر آنها رفته عذر خواهی میکنم و از خداوند طلب دارم مسئولان اصلی اهمال کاری که موجب شرمندگی ما در مقابل مردم می شوند را نبخشد.

 

وی با بیان اینکه ما سال هاست فریاد می کشیم که جاده های ما قتلگاه است ، اما کسی گوش نمی دهد، افزود: مسوولین مربوطه به ویژه رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی باید شرمنده مردم کردستان باشند.

 

نماینده مردم مریوان و سروآباد با اشاره به وضعیت نامناسب اقتصادی و معیشتی مردم گفت: از همین جا به مردم شریف ایران می گوئیم: از وضعیت معیشتی و فشار  اقتصادی خبر داریم و بخاطر بهبود وضعیت تمام تلاش خود را می کنیم این نوید را به مردم میهنم خواهم داد در سایه فرزانگی و رهبری خردمندانه و حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی و تلاش مسئولان ارشد کشوری این وضعیت ها مدیریت خواهد شد و دوباره آوازه اقتدار و عزت ایران اسلامی بر خواهد خواست و وضعیت اقتصادی به حالت ثبات برخواهد گشت.

 

مرادی خطاب به رییس جمهور و وزیر راه و شهرسازی گفت: دلیل اینهمه بی توجهی به جاده های کردستان، بی کفایتی مسئولان بوده یا مهم نبودن جان مردم استان کردستان ؟

 

وی ادامه داد: علی رغم تذکرات و پیگیرهای فراوان دو سال گذشته در خصوص وضعیت جاده ای استان کردستان و شهرستان های مریوان و سروآباد هنوز اقداماتی قابل توجهی صورت نگرفته و آمار قربانیان تصادف در 48 ساعت گذشته در کردستان 10 کشته و 7 مصدوم بوده که 7 نفر از کشته ها مربوط به مریوان و سروآباد بوده است .

 

نماینده مردم مریوان و سروآباد تاکید کرد: آیا شایسته نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است بعد از 40 سال هنوز جاده های روستایی در بی کیفیت ترین شکل قرار دارد و روستائیان برای انتقال بیماران و آسیب دیدگان با هزاران مشکل مواجه باشند؟

 

مرادی خطاب به وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: آیا خبر دارید بعد از هشت ماه استان کردستان از داشتن مدیر کل راه و شهرسازی محروم است ، آیا این نشان از بی کفایتی و بی لیاقتی مسئولان نیست؟ اهمال کاری و غفلت از مسوولیت در قبال جان مردم کافی نیست ، چرا با جان مردم بازی میکنید.

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 | 06:54

کد خبر : 32953

منتشر کننده : ط ج/bj

شهروند پاسخ چهارشنبه 25 اردیبهشت 1398 | 16:16

0
2

عکسی را که برای این متن انتخاب کرده اید، باید «تابوت اداره راه و شهرسازی کردستان» نام نهاد. البته صاحب عزا هم آخرین مدیر کل راه و شهرسازی کردستان یعنی شهرام خان ملکی بوده که بعنوان پاداش، اکنون او را در جایگاهی بالاتر یعنی معاونت امور عمرانی استانداری کردستان به کار گمارده اند تا آنجا را نیز با خاک یکسان کند. این اداره و وزارتخانه مربوطه نیز در هیچ مقطعی از این ۴۱ سال که از انقلاب اسلامی می گذرد، عملکرد موفقی در کردستان نداشته است. مصداق این ادعا هم آن است که ما یک متر آزادراه نداریم_ راه آهن نداریم_ از لحاظ داشتن بزرگراه در آخرین رتبه های کشور هستیم_ از نظر جاده های روستایی آسفالته، بدترین وضعیت کشور را داریم_ جاده های موجود ایرادهای مهندسی زیادی دارند_ فرودگاه نداریم و شبه فرودگاه سنندج نیز فاقد پروازهای کافی و منظم می باشد_ و....
افزون بر تمام موارد فوق، در حال حاضر اصلا اداره کل راه و شهرسازی مان نیز مدیر کل ندارد و توسط ابر مرد شهرام ملکی سرپرستی می شود. با این همه رسوایی، شرمنده بودن هم کافی نیست!

من پاسخ دوشنبه 6 خرداد 1398 | 11:25

0
1

ای کاش به جای اینکه بگوییم مسئول بدبختی این شهر چه کسی است میگفتیم هرکدام چند درصد در این بدبختی موثر بودیم ، افرادی که مخ و بومی شهر سنندج بودند برای گزران معاش به این شهر و آن شهر رفتن ، چه غیر بومیهای از غیر شهر سنندج به جای آنها گمارده شدند، چه دستاوردی داشتند الا اینکه مقام اول را در تورم در کشور به وجود آوردند و کارنامه آنها در خیبان آزادی و انقلاب مبنی بر دستفروشی مردم بومی بدبخت شهر سنندج کاملاً هویدا است.افسوس و صد افسوس به کدامین گناه....الله اکبر.

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید