کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گفتگو با نویسنده کُردستانی:

سبک زندگی صحیح؛ عامل مهم تداوم انقلاب / گاهی لازم است با خلاقیت و ابتکار به هدف مورد نظر رسید

نویسنده کُردستانی می گوید: برای انجام هرکاری مانع های وجود دارد ولی گاهی لازم است با خلاقیت وابتکار به هدف مورد نظر رسید.

به گزارش کُردتودی، سبک زندگی اسلامی ایرانی اثر حسن قادرمرزی نویسنده کردستانی است که به سبک زندگی سالم پرداخته است و معتقد است که برای نهادینه کردن سبک زندگی سالم باید شرایطی فراهم نمود و به فرهنگ سازی آموزش عمومی و توانمند سازی هماهنگ کردن دیگر ارگان هایی که به نحوی در سلامت مردم موثر می باشند پرداخت.

 

 

وی در این کتاب به هفت سرفصل اشاره کرده است که آشنایی با مزاج های نه گانه، تدابیر خوردن و آشامیدن، تاثیر تغذیه بر رفتار، اختلالات شایع کودکان در دبستان و قبل از دبستان، مهارت های کلیدی زندگی اجتماعی، اعتیاد و بیماری های مشترک بین انسان و دام از جمله این سرفصل هاست.

 

لطفا خودتان را معرفی کنید؟

حسن قادرمرزی روانشناس بالینی و به عنوان مسوول معاونت سلامت قرارگاه پیشرفت و ابادانی کردستان در حال فعالیت هستم.

 


هدف و الگوی شما برای نوشتن این کتاب چه بوده است؟


سبک زندگی صحیح؛ عامل مهم تداوم انقلاب است لذا یکی از برنامه های پیشنهادی معاونت سلامت درسال ۹۷ اموزش سفیران سلامت با توجه به گستردگی طب سنتی و منابع زیاد در این زمینه و همچنین سلیقه های متنوع افرادی که در این زمینه فعالیت دارند و نبودن منابع کاربردی و لازم برای اموزش سفیران سلامت و سرفصل برای تدریس مبلغین سلامت این ضرورت را احساس و با کمک همکارانمان، مدرسین و مبلعین سلامت درمعاونت سلامت قرارگاه پیشرفت وابادانی این کار را شروع کردیم.

 

 

 

در صورت امکان از کتابتان برایمان بگویید؟

 

نوشتن مطالب کاربردی و آموزنده دراختیار مراجعین بخشی از تعهدات یک روانشناس واخلاق حرفه ای می باشد و تازه های علمی به زبان ساده بایستی دراختیار عموم مردم و همچنین متخصصن قرار گیرد که جزو برنامه های اتی و با استعانت از پروردگار و همکاری و همراهی دوستان دانش پژوه امر تدوین و چاپ و نشر کتاب را ادامه خواهیم داد.هر نویسنده ای با یک سری مشکلات روبه رو است با توجه به اینکه تاکید اصلی مقام معظم رهبری و رئیس جمهور به حمایت از نویسندگان است،آیا شما برای نوشتن این کتاب با مشکلاتی رو به رو بودید؟

 

برای انجام هرکاری مانع های وجود دارد ولی گاهی لازم است با خلاقیت وابتکار به هدف مورد نظر رسید، نداشتن منابع مالی لازم که ما با اعتبار کمتر از ۸ درصد شروع کردیم.از فعالیت فرهنگی خودتان بفرمایید؟

 

در خصوص سایر فعالیت های بنده درکنار ارایه خدمات روانشناختی و مشاوره به هم استانی هایم در چند مرکز درمانی درمانگاه معراج کلینیگ تخصصی قدس درمانگاه خیریه قبا بهاران وکلینیک آرا کار پژوهشی واموزشی در حوزه سلامت وسبک زندگی اسلامی ایرانی درخصوص مهارت های زندگی و آموزش پیش از ازدواج و فرزند پروری و تاب آوری و کارگاه های خودشناسی برای جوانان مخصوصا سربازان و افسران وظیفه برگزار می کنم.


صحبت شما با جوانانی که در این عرصه قدم بر می دارند چیست؟

 

 جوانان از استعداد و توانمندی خاصی برخوردارند در شناسایی و کشف توانمندی های خود در حین تحصیل غافل نشوند و فعالیت خود را در حوزه مورد علاقه شان با جدیت و پشتکار پیگیر شوند و آینده خوب خود و مملکت از همین امروز رقم بزنند و کاری را که شروع می کنند و تا سرمنزل مقصود و پایان دنبال کنند تا مشمول این دعای خیر پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) قرارگیرند که فرمودند: "خدا رحمت کند کسی که هرکاری شروع می کند به پایان می رساند" .


سخن پایانی شما ...؟

 

 در پایان بر خود لازم می دانم ازهمه کسانی در تهیه وتدوین و چاپ ونشر وبازخورد لازم بعداز مدت کوتاهی که توزیع گردید و دست یاری دادند نهایت تشکر و قدر دانی را دارم.

 

انتهای پیام/m.r

 

  سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 | 07:00

  کد خبر : 32943

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید