کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مروری بر سفر تاریخی مقام معظم رهبری به کردستان؛

آب زنید راه را، هین که نگار می‌رسد

در آن روز خورشيد سخاوتمند، هنوز بر سينه «آبيدر» سترگ نتابيده بود كه مردم استان كردستان از هر كوی و برزن با پای پياده برای استقبال از رهبر معظم انقلاب راهی شدند. هر لحظه كه مي گذشت بر خيل جمعيت افزوده می شد و ...

به گزارش کُردتودی، 22 اردیبهشت سال 1388 بود که مقام معظم رهبری ورودی تاریخی را به استان کردستان رقم زدند، سفری که تا ابد در ذهن مردم این دیار ماندگار خواهد شد، روزی عجیب بود همه و همه منتظر مهمانی بودند که بهشت را برایشان رقم میزد، چه روزی بود همه دل در دل نداشتند و در حالی بهار طبیعت را بدرقه می کردند که ترنم بهاری دیگر رنگ و بویی تازه به این خطه از ایران اسلامی بخشیده بود.

 


اتفاق تاریخ و بسیار مبارکی که انتظار 21 ساله مردم استان کردستان را به سر آورد تا یار و یاور خمینی کبیر (ره) مهمان آبیدر قهرمان، آربابای همیشه سربلند و مردم همیشه در صحنه کردستان بود.

 


در اين روز طليعه خورشيد ولايت از مشرق آرزوي مشتاقان سر بر آورد و گستره كردستان عزيز را با انوار معنوي خود معطر كرد و فيض وجود نازنينش بر ديار شهيدان سايه گستر شد.

 


در آن روز خورشيد سخاوتمند، هنوز بر سينه «آبيدر» سترگ نتابيده بود كه مردم استان كردستان از هر كوي و برزن با پاي پياده براي استقبال از رهبر معظم انقلاب راهي شدند. هر لحظه كه مي گذشت بر خيل جمعيت افزوده مي شد و هر ثانيه طپش قلب ها فزوني مي يافت و انتظار براي ديدار يار فزوني مي يافت.

 


بازار توزيع نقل و شيريني داغ بود، لباس محلي در ميان خيل مستقبلين جلوه اي ويژه در آن روز به سنندج بخشيده بود، عده اي اسپند دود مي كردند و در اين ميان حضور كودكان خردسال آن هم با لباس محلي و پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران بر دوش و گل هاي رز در دست صحنه هاي به يادماندني را در روز وصال مردم كردستان به نمايش مي گذاشت.

 


شور و هيجان فضاي شهر را گرفته بود، به ناگاه بغض انتظار تركيد و صداي هلهله و شادي در شهر پيچيد و دست ها به نشانه دعا به سمت آسمان رفت، بغض ها در گلو تركيد و اشك شوق آن پيرزن روستايي كه از خروس خوان سحر عكس رهبري را بر سينه مي فشرد تا لحظه وصال فرارسد، جاري شد و كردستان يكپارچه غرق در شور و اشتياق.

 


آري رهبر معظم انقلاب وارد سنندج شدند و بلوار پاسداران سنندج و ديگر كوي و برزنش سراسر شادي و هلهله بود. عده اي دركنار خيابان و كوچه سجده شكر به جاي مي آوردند و به شكرانه ديدار يار، خداي متعال را سپاسگذاري مي كردند.

 


صحنه به گونه اي بود كه هيچ قلمي تواناي توصيف آن را نداشت. رهبر معظم انقلاب در مدت هشت روز اقامت در استان كردستان ضمن ديدار با اقشار مختلف مردم به ويژه دانشجويان، جوانان، نخبگان، خانواده هاي معظم شهدا و ايثارگران، با مردم شهرستان هاي مريوان، سقز و بيجار نيز ديدار كردند كه شايد مهمترين و تاثيرگذارترين اتفاقات چند روز سفر آقا در صبح روز جمعه 25 خردادماه در كوه آبيدر براي پياده روي بود تا به جهانيان ثابت كنند كه كردستان امروز قابل مقايسه با كردستان ديروز نيست.

 


ملتی که از تاریخ و فرهنگ و موجودیت خود، احساس حقارت و ذلت نکند و با چشم غرور و امید به سنن، آداب و تاریخ خود بنگرد، از عزت ملی برخوردار است.

 

 

حضرت آیت الله خامنه ای در اولین روز سفر در اجتماع مردم سنندج، با تشریح علل و عوامل عزت ملی به عنوان مسئله ای بسیار مهم و اساسی، آن را از نشانه های حیات حقیقی یک جامعه سرافراز و پویا و از عوامل مهم ایستادگی در مقابل بیگانگان خواندند و افزودند: ملتی که از تاریخ و فرهنگ و موجودیت خود، احساس حقارت و ذلت نکند و با چشم غرور و امید به داشته ها، سنن، آداب و تاریخ و مفاخر خود بنگرد، از عزت ملی برخوردار است و این مهم به فرموده قرآن کریم، با اتکای به ایمان محقق خواهد شد؛ چراکه عزت، مخصوص پروردگار، پیامبر خدا و مؤمنان به پروردگار است. ایشان عناصر برهم زننده وحدت ملی را عوامل آگاه و یا ناآگاه دشمن خواندند و تأکید کردند: هرکسی وحدت ملی را به بهانه های مذهبی، از جمله طرفداری از شیعه و سنی، خدشه دار کند چه شیعه باشد و چه سنی، مزدور دشمن و دشمن اسلام است؛ چه بداند و چه نداند.

 

 


وفاداری مردم کرد به اسلام و نظام اسلامی حقیقت زیبایی بود که در این سفر برای همه ملت ایران و دوستان و دشمنان جمهوری اسلامی، آشکارتر شد.

 

حضرت آیت الله خامنه ای ایجاد تفرقه قومی — مذهبی در ایران و به وجود آوردن اختلاف میان جمهوری اسلامی ایران با دیگر کشورهای اسلامی را توطئه دو بعدی دشمنان اسلام دانستند و افزودند: این توطئه در داخل با هوشیاری ملت، از جمله قوم کرد شکست خورد و در جهان اسلام نیز اگرچه این حیله در میان برخی دولت های وابسته به استکبار مؤثر افتاد، اما ملت ها، اندیشمندان، روشنفکران و دانشگاهیان جهان اسلام، ایران را افتخار امت اسلامی می دانند و این واقعیات زورگویان جهانی را حیران و درمانده کرده است.

 


مردم قدرشناس كردستان در شرايطي افتخار هشت روز ميزباني رهبر معظم انقلاب را براي خود در تاريخ ثبت كردند كه در تمام اين ايام رهبرشان را چون نگيني در ميان گرفتند و در حاليكه اشك شوق در ديدگانشان جاري بود به فردايي روشن مي انديشيدند. فردايي كه اينك آغازگر حركتي نو در عرصه توسعه و سازندگي است.کاش روزی سر رسد و بار دیگر بگوییم.


آب زنید راه را هین که نگار می‌رسد        مژده دهید باغ را بوی بهار می‌رسد

 

 

انتهای پیام/m.r

 

 

  یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 14:12

  کد خبر : 32934

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید