کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امام جمعه بیجار؛

جنگ خیالی آمریکا اقتصاد ناکارآمد دولت را به حاشیه نمی برد!

امام جمعه بیجار ، حمله نظامی آمریکا به ایران ، اقتدار نیروهای نظامی ، کاسبان ترس

امام جمعه بیجار با بیان اینکه جنگ آمریکا علیه ایران خیال و شایعه ای بیش نیست، گفت: برخی افراد در داخل کشور می خواهند با این خیال سازی ها ناکارآمدی سیاستهای اقتصادی دولت را به حاشیه ببرند.

حجت الاسلام علی مرادی در گفتگو با خبرنگار کُردتودی، با اشاره به خروج یک آمریکائی ها از برجام طرفه اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی هم بر اساس مفاد 26 و 36 قانون بین المللی برجام تصمیم گرفت که از تعهدات بکاهد و این نقض برجام از سوی نظام جمهوری اسلامی ایران نیست بلکه استفاده از فرصت و حق قانونی است که خود برجام داده است و یک برخورد قاطعانه شورای امنیت ملی نظام جمهوری اسلامی ایران است که توسط رییس جمهور به پنج کشور باقی مانده در برجام ابلاغ شد.

 

وی افزود: از چند وقت قبل شایعاتی مبنی بر احتمال جنگ نظامی علیه ایران مطرح بود که در چند روز اخیر با خروج ایران از برجام این شایعات قوت گرفته است.

 

امام جمعه بیجار با اشاره به سخنان حکیمانه رهبر معظم انقلاب که نه مذاکره میکنیم و نه جنگ اتفاق خواهد افتاد ، گفت: بیانات مقام معظم رهبری متکی بر عنایات خداوند متعال و هر چه در این مدت فرمودند محقق شده است که مصداق بارز آن که در خصوص سوریه فرمودند بشار اسد خواهد ماند و اخیرا هم فرمودند نه با آمریکا مذاکره می شود و نه جنگ اتفاق می افتد .

 

به گفته حجت الاسلام مرادی، این تنها یک اظهار نظر سطحی نیست، این همه عنایات خداوندی بر اساس بصیرت و معنویت نورانی است و اینکه معظم له بر تحلیل منطقه ای به خوبی اشرافیت دارند.

 

وی با تاکید بر اینکه نیروهای مسلح ما حواسشان جمع است ، اعلام کرد: امروز در وضعیتی نیستیم که آمریکا بتواند یک جنگ نظامی بر علیه ما شروع کند ، زیرا تمامی پایگاه های نظامی آمریکا در کشورهای همسایه در تیررس موشک های نقطه زن ما است و هیچوقت جرات چنین کاری ندارند .

 

امام جمعه بیجار در ادامه یه شکست مفتضحانه جنگ آمریکا در کشورهای عراق ، افغانستان و سوریه اشاره کرد و بیان داشت: توانمندی نیروهای نظامی ما بعنواند قدرت بازدارنده موجب شکست روحی نیروهای نظامی آمریکا شده و آنها هیچوقت جرات انجام چنین کاری را به خودشان نمی دهندو.

 

این مسئول خاطر نشان کرد: برخی افراد داخلی با تحلیل های غلط و هدفمند با استفاده از تریبون های وابسته به آمریکا در داخل کشور قصد ایجاد ترس از جنگ خیالی در داخل کشور را دارند و این افراد باید بدانند ابرقدرتها آن لحظه که منافعشان اقتضا کند دوستان خود را هم قربانی خواهند کرد.

 

امام جمعه بیجار اذعان کرد: لجام حاکمان کشورهای آمریکا به ویژه ترامپ در دست کمپانی های اسرائیل است و آمریکا این را خوب می داند اگر جنگ نظامی بر علیه ما شروع شود ما اسرائیل را شریک جنگ خواهیم دید و اگر چنین باشد اسرائیل شدیدا در تیررس نیروهای رزمنده ما است و وقتی اسرائیل آسیب نظامی ببیند، آمریکا برای حفظ موجودیت خود هم شده قطعا دست به خطا نخواهد زد.

 

وی با تاکید بر اینکه در این برهه از زمان القاء جنگ نظامي، يك جنگ رواني است براي فراموش كردن جنگ اقتصادي ، گفت: بر اساس وعده الهی خداوند متعال مومنین را که  علیه طاغوت و جبهه کفر و استبداد و استعمار قدم برمی دارند یاری می کند و نظام اسلامی هم تا به امروز با تمام توان از دین خدا حمایت کرده و قطعا در این مبارزه خداوند متعال یار ملت عزیز ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است

 

حجت الاسلام مرادی با بیان اینکه هیچ درصد ضعیفی برای وقوع جنگ توسط آمریکا بر علیه ایران احتمال داده نمی شود ، افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران کار خود را به خوبی می دانند و در زمینه نظامی آنقدر پیشرفته هستیم که دشمن خیال جنگ نکند.

 

انتهای پیام/m.r

یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 11:50

کد خبر : 32929

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید