کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کردستان؛

قیمت مرغ به دلیل کاهش تقاضا کاهش چشمگیری داشته است

قیمت مرغ، مرغداری کردستان، مرغ کردستان

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: در هفته اخیر به علت کاهش تقاضا در جامعه، قیمت مرغ در کشور و به تبع در استان کاهش چشمگیری داشته است.

به گزارش کُردتودی، سید احمد ذکریای نژاد در جلسه خرید تضمینی گوشت مرغ شیرینگ پک،  که با حضور مدیرکل پشتیبانی امور دام استان، مدیر توسعه بازرگانی سازمان، مدیرعامل اتحادیه مرغداران و مدیر امور طیور و زنبور عسل سازمان برگزار شد اظهار کرد: با کاهش قیمت گوشت مرغ در بازار، تولیدکنندگان مرغ دچار خسارت می شوند و این وضعیت برای صنعت مرغداری استان تهدید محسوب می شود.

 

ذکریای نژاد با تاکید بر اینکه باید شرکت پشتیبانی امور دام در جهت خرید تضمینی گوشت مرغ تولید شده در استان اقدام کند افزود: از تمام دستگاه ها،  نهادها و ادارات دولتی تقاضا داریم  گوشت مرغ مورد نیاز خود را در داخل استان تامین کنند.

 

وی یادآور شد: باوجود افزایش قیمت کالاها و اجناس در بازار، گوشت مرغ از معدود کالاهای اساسی بود که با وجود افزایش قیمت، تمام اقشار جامعه  توان خرید آن را دارند.

 

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان خاطرنشان کرد: در حال حاضر 740 واحد مرغ گوشتی در کردستان با ظرفیت حدود 14.5 میلیون قطعه در دوره و حدود 58 میلیون قطعه در سال با توان تولید 110 هزار تُن گوشت مرغ در حال فعالیت است.

 

وی اضافه کرد:16  واحد مرغ مادر گوشتی با ظرفیت 400 هزار قطعه و ظرفیت مرغ تخمگذار  هزار  555 هزار قطعه در استان در حال فعالیتند.

 

ذکریایی نژاد اذعان کرد: هم اکنون 13 هزار و 500 نفر در صنعت مرغداری از جمله واحدهای مرغداری گوشتی، مرغ مادر، خوراک طیور و کشتارگاه های استان کردستان مشغول بکار هستند.

 

ذکریایی نژاد همچنین در جایی دیگر عنوان کرده است: با توجه به کاهش قیمت مرغ در هفته های اخیر شرکت پشتیبانی امور دام کردستان در راستای حمایت از صنعت مرغداری استان اماده خرید مرغ منجمد شیرینگ پک مرغداران به قیمت هر یک کیلوگرم 11هزار تومان است.

 

وی با بیان این خبر تصریح کرده است: محدوده وزنی برای مرغ های تحویلی،  1.2 تا 2 کیلوگرم تعیین شده و این شرکت آمادگی کامل برای خرید مرغ از مرغداران را دارد.

 

وی خاطرنشان کرده است: مرغداران، زنجیره های تولید، اتحادیه ویا شرکت های تعاونی مرغداران، شخصاً،  جهت عقد قرارداد به اداره کل پشتیبانی اموردام استان مراجعه کنند.

 

انتهای پیام/a.s

یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 08:26

کد خبر : 32922

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید