کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

فرمانده سپاه بیت المقدس کردستان:

توسعه کردستان قربانی انتصابات سیاسی/ معیشت مردم کردستان کجای برنامه های دولت قرار دارد؟!

سردار رجبی، اقتصاد کردستان، فرهنگ کردستان، معیشت مردم کردستان

فرمانده سپاه کردستان با اشاره به مشکلات معیشتی که مردم استان با آن دست به گریبان هستند از نبود نظارت بر بازار و اقدامات مناسب برای برون رفت از این مشکلات انتقاد کرد و گفت: متاسفانه برخی انتصابات با اهداف سیاسی خود مانعی در برابر توسعه است.

به گزارش کُردتودی، سردار محمدحسین رجبی در گفت و گویی با خبرگزاری فارس با بیان اینکه با صداقت به مردم استان می‌گویم انتصابات و جابجایی مدیران برای توسعه استان نیست بلکه این افراد با این دست کارها و دیگر کارهایی که ما مطلع هستیم، تلاش می‌کنند تا کردستان توسعه پیدا نکند، افزود:  متاسفانه در این ایام البته از قبل هم شاهد برخی انتصاب‌ها هستیم که هیچ کدام از این انتصاب‌ها در راستای تقویت مدیریت و توسعه استان نیست این را تحقیقا همه نخبگان استان استحضار دارند.

 

وی افزود: در حقیقت کلیدواژه این تغییر و تحولات یک سری اهداف سیاسی است که برخی از مسئولان در استان دنبال این هستند که باید تاسف خورد، به جای اینکه افراد توانمند، شایسته و لایق را برای استان سرکار بیاورند تنها اهداف و عینکشون اهداف سیاسی خودشان است.

 

وی تصریح کرد: معمولا وقتی به جابجایی‌ها نگاه می‌کنیم هدف از جابجایی‌ها ارتقا از یک وضعیت ناراضی‌کننده و غیرمطلوب به وضعیت بهتر است شما به عنوان جامعه رسانه‌ای بررسی کنید که کدام یک از این جابجایی‌ها در استان در زمینه ارتقا وضعیت بوده است.

 

رجبی با بیان اینکه من همیشه با مردم استان با صداقت صحبت می‌کنم، به مردم استان می‌گویم اصلا این انتصابات در زمینه توسعه استان نبوده بلکه این افراد با این دست کارها و دیگر کارهایی که ما مطلع هستیم در زمینه اینکه استان توسعه پیدا نکند تلاش می‌کنند و این جای تاسف دارد، گفت: این مسئولان بومی استان هستند که این کارها را دنبال می‌کنند البته اواخر هفته گذشته جمعی از بسیجیان همه جمع شده بودند و ابراز ناضایتی از این وضعیت نموده و حتی طوماری هم نوشته بودند که ما آنها را آرام کردیم و گفتیم در یک روند آنها را دنبال خواهیم کرد، چون این مسئله تازگی ندارد و طی چند سال گذشته این آقایان بارها این روند را تکرار کرده‌اند.

 

سردار رجبی  گفت: سپاه کاملا مخالف این رویه است و مطابق وظیفه ذاتی خود به موقع اقدام می‌کنیم، چون سپاه حافظ و پاسدار انقلاب است و ما برای خوشایند کسی از اقدامات خودمان در این زمینه کوتاه نخواهیم آمد و به موقع اقدام خواهیم کرد.

 

وی خاطرنشان کرد: البته تذکرات لازم را به مسئولان داده‌ایم، مسئولانی  که در زمینه تایید این افراد معلوم‌الحال این اقدامات را انجام می‌دهند تاسف می‌خورم و ظاهرا این افراد آرمان‌های شهدا را از یاد برده‌اند.

 

فرمانده قرارگاه استانی شهید شهرامفر کردستان گفت: اینها افرادی را به عنوان مسئول تائید می‌کنند که با آرمان‌ شهدا و ارزش‌هایی که باید در استان جاری و ساری شود، سازگاری ندارند.

 

تلاش مسؤولان باید برای بهبود معیشت مردم باشد

 

وی تصریح کرد: کردستان یک استان فرهنگی، مهد هنر، موسیقی و فرهنگ است و به ویژه موسیقی اصیل است هم قبول داریم و اینکه کردستان دارای افراد هنرمند قابل است هم کسی نمی‌تواند نادیده بگیرد اما برخی برنامه‌ها در شرایط امروز این استان نباید اولویت مسئولان باشد.

 

وی تاکید کرد: تلاش مسئولان باید برای بهبود معیشت مردم باشد، متاسفانه با وجود گرانی‌های سرسام‌آور هیچ اقدام کنترلی وجود ندارد، مسئولان به جای اینکه به این دغدغه‌ها و مشکلات اساسی مردم بپردازند و این حوزه را تکان دهند به برگزاری جشن و برنامه‌های غیراولویت‌دار می‌پردازند.

 

وی تصریح کرد: انتظار داریم مسئولان در زمینه کارآفرینی و اشتغال‌زایی کار کنند و این حوزه در اولویت قرار دهند اگر کسی از دور به اینگونه تصمیمات نگاه کند اینچنین تصور می‌کند که هیچ مشکل دیگری در این استان وجود ندارد.

 

فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان افزود: این برنامه‌ها هم در جای خود برگزار شود هیچ مشکلی ندارد، اما باید براساس اولویت امروز مردم استان اقدام کرد.

 

استاندار دلیل درجازدن کردستان را می‌داند

 

وی عنوان کرد: مسوولان استان، شخص استاندار  دلیل این توقف و درجازدن و ضررکردن را می‌داند اینکه برخی از مسوولان در اینجا جا خوش کرده و تنها به دنبال اهداف سیاسی خود هستند و کاری بلد نیستند.

 

وی افزود: تاسف می‌خورم که چرا کسی این آقایان که مانع توسعه و پیشرفت استان و موجب توقف و درجازدن در حوزه اقتصادی و معیشت شده‌اند عوض نمی‌کنند چرا که آمارهای رسمی بیانگر قرارگیری کردستان در رتبه‌های آخر کشور است.

 

انتهای پیام/m.r

شنبه 21 اردیبهشت 1398 | 12:40

کد خبر : 32918

منتشر کننده : م ر/a

شهروند پاسخ شنبه 21 اردیبهشت 1398 | 13:22

0
18

حرف های سردار رجبی کاملا درست و منطقی هستن به عنوان مثال انتصاب سرپرست های فرمانداری که هیچ کدام در حد یک کارشناس هم نیستن مایه تاسف است واقعا برای شهر مرزی مریوان یک نفر بومی و خوشنام وجود ندارد یا فقط باید حتما برستادی و پوستر چسپان باشه متاسفم برای مثلث دفن و استاتدار بومی کردستان

شهروند پاسخ شنبه 21 اردیبهشت 1398 | 16:09

1
13

واقعا حیف است سردار رجبی اهل بیجار و ...هم بیجاری سردار در صداقت و وفاداری و خدمت به استان کردستان از هیچی دریغ نکرده واقعا آقای ...این انتصاب های شما توهین به خون شهدا نیست

حقیقت پاسخ شنبه 21 اردیبهشت 1398 | 17:50

0
9

درود به شرفت سردارعزیز میدانیم که درحقیقت بااین وضعیت فلاکتبارمردم کردستان دست وپنجه نرم می کنید وازخون دل خوردن چیزی دیگری عایدت نیست حرفهای توواقعاً اشک ازچشمان قشربدبخت وبیچاره این استان راسرازیرنموده است انتصابات ناحق وناجوردراین استان باعث برهم ریختن اوضاع کنونی شده است واغلب این انتصابات توسط پستهای دوقبضه سفارشی ازلاین نمایندگان مجلس وشوراهای شهر وبعضی ازمسئولین رده بالا انجام گرفته وجالبترازهمه افرادی که به کارگمارده شده اند درحقیقت هیچ اطلاعی ازمسئولیت خودندارد فقط به خاطراینکه بگویند فلانی مسئول است پشت یک صندلی گردان نشسته وفقط کارش گرداندن صندلی به دورخوداست تاپایان کاراداری سردارعزیز تورابخدابیاییدکاری کنید که جلوی اینهمه ناعدالتیهارابگیرند وخودتان توسط افرادبسیجی دلسوز این وضعیت راگرانی رازیرنظرگرفته وکنترل نمائید تابیشترازاین طبقه مظلوم وبیچار ه زیرچکمه این خدانشناسان له نشوند مطمئن باشیدکاری که برای رضای خداباشد هیچ وقت شکست نخواهد خورد

همشهری پاسخ شنبه 21 اردیبهشت 1398 | 18:04

0
11

درود برشرف و صداقت سردار رجبی واقعا حرفش به دل نشست .مدیریت استان کردستان دچار روزمرگی وقت گذرانی شده و فشل شده . بعضی مدیران ارشد جوری جا خوش کرده اند گویی بر ارثیه پدری نشسته اند.فارغ از درد و رنج مردم بدون هیچ برنامه ای اسب مراد خویش را میتازانند

محمد پاسخ شنبه 21 اردیبهشت 1398 | 21:42

0
11

سلام و عرض قبولی طاعات و عبادات همه دوستان .
سلام درود بر رهبر انقلاب و سلام بر سپاه همیشه قهرمان و دلسوز مردم درود بر سردار همیشه اگاه و دوست مردم سردار عزیزم سردا رجبی

فرهنگی پاسخ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 07:48

0
11

سلام ودرود بر سردار عزیز : بله مسئولین ارشد استان شخص آقای استاندار و رئیس سازمان وبر نامه وبودجه استان به جای اینکه مدیران حوزه اقتصادی ،صنعت ومعدن ،تجارت ومیراث فرهنگی وگردشگری ،جهاد کشاورزی ،گمرک و تعاون ورفا واجتماعی را دعوت کند برای توسعه اشتغال جلوگیری از گرانی های بیداد و تورم 80%تا 90% مشکلات اقتصادی ومعیشتی مردم 5 کیلو قند شکسته تا دیروز 35 هزار تومان بود حالا 60 هزار تومان یعنی هر کیلو 12 هزار تومان ،برنج کیسه 200هزار تومان یعنی هر کیلو 20 هزار تومان ، دیگر بماند سایر کالاها واقلام ....آقایان ومدیران ارشد استان به دنبال بر گزاری جشنواره موسیقی و دف وساز دول وهلپرکی ، لباس کردی می باشند . آقای استاندار مشکل استان کردستان مشکل بیکاری ، رکود اقتصادی، عدم تبیین برنامه های اشتغال زایی در سطح استان ، راهکارهای بدون برنامه توسط مدیران تا دیروز کارشناس بوده اند در استان . چون جیب مدیران در حال حاضر با این تورم 100% جوابگوی نیازهای خود می باشند لذا هیچ وقت فکر بکری برای رفع مشکلات ندارنند فقط فقط دنبال جابجایی سیاسی کاری و گماردن برستادیهای خود . لازم به ذکراست دولت آقای روحانی حقیقتا\" دولتی با برنامه وکار آمد و در سطه کشور مدیران توانمد ولی متاسفانه در این استان ما از فقر مدیر کاربلد وکشته کار محروم بوده ایم .لازم به ذکر است استانداری کردستان از بدو تاسیس تا کنون اگر به کارنامه چندین ساله اش نگاه کنید چنین سابقه ای درانتخاب و انتصابات مدیران ضعیف نداشته است .چه در سطح معاونت ها و سایر رده های فرماندار وبخشدار ومدیران استان.

دوستسسیببب djjlf چهارشنبه 1 خرداد 1398 | 07:25

استانداری کردستان چکیده دولت آقای روحانی است و رخوت و سستی و بی برنامگی و نبود راهکار برای مشکلات اقتصادی و سیاسی کاری و انتصاب مدیران نالایق و بدون دغدغه فکری مشخصه دولت بی تدبیر و امید است.
تا 1400 با روحانی.
چه شود!؟!؟!؟!؟!

sivhfd پاسخ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 13:44

0
9

درود سردار ، خدا قوت رزمنده واقعی

وزیری پاسخ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 13:46

0
10

سردار جان
مشکل از ضعف مدیریت و نداشتن هیچگونه تجربه مدیریتی استاندار است.
استاندار خودش بسیار ضعیف است پس قطعا در انتصاب هایش نیز سعی می کند که در حد خودش باشند.
ای کاش استاندار بومی نداشتیم چون از تمام استانداران گذشته ضعیف تر بوده است.
معاونامش با این همه حرف و حدیث که پشت سرشون است.
چه قدر ضعیفند معاون عمرانی ، اقتصادی و مثلث دفن و حالا که شده اند مربع دفن

بسیجى پاسخ یکشنبه 22 اردیبهشت 1398 | 22:35

0
9

با توجه به اینکه براى خاتمه دادن به نابسامانى کردستان گوش دولت ناشنواست ، آتش به اختیارى اینجا معنا و مفهوم پیدا مى کند تا از آسیب بیشتر مردم و نظام پیشگیرى و عناصر باند فتنه دست شان از قدرت کوتاه و شرشان از سر مردم کم شود . البته براى جلوگیری از بى نظمى منتظر اقدام قاطع سردار ارزشى مان هستیم

0000 پاسخ دوشنبه 23 اردیبهشت 1398 | 11:52

0
6

بیان مشکلات درد روزمره اهالی رسانه است بنحوی که سکوت کردن جایز شمرده میشود ! چراکه کسی پاسخگونیست به قول حافظ علیه رحمه ،همه ی این مطالب را گویا خودشان هم واقف هستن اما آن کار دیگر می کنند... در تمام دنیا یک اصل پذیرفته است که کارگزارشاءن خدمتگزاری دارد واگر خلاف این باشد نمی توان معادل مناسبی غیر از زالو برایش پیدا کرد . آنچه از مواضع سردار رجبی استنباط میشود و خود نیز باور دارم خیلی از منصوبین در این دوره تصور روشنی از وظیفه محوله ندارند و به کرات دیده شده مواضع و رفتار وگفتارشان هم نمی توانند پنهان نمایند که بعنوان سهم وفرصت طلایی استفاده منفعت طلبانه شخصی توجه دارند . خوب دراین شرایط اکتفا کردن به یادآوری خیلی کارساز نیست . شاید بخش پایانی مواضع سردار پسندیده باشد که سپاه بعنوان حافظ نظام وپاسدار بتواند وبخواهد مسببان این دست اندازی ها را کشف وآسیب شناسی نماید. بی شک خیلی از مدیران شایستگی خدمتگزاری ندارند اما انصاف بخرج بدهیم محترمانه تر عرض کنیم این ها شریک های شایسته ای ممکن است باشند. چون عملا بالاترین مرجع تصمیم گیر استان اذعان میفرماید همه باید بپذیرند که ما فلان جناح پیروز شدیم و پس تشخیص دادیم هرکسی در جناح مانیست یعنی علیه ماست در حالیکه شخص رییس جمهور و حتی وزیر کشور چنین استدالالی ندارد ! تازه پارا فراتر میگذارند که این نظر را هم خط قرمز خود تعیین میفرمایند . بعد توقع داشته باشیم کسی در مقابل عملکرد ضعیف مواخذ بشود حتی خودشان هم باورندارند...

شهروند ایرانی(سرباز حاج قاسم) پاسخ سه شنبه 24 اردیبهشت 1398 | 12:59

0
3

با سلام خدمت هموطنان عزیز
همه در این ماه مبارک دست به دعا شوید که رهبر فرزانه حضرت اقا هرچه زودتر به کردستان تشریف بیارن ودباره باعث خیر وبرکت مثل22اردیبهشت همان سال شود وببیند این فرصت طلبان اتوکشیده چه بلای سر این استان اورده اند

خواننده متن سخنرانی پاسخ سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 | 22:09

0
0

سردار خسته نباشید.
منکر فعالیت شما نیستم ولی
میشه بفرمایید ضریب امنیت کردستان چند هست؟
میشه بفرمایید رتبه امنیت کردستان در بین سایر استانها چند است؟

من پاسخ دوشنبه 6 خرداد 1398 | 11:10

0
0

بله.....؟!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

 

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید