کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی:

قاچاق دام زنده از مرزهای کشور ادامه دارد

علی محمد مرادی، قاچاق دام ، کردستان

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: قاچاق دام زنده علی رغم تدابیری که در نظر گرفته شده است کماکان در مرزهای استان هایی مانند کردستان ادامه دارد.

به گزارش کُردتودی، علی محمد مرادی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در خصوص کاهش عرضه دام به کشتارگاه‌ها طی زمستان سال گذشته، گفت: در سال گذشته با توجه به افزایش قیمت گوشت قرمز شاهد کاهش کشتار دام در کشتارگاه‌ها بودیم زیرا دامداران تمایلی به عرضه دام خود به بازار نداشتند.

 

توان خرید گوشت قرمز توسط مردم بسیار کاهش پیدا کرده است

 

نماینده مردم قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در سال گذشته توان خرید گوشت قرمز توسط مردم بسیار کاهش پیدا کرد و به یکباره قیمت گوشت از 50 هزار تومان به بیش از 100 هزار تومان رسید، ادامه داد: در استان کردستان علی‌رغم اینکه دامداری‌های بسیار زیادی وجود دارد قیمت گوشت قرمز به هر کیلوگرم یک صد و 20 هزار تومان افزایش یافت.


 

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با وجود افزایش قیمت گوشت قرمز حتی خود دامداران نیز دیگر توان کشتار ندارند و این موضوع فاجعه است، تصریح کرد: در مرز افراد سود جو با توجه به کاهش ارزش پول ملی حاضر هستند دام زنده را با قیمت هرکیلوگرم یک‌صد و 50 هزار تومان خریداری کنند.

 

بازار گوشت قرمز در داخل کشور و بر روی مرزها در اختیار دلالان

 

مرادی با اشاره به اینکه در مقطعی از زمان برخی افراد دام‌ها مولد را که ذخیره ژنتیکی کشور محسوب می‌شوند را نیز از کشور به صورت قاچاق خارج کردند، اضافه کرد: بازار دام زنده در داخل کشور در اختیار دلالان است و این افراد شرایط موجود را کنترل می‌کنند، نیاز است تا دولت ورود جدی به مسئله قاچاق دام زنده داشته باشد.

 

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان، خاطرنشان کرد: قاچاق دام زنده علی رغم تدابیری که در نظر گرفته شده کماکان در مرزهای استان‌هایی مانند کردستان ادامه دارد.

 

انتهای پیام/m.r

سه شنبه 17 اردیبهشت 1398 | 12:35

کد خبر : 32884

منتشر کننده : م ر/a

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید