کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

با حضور اقشار مختلف مردم، زائران و کاروان های راهیان نور سراسر کشور برگزار شد؛

صعود سراسری زائران با رمز «یا زهرا» به ارتفاعات بازی دراز/ برنامه‌های راهیان نور سال ۹۸ افتتاح شد+ تصاویر/فرمانده دانشگاه امام حسین (ع):راهیان‌نور منادی نسل تمدن‌ساز است

امروز صبح صعود سراسری بسیجیان، زائران، کاروان‌های راهیان نور و اقشارمختلف مردم با رمز «یا زهرا» به ارتفاعات بازی دراز آغاز شد.

به گزارش کُردتودی، به نقل از به نقل از  مرصاد ، امروز صبح با حضور اقشار مختلف مردم، بسیجیان، زائران و کاروان‌های راهیان نور از سراسر کشور صعود سراسری به ارتفاعات بازی دراز با رمز مقدس «یا زهرا» آغاز شد.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع):

ایران آماده جهاد و مقابله با تمام کید و تزویرهای دشمنان است/راهیان‌نور منادی نسل تمدن‌ساز است

سردار علی فضلی امروز جمعه در مراسم بزرگداشت و صعود سراسری به ارتفاعات بازی دراز ضمن تقدیر از شرکت کنندگان و دست اندرکاران و پشتیبانان مراسم پرشکوه بزرگداشت عملیات بازی دراز و صعود سراسری به ارتفاعات بازی دراز، به عنوان یک عملیات بزرگ فرهنگیگفت: امروز در حالی که در گام دوم انقلاب شکوهمند اسلامی فرموده نایب امام زمان قرار گرفته‌ایم به فضل خداوند عهد و پیمانی را با شهیدانمان و شهدای عزیز بازی دراز می‌بندیم.

وی افزود: امروز در حالی که در گام دوم انقلاب شکوهمند اسلامی قرار گرفته‌ایم به فضل خداوند عهد و پیمانی را با شهدایمان می‌بندیم که همچون ۴۰ سال گذشته پا در تکاب امامت و ولایت این فرامین و تدابیر پیامبر گونه را به یک مقصد الهی برسانیم.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) ادامه داد: حقیقت ملت ما این است که باید بهشت تمدنی انقلاب اسلامی که در راه است، را برابر فرمان نورانی نایب امام زمان دنبال کنیم.

وی با بیان اینکه فتح الفتوح انقلاب اسلامی انقلاب تمدن ساز است، ادامه داد: انقلاب ما انقلاب تمدن ساز و انسان‌های تراز انقلاب اسلامی است و در هیچ کجای گیتی شبیه الگوهای تمدن‌ساز ما را در اختیار ندارد که از آن جمله می‌توان به امیر شهید شیرودی، شهید رضایی و جوانان عزیز و غیرتمندی که در اَوان روزهای جوانی نگاه توأم با اطاعت از ولی را تجربه کردند، اشاره کرد که اینها پنجه در پنجه دشمن و استکبار و در رأس آن آمریکا جنگیدند.

سردار فضلی اشاره‌ای به عملیات بازی دراز داشت و گفت: دشمن در آرزو بود همانطور که اول جنگ را از غرب شروع کرده است به اهداف و مقاصد اش برسد، شما آرزوهای آنها را ناکام گذاشته‌اید.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) تصریح کرد: این مقاومت‌های مردمی و رزمندگان اسلام در اول و آخر جنگ پرچم شما و رسول خدا را برافراشته کرد.

وی گفت: مصادیق تمدنی و خوشبختی ساز ملت ما در همین بازی دراز است و این الگوهای عملی ما شهیدان شیرودی، کشوری، حاجی بابا، موحدی دانش و شهید وزوایی و غفاری و سایر بزرگانی است که به گردن ما حق بزرگی را دارند.

سردار فضلی اشاره‌ای نیز به راهیان نور داشت و گفت: همانطور که نایب امام زمان فرمودند، «راهیان نور فناوری و فناوری فرهنگی تشکیل جبهه متحد تمدن ساز است.

وی تصریح کرد: راهیان نور منادی نسل تمدن ساز است و امروز با الگوهای ۸ سال دفاع مقدس تمدن سازی می‌کند.

این مسئول تاکید کرد: جهادی که امروز باید انجام دهیم شکر خدا و شکر زبانی، تبلیغ و تببین بوده و همینطور شکر عملی در قالب تشکیل لشکر جوانان مؤمن، دانا و پرانگیزه در سراسر کشور و ایجاد امید است.

وی تصریح کرد: امید بستر همه توفیقات ما در ریشه‌های جهاد تمدنی است و امیدوارم به زودی خبرهای خوب و خرسند کننده‌ای در گام دوم انقلاب با حضور شما مردم عزیز و بزرگوار به گوش جهانیان برسد.

سردار فضلی با بیان اینکه دشمن چشم طمع دارد به اینکه ما در انجام رسالت و تکلیفمان دچار غفلت و خسران شویم، گفت: آنها به دنبال غفلت ما از اصول اساسی، مبنایی، قرآنی و الهی هستند.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) یادآور شد: دشمن به دنبال این است که بین ما و امام و مرجع ما و نایب امام زمان (عج) ایجاد شکاف کند و فاصله بیاندازد.

وی تاکید کرد: مردم عزیز ما همانگونه که تا به حال این امید دشمن را ناامید کرده‌اند از این به بعد هم همین گونه خواهند بود.

وی یادآور شد: همانگونه که دشمن - آمریکا و اسرائیل عربستان و همپیمانان آنها- همواره ما را تهدید کرده است، ما هم اعلان آمادگی جهاد برای مقابله با همه کید و تزویر آنها می‌کنیم.

فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) تاکید کرد: دشمن بداند این گوشه عظیمی که قریب ۳۰ هزار نفر در افتتاحیه راهیان نور کشور پیام امیدوارکننده عزیزان امت است.

 

اینجا "بازی دراز"، خانقاه عرفان حقیقی

تلاقی عشق، شجاعت و شهامت؛ می شود شهادت/برگزاری یاداوره شهدای بازی دراز با حضور بیش از30 هزار نفر از سراسر کشور

امروز همه عاشقان شهدا آمده اند تا رمز شهادت را در تلاقی عشق، ایمان، شجاعت و شهامت در گرامیداشت سالروز عملیات بازی دراز در استان کرمانشاه بیابند.

عرفان واقعی خانقاهش در بازی دراز است.اگر سری بپرخانیم چون عشق  دلدادگی به شهدا چیزی یافت نمی شود.قرار است سردار فضلی سخنران مراسم باشد و آهنگران مداحی مراسم را انجام دهد تا یکی با خاطره گویی و دیگری با صوت دلنشینش حاضران را به دوران دفاع مقدس ببرند.

طبق اعلام صورت گرفته همزمان با این صعود سراسری، برنامه‌های راهیان نور سال ۹۸ نیز افتتاح شد.

برنامه‌های بزرگداشت عملیات غرور آفرین بازی دراز طی شب گذشته آغاز شده و امروز با صعود سراسری حدود ۳۰ هزار نفر از اقشار مختلف و بسیجیان سراسر کشور به ارتفاعات بازی دراز در منطقه عمومیسرپلذهاب از استان کرمانشاه ادامه یافت.

سال گذشته نیز حدود ۲۹ هزار نفر به ارتفاعات بازی صعود کردند که ۱۱ هزار نفر آن از استان کرمانشاه بود.

مراسم بزرگداشت عملیات بازی دراز نیز شب گذشته در در جوار حرم احمد ابن اسحاق برگزار شد و فتاح، رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) هم سخنران این مراسم بود.

پس از صعود زائران به ارتفاعات بازی دراز پایان بخش برنامه‌های بزرگداشت عملیات بازی دراز سخنرانی سردار فضلی، فرمانده دانشگاه امام حسین (ع) خواهد بود.

 

 

انتهای پیام/a.s

  جمعه 13 اردیبهشت 1398 | 18:53

  کد خبر : 32854

  منتشر کننده : sh.s

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید