کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند:

احترام به معلمان ضرورتی اساسی در جامعه است/ تاکید بر هماهنگی و اتحاد مسلمانان برای آغاز روزه ماه رمضان

امام جمعه سنندج مقام معلم را بسیار ارزشمند و کار انبیا دانست و گفت: اقشار مختلف مردم از جمله اهالی علم و دانش، باید حرمت معلم را نگه داشته و قدردان زحمات آنان باشند.

به گزارش کُردتودی، ماموستا عبدالرحمن خدایی در خطبه های نماز جمعه این هفته سنندج، ضمن تبریک روز معلم و گرامیداشت شهادت استاد مطهری اظهار داشت: مقام معلمی والا بوده و همگی باید نسبت به تکریم و احترام این قشر دلسوز و فرهیخته اهتمام داشته باشیم.

 


وی تلاش معلمان را در تعلیم و تربیت دانش آموزان و آینده سازان کشور قابل تقدیر دانست و افزود: معلمان نیز باید به جایگاه عالی و شغل مقدس خود واقف باشند، چرا که امانت بزرگی را برعهده گرفته اند. 

 


خطیب جمعه سنندج، استاد شهید مطهری را معلمی بزرگ و برجسته در عرصه علم و دانش توصیف کرد و یادآور شد: وی با داشتن 89 تالیف نقش مهمی در آگاهی و تربیت قشر جوان کشور ایفا کرده و آثار وی همچنان مورد استقبال فرهیختگان است.

 


ماموستا خدایی در بخش دیگری از خطبه ها به فرارسین ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: همگی باید از این ماه مبارک به عنوان یک فرصت مهم برای عبادت و توبه از درگاه خداوند بهره گرفته و فریضه روزه را ادا کنیم.

 


وی با بیان اینکه رمضان ماه صفای دل و نزدیکی به پروردگار است، اضافه کرد: به عنوان انسان مسلمان باید از این ماه بزرگ استقبال و با ادای عبادت و زکات برای جلب رضای خداوند بهره گیریم.

 


امام جمعه سنندج خواستار هماهنگی و اتحاد مسلمانان برای آغاز روزه ماه رمضان و برگزاری عید فطر در نقاط مختلف کشور و کشورهای اسلامی منطقه شد.

 

امام جمعه بیجار: ماه رمضان بهترین فرصت برای خودسازی انسان است /مساجد پایگاه انقلاب و حاکمیت است 

 

امام جمعه بیجار با بیان اینکه ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی انسان است گفت : مساجد ما از صدر اسلام تا کنون پایگاه انقلاب و حاکمیت بوده است. 

 

 حجت الاسلام علی مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار با تبریک فرا رسیدن ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای خودسازی انسان و توجه به نیازمندان است.

 

وی با اشاره به نامگذاری دهه آخر ماه شعبان به نام تکریم مساجد ، افزود:مساجد بزرگترین سنگر دینی، اعتقادی و الهی است که خداوند تبارک و تعالی در اختیار ما قرار داده است و امروز مساجد کارکرد بسیار وسیعتری از مساجد صدر اسلام بایستی داشته باشند.

 

امام جمعه بیجار گفت:مساجد در صدر اسلام علاوه بر مرکز عبادت، محلی برای تعلیم و تعلم، مرکز تالیف قلوب و هم محل عزل و نصب فرماندهان و فرمانداران بود، در کنار اینها محل تجمع مردم برای قضاوت، مشورت، محل درس و بحث و امروزه باید این کارکرد در حوزه مساجد تقویت شود.

 

وی در قسمت دیگری از سخنان خود بیان داشت روز گذشته روز معلم بود و معلم را پرورش دهنده سرمایه یک ملت، جهادگران میدان مبارزه با جهل و بی‌سوادی،  سازندگان هویت و فرهنگ یک ملت دانستند که این تجلیل‌ها حکیمانه و نشان‌دهنده این است که چه وظیفه‌ای دارند.

 

حجت الاسلام مرادی تصریح کرد : علت دشمنی دشمنان انقلاب و نظام گرفتن روحیه خودباوری و اعتقادات مردم ما است و شکر خدا با بصیرت و حضور به موقع مردم تمامی تیرهای آنها در طول این چند سال به سنگ خورده است.

 

وی بر کمک بر نیازمندان و افطاری های ساده در ماه مبارک رمضان تاکید کرد و بیان داشت: امسال نیز مانند سال های قبل جلسات جزء خوانی قرآن کریم در حسینیه شهر و مسجد موسی بن جعفر علیه برگزار می شود .

 


امام جمعه موقت دهگلان: ماه رمضان ماه خود سازی و آمرزش گناهان است

 

امام جمعه دهگلان گفت: انسان مسلمان در این ماه می تواند با بهره گیری از دستورات دینی خود را از گناهان پاک کند و رضایت خالق را بدست آورد .

 

به گزارش خبرنگار دهگلان شیدا، ماموستا محمد علی کریمی امام جمعه موقت دهگلان ظهر امروز در خطبه نماز جمعه  درمسجد جامع این شهر ضمن تبریک ماه پرخیر و برکت رمضان اظهار داشت: انسان مسلمان در این ماه می تواند با بهره گیری از دستورات اسلامی و انجام فرائض دینی خود را از گناهان پاک کند و رضایت خالق را بدست آورد.


 ماموستا کریمی بیان داشت: روزه ماه مبارک رمضان بر امت پیامبر (ص) واجب شده همانطور  که بر امتهای پیش از امت پیامبر نیز واجب بوده است.

 

وی افزود: ماه رمضان، ماه خودسازی و ماه ریزش ها و رویش های جسمی و معنوی است زیرا هم باعث سلامتی جسمی و هم آمرزش گناهان و اجر و پاداش الهی می شود.

 

امام جمعه موقت دهگلان گفت: کسانی که در این ماه مبارک با باور و اعتقاد روزه بگیرند و عبادت کنند و دست ازگناه بکشند خداوند متعال تمام گناهان آنان را می بخشد.

 

امام جمعه قروه،: ماه رمضان فرصتی برای عبودیت و بندگی خداوند است

 

حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان قروه با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: ماه مبارک رمضان فرصتی بی نظیر برای عبودیت و بندگی خداوند است و انسان باید از لحظه لحظه این ماه استفاده کند.


وی به فرارسیدن روز معلم اشاره نمود و افزود: شهید مطهری میان نوگرایی ، نواندیشی و عالم شدن پیوند دیرینه و اساسی ایجاد نمود .


امام جمعه قروه خاطر نشان کرد: شهادت شهید مطهری موجب شد که اندیشه دینی وی مورد تایید الهی قرار گیرد و نو اندیشی و نوگرایی وی در جامعه گسترش یابد.

 


باباییان بیان داشت: اسلام با تحجر گرایی مخالف است و علت این مخالفت در ان است که انسان یک موجود پویا است و در سایه این پویایی می تواند زمین و زمان را در تسخیر خود قرار دهد.


به گفته باباییان انسان باید دارای اندیشه های نو باشد و باید تلاش کند تا همیشه یک قدم جلوتر از قبل برداشته باشد .


وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید مقام شامخ معلم حفظ شود افزود: آیا این ظلم به معلم نیست که ما فکر کنیم اگر برای انها در یک تالار مهمانی بگیریم مقام انها را گرامی داشته ایم؟


وی ادامه داد: هر معلمی در کلاس درس خود با ماموریت انسان سازی یک پیامبر است و باید مورد توجه قرار گیرند.


به گفته باباییان یکی از آفت هایی که باید وزارت آموزش و پرورش به ان بپردازد در این است که گاهی از مهمترین ماموریت های یک معلم که انسان سازی است غفلت می شود چرا که تنها وظیفه معلم در آموزش دروس تخصصی نیست.


وی با انتقاد از بی توجهی به حق معلمین در شهرستان قروه افزود: حقوق و مزایای معلمین ما در این شهرستان با برخی دیگر از شهرستان های کشور تفاوت دارد و این مورد قبول نیست .


باباییان ادامه داد: این در حالی است که مردم شهرستان قروه در خط مقدم جبهه جنگ با دشمن قرار داشته اند.


وی یادآور شد: معلمین ما امروز به نبود عدالت اجتماعی معترض هستند و وظیفه مسئولین است که به این مسئله رسیدگی نمایند.


امام جمعه قروه با اشاره به بیانات رهبر انقلاب اسلامی در دیدار با معلمان کشور افزود: ما نباید با ضعف مدیریتی برخی افراد دچار آسیب شویم.


وی افزود: متاسفانه در انتخابات ها ما شاهد این هستیم که برخی افراد انتخاب می شوند که تنها به دنبال عزل و نصب هستند.


باباییان به چاپلوسی برخی مدیران برای نمایندگان مجلس اشاره نمود و گفت: برخی افراد چنان چاپلوسانه از برخی نمایندگان حرف میزنند که انسان حالش به هم می خورد و این نشان عدم شایستگی ان مدیر است چرا که برخی مدیران به لحاظ شایسته سالاری انتخاب نمی شود .


وی به سخنان رهبر انقلاب در خصوص سند 2030 اشاره نمود و بیان داشت: سند 2030 یک سم مهلکی است که بر جان آموزش و پرورش افتاده و فرزندانی را که از خانواده جدا می شوند در معرض خطر قرار میدهد


باباییان گفت: خوشبختانه ما در شهرستان قروه با مشکل اجرای سند 2030 روبرو نیستیم و در این زمینه مسئولین به خوبی عمل کرده اند و ما از آنها تشکر می کنیم.

 

انتهای پیام/m.r

  جمعه 13 اردیبهشت 1398 | 14:06

  کد خبر : 32853

  منتشر کننده : م ر/a

  هیچ نظری ثبت نشده است!

  کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
  لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

  نام *
   

  کد امنیتی Captcha image
   
     

  ADS

  ADS

   

  کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید