کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در آیین تجلیل از کارگران نمونه بیجار عنوان شد:

راه اندازی بازار فروش محصولات بومی در بیجار با اشتغالزایی 100 نفر

آیین تجلیل از کارگران نمونه ، بیجار ، کارگر ، راه اندازی بازار فروش محصولات بومی

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیجار در همایش تجلیل از کارگران بیجاری از راه اندازی بازار فروش محصولات بومی شهرستان بیجار خبر داد.

به گزارش کُردتودی، شامگاه گذشته آیین تجلیل از کارگران نمونه شهرستان بیجار و مهندسین بهداشت حرفه ای با حضور مسئولان در سالن آمفی تئاتر مجتمع امیر نظام گروسی بیجار برگزار شد.

 

مدیرشبکه بهداشت ودرمان بیجار در این مراسم با بیان اینکه در سال گذشته دو خانه بهداشت کارگری افتتاح شده است افزود:رعایت بهداشت حرفه ای موجب افزایش بهره وری، شکوفایی و رونق اقتصادی خواهدشد.

 

وی ضمن تبریک روز کارگر و روز بهداشت حرفه ایی،گفت: مردم خطرات فراوانی را که ناشی از پیشرفت فناوری و صنعت است به جان می خرند تا بتوانند امرار معاش نموده وزندگی را بگزرانند.


جعفری با بیان اینکه مهندسی بهداشت حرفه ایی شاخه ایی بسیار مهم در بازار کار است گفت: مهندسین بهداشت حرفه ای تلاش می کند تا با حذف عوامل خطرزای فیزیکی، شیمیایی، روانی و زیستی (بیولوژیکی) یا کاهش تأثیر آنها از آسیب رسیدن به کارکنان جلوگیری کند.

 
مدیر شبکه بهداشت و درمان بیجار ادامه داد:  ۳۷۴  میلیون نفر بر اثر تماس های از حوادث غیر کشنده رنج می برند که علاوه بر ضایعات انسانی، هزینه های آن درصد زیادی از تولید ناخالصی ملی را در برخی کشورها از جمله ایران به خود اختصاص می دهدو این درحالی است که بخش قابل توجهی از ان قابل پیشگیری است.

 
وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی و صنعتی در گرو،نیرو انسانی سالم است گفت: مخاطرات شغلی، علاوه بر مسائل روانی و اثراتی که بر خانواده و اطرافیان خود می گذارد نیز بر شادابی و سلامت جامعه و توسعه اقتصادی وصنعتی نیز تاثیر منفی خواهد داشت.

 

مدیرشبکه بهداشت ودرمان تصریح کرد: لازم است فرهنگ بهداشت حرفه ای کار و سلامت نیروی کار در سازمان ها، اداره ها، واحدهای تولیدی و خدماتی دولتی و خصوصی و همه کارگاه ها و کارخانه ها، بعنوان محور توسعه پایدار مورد توجه جدی قرار گیرد.

 

جعفری از افتتاح دو خانه بهداشت کارگری در راستای اهمیت مسئله ایمنی در سال 97 خبر داد و اعلام کرد:کلیه کارگران، تحت پوشش صدردصدی واحد بهداشت حرفه ایی قرار گرفتند.
 

وی وظیفه مهندسان بهداشت حرفه ای را آگاه کردن مدیران درباره اثربخشی برنامه های بهداشت حرفه ای و ایمنی و بسترسازی فرهنگی مناسب در این زمینه خواند و اظهار کرد: مدیران بعنوان افرادی که مسولیت  صیانت از نیروی کار را به عهده دارند باید در این باره تلاش و مهندسان بهداشت حرفه ای را یاری کنند.

 

جعفری تاکید کرد: رعایت بهداشت حرفه ای موجب افزایش بهره وری در صنایع کوچک و بزرگ و شکوفایی و رونق اقتصادی خواهدشد.

 

کارگذار توسعه شهرستان بیجار منصوب شد

 

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بیجار نیز در این مراسم ضمن تبریک روز کارگر اظهار داشت: معتقدم حل و فصل مشکل اشتغال از توان یک وزارتخانه خارج است و اکنون تمام وزارتخانه‌ها درگیر این معضل هستند.

 

وی از انتصاب کارگذار اشتغال شهرستان بیجار همزمان با سفر معاونت اشتغال وزارت کار در بیجار خبر داد و بیان داشت: توسعه شرکت ایلمه بافت گروس با پیش بینی اشتغال حداقل ۱۰۰ از مهمترین اقدامات کارگذار توسعه شهرستان است.

 

نظری از راه اندازی بازار فروش محصولات بومی و گذرگاه فرهنگی با اشتغالزایی 100 نفر در شهرستان بیجار خبر داد و بیان داشت: این پروژه نقشی مهم در رفع بیکاری و معرفی محصولات بومی شهرستان بیجار دارد.

 

انتهای پیام/a.p

پنجشنبه 12 اردیبهشت 1398 | 09:34

کد خبر : 32846

منتشر کننده : ط ج/bj

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید