کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

گرانی رکورد زد؛

نرخ رسمی تورم نقطه ای اقلام خوراکی و آشامیدنی در روستاهای کردستان در فروردین ماه، 91.3 درصد اعلام شد

کردستان، تورم نقطه به نقطه ، سنندج

در گزارش مرکز آمار، تورم نقطه‌ای مواد خوراکی و آشامیدنی در کردستان 86.7 درصد اعلام شده است؛ نکته تأسف‌بار دیگر در این گزارش رسیدن تورم نقطه‌ای مواد خوراکی و آشامیدنی در روستاهای کردستان به عدد 91.3 درصد است.

به گزارش کُردتودی، مرکز آمار ایران، دیروز گزارش شاخص قیمت مصرف کننده به تفکیک استان در فروردین 98 را منتشر کرد؛ کردستان در تورم نقطه به نقطه‌ کل خانوارها، بدترین وضعیت را در بین همه استان‌های کشور دارد.

 

طبق گزارش منتشره، تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای کشور 51.4 درصد و در کردستان 63.4 درصد است؛ و این یعنی خانوارهای ساکن کردستان به طور متوسط 12 درصد بیشتر از میانگین کشور و 20.2 درصد بیشتر از آخرین استان کشور نسبت به فروردین‌ماه 97 برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

 

در بخش دیگری از گزارش آمده که تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور 50 درصد و در کردستان 60.9 درصد است؛ و این یعنی خانوارهای شهری ساکن کردستان به طور متوسط 10.9 درصد بیشتر از میانگین کل کشور و 18.1 درصد بیشتر از آخرین استان کشور نسبت به فروردین‌ماه 97 برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

 

در گزارش مرکز آمار، تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای روستایی کشور 59.4 درصد و در کردستان 71.8 درصد است؛ و این یعنی خانوارهای روستایی ساکن کردستان به طور متوسط 12.4 درصد بیشتر از میانگین کل کشور و 23.5 درصد بیشتر از آخرین استان کشور نسبت به فروردین‌ماه 97 برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

 

در گزارش مرکز آمار، تورم نقطه‌ای مواد خوراکی و آشامیدنی در کردستان 86.7 درصد اعلام شده است؛ نکته تأسف‌بار دیگر در این گزارش رسیدن تورم نقطه‌ای مواد خوراکی و آشامیدنی در روستاهای کردستان به عدد 91.3 درصد است.

 

ماه مبارک رمضان نزدیک است؛ با اعمال اصلاحات فوری در نظام توزیع کالا و نظارت کارآمد بر بازار قطعاً می‌شود اندکی از فشار تورم نقطه‌ای در کردستان را کاهش داد؛ هرکس هرکاری می‌تواند انجام دهد؛ لااقل محض رضای خدا...

 

انتهای پیام/m.r

چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 | 10:05

کد خبر : 32839

منتشر کننده : م ر/a

شهروند پاسخ چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 | 10:50

0
2

درود بر استاندار اقتصادی کردستان و مثلث دفن که همه مردم رو زیر بار فشار تورم دفن‌کردند

بى طرف چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 | 13:07

جماعتى اگر به نان و نوای رسیده اند از شم اقتصادى نبوده فکر کنم شم رانتى کارگشاتر بوده است

همشهرى پاسخ چهارشنبه 11 اردیبهشت 1398 | 11:48

0
1

آیا کشور آنچنان رهاشده که چندنفرنالایق شش سال درکردستان هرچه بخواهند انجام بدهند ومعیشت فقرا را تنگتر وسختتر نمایند و هیچ مرجع و ارگانى هم عارض شان نشود !مگر اینان چه طلبى ازمردم و کشور و انقلاب دارندکه اینگونه بى محابا و بدون معارض کردستان رابه فقر و ذلت کشانیده اند؟ شایدماموریت دارند آشوب بپاکنند!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید