کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

قصابان بیجاری کاهش قیمت گوشت را تحمل نکردند؛

خودداری قصابان بیجاری از عرضه گوشت قرمز به دلیل کاهش ناچیز قیمت!

قصابان ، اعتراض قصابان بیجاری ، کاهش قیمت گوشت قرمز ، بیجار ، گوشت قرمز

قصابان بیجاری کاهش قیمت گوشت قرمز را تحمل نکردند و برای رساندن صدای اعتراض خود به گوش مسئولان در چند روز اخیر هیچ کشتار و عرضه گوشتی توسط قصابان این شهر انجام نشده است.

به گزارش کُردتودی، اواخر سال گذشته بعلت قاچاق دام سبک و سنگین شاهد افزایش قیمت گوشت قرمز تا کیلوئی 120 هزار تومان بودیم که موجب ایجاد موجی از نگرانی در بین مردم شد.

 

اقدامات موثر دولت در کنترل و نظارت در افزایش تولید دام، جلوگیری از قاچاق و واردات دام زنده موجب شد از اواخر فروردین ماه امسال قیمت فروش هر راس دام سبک و سنگین در میادین رسمی عرضه دام به ازای هر کیلوگرم بیش از 200 تا 250 هزار ریال کاهش پیدا کند.

 

شهرستان بیجار یکی از مهترین شهرهای کشور جهت خرید و فروش دام است که در چند وقت قبل شاهد افزایش قاچاق دام به مرزهای غربی از این مسیر بود.

 

اداره صنعت ، معدن و تجارت بیجار در چند روز اخیر برای کنترل بازار گوشت اقدام به فروش گوشت با قیمت مصوب هر کیلو 750 هزار ریال نموده که موجب اعتراض قصابان شهرستان بیجار شدد و در چند روز گذشته این صنف به نشانه اعتراض به تصمیم اداره صنعت تجارت معدن از کشتار روز و عرضه گوشت قرمز خودداری کرده اند.

 

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت بیجار در گفتگو با خبرنگار ما از اقدام قصابی های بیجار انتقاد کرد و اظهار داشت: طی چند ماه گذشته با افزایش قیمت دام زنده در میادین عرضه دام، قیمت عرضه گوشت قرمز در کشور بیش از 600 هزار ریال در هر کیلوگرم افزایش یافته بود.

 

وی افزود: با توجه به کاهش قیمت دام زنده در میدان دام شهرستان، قیمت مصوب هر کیلوگرم گوشت قرمز حدود 15 هزار تومان کاهش یافت که این کاهش با اعتراض صنف قصابی ها مواجه شد.

 

میرآقائی با بیان اینکه با مدیریت دولت در جلوگیری از قاچاق دام و افزایش تولید، موجب افزایش عرضه دام زنده در شهرستان شده است ، گفت:  با توجه به افزایش عرضه و به تناسب نرخ فروش هر رأس دام سبک به بیش از 350 هزار ریال کاهش یافت.

 

به گفته این مسئول این طرح تا کاهش نرخ گوشت قرمز در شهرستان ادامه دارد و امیدواریم این صنف هم باید برای رفاه حال مردم نسبت به کاهش نرخ و عرضه گوشت اقدام کنند.

 

 

عرضه گوشت کمتر از 90 هزار ریال موجب ضرر ما می شود

 


بشرالله کرمی یکی از قصابان شهر بیجار در این خصوص گفت: در ست است قیمت دام زنده کاهش پیدا کرده اما با توجه به ضایعاتی که وجود دارد عرضه گوشت کمتر از قیمت 90 هزار ریال موجب ضرر در کار ما می شود.

 

وی با بیان اینکه نبود صنف قصابان یکی از مشکلاتی است که ما با آن مواجه هستیم ، اظهار داشت: گوشت مورد نیاز شهر حدود 25 راس گوسفند و هشت راس گاو و گوساله در روز است و نمی توان با کشتار تنها کمتر از این اقدام به تنظیم قیمت بازار و تامین گوشت مورد نیاز مردم کرد.

 

لازم به ذکر است : حدود 15 قصابی در شهر بیجار وظیفه تامین گوشت و سایر فراورده ای گوشتی مردم را بعهده دارند  که عرضه گوشت با قیمت مصوب 750 هزار ریالی از سوی اداره صنعت تجارت و معدن موجب نگرانی آنها شده و از روز شنبه هفته جاری تاکنون از کشتار دام و عرضه فرآورده های گوشتی خودداری کرده و خواستار توجه مسئولان به مطالبات خود یعنی موافقت با افزایش 150 هزار ریالی قیمت هر کیلوگرم گوشت هستند.

 

انتهای پیام/a.p

سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 | 09:38

کد خبر : 32835

منتشر کننده : ط ج/bj

خادم قران کریم پاسخ سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 | 17:05

0
1

از گرسنگی بمیرم گوشت 120 هزار تومانی نمی خورم. مسئول چکار باید برای عدم ضرر ادعایی قصابان بکند ؟ در سنندج هم تا جایی که می دانم مردم از قصابیها گوشت نمی خرند وقتی مردم خودشان گوشت قصابی را بدلیل گرانی ان نمی خرند ایا مسئول بزور می تواند مردم را مجبور به خرید کند ؟ ارزان و منصفانه بدهند تا مردم بخرند

مراد پاسخ سه شنبه 10 اردیبهشت 1398 | 23:14

0
1

درودبه شرف مسئول صنعت ومعدن شهرستان بیجارآقای قصاب باشی آیافکرکرده اید که قیمت یک کیلو گوشت حدود 250 تومان می باشد میدانیدچرا؟ برای اینکه یک کیلو گوشت شماها بیشتراستخوان وچربی میباشد که ازیک کیلوحداقل 400گرم ضایعات دارد دیگرچراسنگ به سینه می زنید ومی گوئید ارزان است وامامردم غیرتمندبیجار انشاء الله بااین قصابان مبارزه وبهیچ عنوان تاحدود چندماه ازخریدن گوشت خودداری کنند تابعداً ببینم این آقایان قصاب تاکی میخواهند خون این مردم بدبخت رابه مکند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید