کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

امامان جمعه کردستان عنوان کردند؛

عده ای موسوم به گروه دفن در کردستان چه می کنند؟/ اقدام عربستان در اعدام ۳۷ شهروند بی گناه محکوم است

نماز جمعه کردستان, امام جمعه وضع معیشت مردم, نماز

نماز جمعه این هفته در سراسر شهرهای استان کردستان با حضور پرشور نمازگزاران برگزار شد.

به گزارش کُردتودی، حجت الاسلام حسن باباییان امروز و در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان قروه با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی مورد تمجید و ستایش تمامی سیاستمداران جهان است اظهار داشت: امروز دشمن و بخصوص آل سعود جنایتکار از اقتدار رهبر معظم انقلاب در هراس هستند.

 

وی با بیان اینکه رژیم آل سعود جنایات بیشماری در حق مسلمانان و بخصوص در کشورهای عربی مرتکب شده است گفت: آل سعود جنایتکار در حال دست و پا زدن است و به سختی تلاش می کند تا بتواند جایگاه خود را در میان مسلمانان ایجاد کند اما نمی تواند به آنچه که می خواهد دست بابد.
 
 
امام جمعه قروه در ادامه به انتصاب سرادر سرلشگر حسین سلامی به عنوان فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اشاره نمود و بیان داشت: این انتصاب انتصابی مقتدرانه و هوشمندانه بوده که ترس و وحشت را در قلب دشمن و بخصوص در جان رژیم کودک کش صهیونیستی وارد کرده است.
 
 
وی با بیان اینکه این انتصاب نوید بخش تغییرات دیگری نیز خواهد بود افزود: بدون شک این انتصاب بیش از پیش بر اقتدار سپاه پاسداران خواهد افزود.
 
 
امام جمعه قروه در ادامه به سال رونق تولید اشاره نمود و گفت: رسانه ها و بخصوص صدا و سیما باید در تحقق شعار سال نقش خود را ایفا کنند.
 
 
باباییان افزود: متاسفانه ایجاد برنامه هایی با اهداف بخت آزمایی نقش تولید را از بین می برد و انسان را نسبت به کسب جایزه حریص می کند و نقش کار و تولید را کمرنگ می نماید.
 
 
وی ادامه داد: امروز کارگران ما زیر فشار اقتصادی هستند و باید تلاش شود تا با رونق تولیدات داخلی کارگران را از زیر بار فشار اقتصادی خارج کرد.
 
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره نمود و گفت: باید در انتخاب نمایندگان مجلس دقت نمود و باید به کسانی رای داد که به دنبال خدمت به مردم باشند. 
 
 
به گفته باباییان متاسفانه هم اکنون افرادی هستند که سمت هایی را در اختیار دارند در حالی که شایستگی آن سمت ها را ندارند و وقتی سوال می شود که چرا در چنین جایگاهی قرار گرفته اند گفته می شود که از استان خواسته اند تا بر سر کار قرار بگیرد چرا که در مجلس به سود دولت صحبت کرده اند. 
 
 
وی با اشاره به عزل و نصب های برنامه ریزی شده در استان افزود: در حال حاضر عده ای در سطح استان هستند که به گروه دفن مشهور هستند و هر کسی را که بخواهند مدیر می کنند و هر مدیری را هم بخواهند عزل می کنند. 
 
 
 
**اقدام عربستان در اعدام ۳۷ شهروند بی گناه محکوم است
 
 

ماموستا سیداحسن حسینی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این شهر ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه نمازگزاران و دعای خیر و طلب شفای عاجل برای همه مریضان اظهار داشت: امیدواریم خداوند متعال مشکلات همه مردم را برطرف، حافظان امنیت را محفوظ و دشمنان اسلام و نظام را نابود کند.

 

وی از همه مسئولان ارشد و مدیران کل استان کردستان خواست که در راستای برطرف کردن مشکلات مردم، نیازمندان و کارگران همت کنند و «دلسوزانه و برای رضای خداوند متعال» وظیفه قانونی و شرعی خود را انجام دهند.

 

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: مسئولان نباید تکبر داشته باشند و زمینه نارضایتی در بین مردم را ایجاد کنند بلکه باید خود را از جنس مردم دانسته و دلسوزانه در راستای برطرف کردن مشکلات گام بردارند.

 

وی در بخشی دیگر از خطبه‌های خود با اشاره به اعدام 37 شهروند عربستانی که اکثر آنها از مناطق شیعه‌نشین بودند، گفت: همه ما کردستانی‌ها و علمای اهل‌سنت این جنایت، دسیسه و اقدام ناشایست و انتقامجویانه را شدیداً محکوم می‌کنیم.

 

ماموستا حسینی با اشاره به فرموده خداوند و حضرت رسول اکرم(ص) گفت: دنیا شیرین و دلنشین است اما فانی، زودگذر و محل موقتی برای انسان است، بنابراین باید خود را برای آخرت آماده کرده و از گناه کردن، ضایع کردن حقوق مردم و رعایت نکردن حقوق الهی پرهیز کنیم.

 

وی با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، تاکید کرد: باید در این روزهای باقی‌مانده برای ورود به ماه میهمانی خداوند قلب خود را پاکیزه و آماده کرده و با «راز و نیاز، نماز و روزه‌داری، کمک به نیازمندان، توبه، دعا و تلاوت قرآن» خاضعانه از خداوند طلب بخشش گناهایمان کنیم.

 

امام جمعه موقت سنندج یادآور شد: ماه مبارک رمضان بهترین فرصت برای عبادت، خودسازی نفس، استغفار از گناه و بخشش گناهان است و امیدوارم همه ما بتوانیم از این ایام مبارک بهترین بهره را برده و نیازمندان را فراموش نکنیم.

 
 
وی با بیان اینکه در انتخاب نامناسب حق مردم ضایع می شود افزود: انتخاب درست این است که حقوق مردم رعایت شود که با چنین انتخابی مسئولین توانمند هم بر سر کار خواهند بود.
 
 
 
**حمایت از کارگران موجب رونق تولید ملی می شود 
 
 
 
حجت الاسلام یعقوب صفری ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته بیجار با گرامی‌داشت فرا رسیدن هفته «معلم» و «کارگر»، اظهار کرد: معلم فداکار و معتقدی که نسل آینده را تربیت می‌کند و عرصه هنرمندی‌اش در انسان‌سازی سازنده آینده جامعه است نقش مهمی در جامعه اسلامی دارد.
 
 
 وی افزود: کارگران بعنوان بازوی توانمند در تأمین سرنوشت اقتصاد جامعه و ثروت و عزت برای جامعه آینده ما به بار می‌آورد نیز از قشرهای تاثیر گذار در جامعه ما هستند.
 
 
امام جمعه موقت بیجار با بیان این‌که «خصوصیت اول، توسعه اقتصاد اجتماعی و رشد اقتصادی کشور است»، تصریح کرد: رشد اقتصاد ما در سایه تولید است و تمام داد وستدها، تجارت‌ها و لابی‌گری‌های اقتصادی تابع آن واقعیتی است که درون جامعه ما، چه در عرصه کشاورزی و چه در عرصه صنعت به وجود می‌آید. 
 
 
وی تاکید کرد : ریشه و بنیان تمام فعالیت‌های اقتصادی در توسعه اقتصاد کشور محصول و برآورده داخلی کشور ما است که عامل و بنیان‌گذار اصلی آن فعالیت عرصه کشاورزی و بازوان توانا و حسن ابتکار و ذوق و استعداد کارگران است.
 
 
صفری با بیان اینکه حمایت از کارگران موجب رونق تولید ملی می شود ، گفت : کارگران نقش مهمی در پیشرفت اقتصاد جامعه دارند. 
 
 
وی با اشاره به این‌ که «تولید عامل رشد اقتصادی و خودکفایی کشور است»، خاطرنشان کرد: در استقلال ما نقش هیچ عنصری بالاتر از خودکفایی نیست.
 
 
به گفته امام جمعه موقت بیجار : هنگامی که در یک کارخانه بسته می‌شود و به طور هم‌زمان 300 خانواده  و حدود 1000 نفر به ناهار و شام زندگی‌شان مستأصل می‌شوند، این تمام هیمنه کارگری را در کشور می‌شکند. 
 
 
وی بر ترویج استفاده از کالای ایرانی توسط صدا و سیما و رسانه های دیگر تاکید کرد و بیان داشت : این اقدام فرهنگی موجب تقویت کار کارگران ایرانی و رونق تولید ملی کشورمان می شود.
 
 
 
**قتل و کشتار به خاطراختلاف عقاید وافکار دراسلام محکوم است
 
 
 
ماوستا سید عارف عنایتی درخطبه های نماز جمعه دهگلان روز ایمنی حمل ونقل، روز زمین پاک، هفته کارو کارگر، روز شورا و روزمعلم را به مردم شهرستان تبریک گفت.
 
 
 ماموستا عنایتی درادامه خطبه نماز جمعه دهگلان با بیان اینکه پیامبر (ص) بهترین الگو و اسوه برای مسلمانان است اظهارداشت: پیایمبر (ص) نه تنها از جهت عبادی بلکه ازجهات اجتماعی، خانوادگی، اقتصادی برای ما الگو واسوه است.
 
 
وی افزود: پیامبراسلام تنها پیامبرنبود بلکه حاکم اسلامی هم بود و در زمان حکومتش 3 طایفه بزرگ یهودی مدینه در کمال امنیت زندگی می کردند هیچوقت نه آنان را زندانی و نه آنان را اعدام کرد مگر اینکه حرکت و رفتاریهودیان بر ضد اسلام بوده باشد.
 
 
امام جمعه دهگلان بیان داشت: اگر امروز هم حکام اسلامی منهج  و سیره پیامبر (ص) را در حکومتداری رعایت کنند حکومت آنان همانند حکومت عصر پیامبر خواهد بود.
 
 
وی با اشاره به کشتار و زندانی جمعی از فعالان درکشورعربستان سعودی که حکم زندان و کشتاربرای آنان صادر شده است گفت: آیا در زمان حکومت پیامبر (ص) اگر کسانی افکارشان مخالف با پیامبر بود آنان را اعدام و یا زندانی می کرد که بدون شک این حرکت در کشورعربستان سعودی محکوم است و امیدوارم روزی برسد که عدالت زمان پیامبر در همه حکومتهای اسلامی حکمفرما باشد.
 
 
ماموستا عنایتی درادامه گفت: چرا مدعیان حقوق بشرامروز در برابراین جنایت عربستان سکوت کرده اند اگر زمانی که قتل و کشتاری به نفع خودشان باشند داد و فریادشان به عرش می رسد اما هر زمانی که این جنایتها به ضررآنان باشد سکوت می کنند که این جنایت و سکوت در برابرآن از طرف مردم شهرستان دهگلان به شدت محکوم است.
 
 
انتهای پیام/h.e
 
 

جمعه 6 اردیبهشت 1398 | 14:24

کد خبر : 32801

منتشر کننده : sh.s

رحیمی پاسخ جمعه 6 اردیبهشت 1398 | 14:56

1
6

در نهایت تاسف مدیران کل و سایر مدیران کردستان به سفارشات و درخواستهای امامان محترم جمعه استان وقعی نمی نهند که جا دارد جناب آقای استاندار محترم کردستان در این رابطه تذکرات لازم را به مدیران استان بدهد و فراموش نشود در حکومت جمهوری اسلامی زندگی می کنیم

صادق پاسخ شنبه 7 اردیبهشت 1398 | 11:08

0
2

اگر هرکس وظیفه سازمانی خویش را درست انجام دهد مشکلی برای مردم وخود مسئولین پیش نخواهد آمد اگر نماینده بجای قانونگذاری ونطارت براجرای قانون وامامان جمعه بجای ارشاد وتبلیغ اسلام دنبال عزل و نصب ودخالت درکارمدیران نباشند و استاندارد بجای نظارت بر مدیران وهماهنکی امور دنبال شرکت خصوصی و واردات خوراک دام و طیور نباشد .ومدیران بجای انجام وظایف سازمانی دنبال حلب رضایت نماینده وامامان جمعه وصاحب نفوذان دوستان خود نباشد .استانی آباد وبی مشکل خواهیم داشت .فکر نکنم این یکی توسایت بزاری

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید