کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

یادداشت؛

توجیه لغو سفر رئیس جمهور با شرایط جوی بد سلیقگی اطلاع رسانی بود

لغو سفر رئیس جمهور، شرایط جوی ، روحانی ، کردستان

توجیه لغو سفر رئیس جمهور و جمعی از اعضای هیئت دولت با شرایط جوی که از هفته قبل توسط هواشناسی اعلام شده بود نوعی بد سلیقگی در اطلاع رسانی بود.

به گزارش کُردتودی، طبق برنامه ای که از روز شبه از طریق استاندار استان کردستان اعلام شد ، قرار بود امروز چهارشنبه 4 اردیبهشت استان فرهنگی و سرزمین مجاهدت های خاموش میزبان دومین مقام اجرایی کشور و جمعی از اعضای هیئت دولت باشد.

 

با اعلام این سفر نماینده ولی فقیه و استاندار کردستان در پیامی مشترک مردم را به برنامه استقبال از رئیس جمهور دعوت کردند و شهر سنندج با نصب پلاکاردهای مختلف خوش آمدگویی آماده پذیرایی از رئیس جمهور بود.

 

برای این سفر رئیس جمهور کلنگ زنی چند پروژه مهم اقتصادی و عمرانی مشخص شده بود که می توانست نوید بخش روزهای خوب برای جوانان بیکار این استان محروم باشد.

 

اما یکباره ورق برگشت و برنامه سفر از پیش تعیین شده رئیس جمهور با توجیه وضعیت بدی آب و هوا لغو شد ، خبری که استاندار کردستان از مردم استان عذر خواهی کرد و بیان داشت: لغو این سفر بخاطر رعایت حال مردم بوده است.

 

اما چند نکته قابل تامل برای لغو این سفر وجود دارد ، مسئولان اجرایی استان علت اصلی لغو سفر رئیس جمهور را شرایط بد جوی و حاکم شدن هوای سرد در استان بیان کردن ، اما تا جایی که ما خبر داریم قبل از اعلام رسمی این سفر از هفته قبل هواشناسی با صادر کردن اطلاعیه های جداگانه ای از ورود سامانه سرد به استان خبر داده بود و این نمایانگر این است مسئولان استانداری کردستان خیلی از اوضاع اطراف خود خبر ندارند و به جز محدوده کاری خودشان به چیز دیگری فکر نمی کنند.

 

مسئولان اجرایی استان بدانند ربط دادن لغو سفر رئیس جمهور به شرایط بد جوی نوعی بد سلیقگی در اطلاع رسانی بود و موجب بدبینی افکار عمومی استان کردستان شد زیرا هواشناسی استان کردستان از هفته قبل اعلام کرده بود که هوای استان 8 درجه سردتر می شود.

 

به هر حال سفر رئیس جمهور به استانی که بالاترین رای را کسب کرد و کمترین اعتبار را برای توسعه دریافت کرد لغو شد ، اما همه می دانند سفر مسئولان کشوری به ویژه رئیس جمهور به استانها هزینه های بسیار زیادی به بیت المال تحمیل می کند و خود شخص رئیس جمهور هم از همه بهتر به مشکلات کشور و مردم که گرانی و بیکاری در صدر آنها قرار دارد آگاه است ، ای کاش در این وضعیت بد اقتصادی جامعه، قبل از انجام سفر برآورد هزینه ای می شد و همین مبلغ را برای حل گوشه ای از مشکلات مردم استان هزینه می کردند.

 

زیرا در حال حاضر با توجه به عصر ارتباطات و الکترونیک، اگر افتتاح، راه اندازی، بازدید و هر برنامه ای قرار هست صورت بگیرد میشود بصورت ویدئو کنفرانس انجام داد و استاندار به عنوان بالاترین مقام اجرایی در استان به نیابت از دولت حضور داشته باشد.

 

با این حال امیدوارم حضور رئیس جمهور محترم کشورمان در استان عزیزمان موجب خیر و برکت مخصوصا باعث رونق تولید که فرمایش و تاکید مقام معظم رهبری و شعار امسال هست بشود.

 

انتهای پیام/a.s

چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 | 10:45

کد خبر : 32794

منتشر کننده : ط ج/bj

شهروند پاسخ چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 | 11:58

0
3

دروغ هرچه بزرگتر، باورش راحت تر!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید