کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در نشست نماینده قروه و دهگلان با دهیاران و شوراهای بخش مرکزی چه گذشت؟

درگیری لفظی دهیاران و شوراها با نماینده مجلس/ فرماندار: مسؤول تمام کم کاریهای دهگلان من هستم؛ اگر لازم باشد از شهرستان می‎روم!

نماینده قروه ودهگلان,صدا وسیما,رسانه میلی,وعده نماینده,مشکلات جاده و آب شرب روستاهای دهگلان

نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان در نشست با شورا و دهیاران بخش مرکزی دهگلان با انتقاد ازعملکرد صدا و سیمای کردستان گفت: این رسانه ملی نیست و تنها برای افرادی خاص فعالیت می کند.

به گزارش کُردتودی، با حضور نماینده شهرستانهای قروه و دهگلان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، بخشدار مرکزی و اعضا شورای اسلامی و دهیاران بخش مرکزی نشستی در راستای بیان مشکلات، پیگیری وحل مشکلات این بخش برگزار شد.

 

 در این نشست عبدالله مفاخری بخشدار مرکزی اظهار داشت: بخش مرکزی با جمعیت 19 هزار و 1200 نفر و با 81 روستا بسیار محروم است.

 

 

 وی با اشاره به مشکلات راه روستایی این بخش با بیان اینکه جاده اکثر روستاها مال رو هستند آنر دغدغه مردم این بخش عنوان کرد.

 

مفاخری ضمن نگرانی از بی توجهی صدا و سیما گفت: متاسفانه در سطح بخش و شهرستان در فصول بارندگی شبکه های تلویزیونی دائما قطع می شود.

 

بیشترین بودجه شهرستان به بخش بلبان آباد تعلق می گیرد

 

 

 هادی امیری رئیس شورای بخش مرکزی شهرستان دهگلان با بیان اینکه بیشترین بودجه به بخش بلبان آباد تعلق می گیرد گفت: با توجه به اینکه بخش مرکزی 81 روستا دارد اما متاسفانه از اعتبارات کم بهره است.

 

وی با اشاره به مشکلات آب شرب روستاها گفت: اکثر روستاهای بخش یا با قطعی آب روبرو هستند و یا از آب شرب سالم بی بهره هستند.

 

 وی ضمن انتقاد از شرکت تعاونی روستاهای بخش اظهار داشت: چرا در آمد و کار کرد شرکت تعاونی مشخص نیست در حالیکه اموال شرکت تعاونی مال مردم و بیت المال است نزد چه کسانی است و چرا در این راستا شفاف سازی نمی شود.

 

امیری با اشاره به برگزاری انتخابات مدیرعامل شرکت تعاونیها گفت: متاسفانه افرادی که دارای 3 شغل هستند عضو مدیر عامل شرکت هم می باشند در حالیکه بر اساس قانون کسانی که شاغل باشند حق عضویت در شرکت تعاونی را ندارند.

 

رئیس شورای بخش مرکزی دهگلان افزود: با توجه به اینکه دهگلان قطب کشاورزی است چرا گندمی که از کشاورز خریداری می شود بذر گندم به دو برابر قیمت به کشاورز عرضه می شود.

 

 

 

علی محمد مرادی نماینده شهرستان های قروه و دهگلان در مجلس در ادامه در پاسخ به اظهارات شورای بخش مرکزی که سد سنگ سیاه در داخل خاک دهگلان قرار دارد اما مدیریت آن مربوط به شهرستان قروه است و باعث خشک شدن منطقه شده است، گفت: این سد فقط زحمتش برای قروه است هرچند سد در داخل خاک قروه قرار گرفته اما آبریزش برای دهگلان است و آب سد برای شهرستان دهگلان تخصیص یافته است و در صددیم که مدیریت سد به دهگلان برگردد.

 

وی با بیان اینکه 18 نفر از نمایندگان استان اصفهان نتواسنتد برای دو شهرستان تخصیص آب داشته باشند و در بوجه جدید نتوانستند آنرا لحاظ نمایند هر چند ما هم نمی توانسیتم اما من بخاطر ارتباط و تعامل با مسئولین مجلس و قوه مجریه توانستم تخصیص آب سدهای آزاد و قوچم را بگیرم که این تخصیص بزرگی است.

 

 نماینده قروه و دهگلان در ادامه اظهار داشت: من با داد و فریاد کار انجام نمی دهم که یک خبرنگار همراه باشد من کارهایم را رسانه ای نکرده ام باید کار و فعالیتمان برای ما تبلیغ کند نه خودم.

 

 مرادی ضمن انتقاد شدید از اینکه رسانه صدا و سیمای کردستان من را تحریم کرده است، گفت: صدا و سیمای کردستان رسانه ملی نیست بلکه رسانه میلی است و این رسانه در خدمت مردم نیست و تنها در خدمت جماعتی خاص قرار دارد.

 

عباسجوبی عضو شورای روستای عباسجوب در بین سخنان نمایده قروه و دهگلان ضمن گلایه و انتقاد شدید از او، گفت: چرا نماینده با مردم شفاف سازی نمی کند چرا نماینده نباید با مردم حسابرسی نماید و خطاب به حضار گفت: چرا در قبال سخنان نماینده سکوت کرده اید چرا نماینده برای رای گیری در روستاها هر روز حضور داشت اما آلان برای حل مشکلات مردم جوابگو نیست و قولهای که نماینده در زمان انتخابات به مردم داده بوده کجاست.

 

عضو شورای اسلامی روستای شاهبلاغی هم ضمن انتقاد ازعملکرد مسئولان و نمایندگان شهرستان گفت: چرا کسی به فکر مردم این روستا محروم نیست آیا مسئولان می دانند که اگر کسی بخواهد به روستا تردد نماید باید 100 هزار تومان کرایه ماشین بپردازد اگر کسی مریض داشته باشد باید باهزاران بدبختی و با پای پیاده خود را به شهر برساند.

 

 وی خطاب به نماینده قروه و دهگلان که در پشت تریبون قرار گرفته بود گفت: وعده و وعیدهای که دادی کجاست چرا مردم این شهرستان تا با فرمانداری آشنا می شوند فورا او را جابجا می کنید.

 

  زمانی که نماینده گفت: در آخر به مشکلات شما پاسخ خواهم داد عضوشورای شاهبلاغی با عصبانیت گفت: خیلی وعده وعید شنیدیم آیا درست است که ما کشاورز و دامدار هستیم به علت نبود جاده محصولات کشاورزی و دام  که سرمایه زندگی ماست به نصف قیمت به فروش برسانیم.

 

عضو شورای روستای شاهبلاغی گفت: آقای نماینده و مسئولان شهرستان دهگلان آیا خدا راضی است که زنان و بچه های مردم این روستای محروم ساعتها در سرما و گرما در صف آب شرب باشند.

 

یکی دیگر از اعضای شورای این روستا گفت: چرا در جلسه حل مشکلات 10 نفر سخنرانی می کنند ما سخنران نمی خواهیم ما آمدیم مشکلات را بگوییم نه اینکه مخاطب باشیم و مسئولان گوینده و سخنران باشند.

 

یکی از کشاورزان ضمن انتقاد شدید از انکه چرا برای 6 هکتار زمین کشاورزی یک کیسه کود تعلق می گیرد، افزود:  چرا با تریلی کود در شهرستان خالی می شود و در دست دلالان با قیمت 90 هزار تومان به کشاورز فروخته می شود چرا به کسانی که زمین کشاورزی ندارند حواله کود تعلق می گیرد .

 

 

 دادور فرماندار دهگلان بعد از نگرانی شدید عضو شورا بخش مرکزی پشت تریبون قرار گرفت و خطاب به حضار گفت: حق با شماست زیرا نگرانی و داد و فریاد شماها بخاطر دغدغه و مشکلات مردم روستاهاست که از شما کار می خواهند و تا دلتان می خواهد داد و فریاد کنید زیرا من آمده ام تا صدای شما را بشنوم.

 

 وی افزود: اگر خطا و کوتاهی در خدمت رسانی به مردم صورت گرفته مقصر من مدیر دولت بوده است که کوتاهی کرده ام من خودم با بخشدار مرکزی به روستاها خواهم آمد و از نزدیک مشکلات را رصد خواهم کرد.

 

 فرماندار دهگلان گفت: دغدغه شوراها این است که مردم هم از آنان کار می خواهند و اگر ما اینجا جمع شده ایم برای حل مشکلات مردم است و در اینجا قول می دهم اگر بتوانم خدمت کنم در شهرستان خواهم ماند و اگر نتوانم خود پیش استاندار و نماینده می روم از آنان تشکر نموده و از شهرستان خواهم رفت.

 

منبع: دهگلان شیدا

 

 انتهای پیام/a.s

شنبه 31 فروردین 1398 | 11:44

کد خبر : 32763

منتشر کننده : الف ق/d

نکته سنج پاسخ شنبه 31 فروردین 1398 | 12:45

6
19

دادور جان نکنه قراره پست های بالاتری بگیری! از تو بعید است که این پست های بادآورده را رها کنی مگر اینکه کاسه ای زیر نیم کاسه باشد. شاید فردا تو هم معاون امورات فوق سنگین استاندار شدی و مشل شهرام ملکی برای خودت کیف کنی.

ناشناس دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 | 10:26

احسنت بر شما احسنت برشما...

**** دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 | 10:59

اصلا قررار هم نیست پست سرپرستی ایشان تغییر کنه بعد به بهانه کاندیدا شدن استعفا میده میره بیرون

شهروند پاسخ شنبه 31 فروردین 1398 | 14:22

3
13

دادور چهره ای .... و دورو هستن و با نماینده قروه و دهگلان هم‌....کردن رفتن اونجا و در حد یک آبدارچی هم نیستن حالا میگه از اونجا میره خدا رو شکر کن چون دولت روحانی نبود الانم متصدی آزمایشگاه بودی

888 شنبه 14 اردیبهشت 1398 | 07:53

بریده حاجی حق داره

شیخی پاسخ شنبه 31 فروردین 1398 | 15:04

5
4

باسلام
رد صلاحیت یعنی این که فردی کم توان به تمام معنی نماینده شود و همه مسولان قوی شهرستان رو با دست یک نفر ضعیف بنام جمال ارشدی فراری بدهد و بعد خودش رو هم در کمتر از ۱۱ماه بردارند
امسال مفاخری بخشدار بشه و .....

بهمن پاسخ شنبه 31 فروردین 1398 | 17:50

3
5

ای بابا بازهم زمان انتخابات شد و اینها دوباره اومدن برای جمع کردن رای.از قادر مرزی چه خیری دیدیم که از این ببینیم.

0000 پاسخ دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 | 10:31

3
3

دیگر شگرد نمایندگان توی استان ودر شهرستان ها همینه به فرمانداران تاکید می کنند که بخشداران از دهیاران تحت امر خود دعوت بعمل آورند ودرآن جلسه یک یا دو رئیس اداره حضور دارد . شورا ودهیار مشکلات روستای خود مطرح می نماید ، جلسه هیچگونه خروجی و بدون نتیجه این سیکل هر بار تکرار میشه .فقط تبلیغات برای نمایندگان حاصل میشه.

مخالف پاسخ دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 | 10:57

3
15

آقای دادور با همین.... و وعده و وعید دادنهاش زنده ست وگرنه در حد مدیر دبستان هم نیست

هورامان پاسخ دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 | 11:03

3
13

با این خوش خدمتی به نماینده میخوان ماندگار بشن .درسی رو که در سروآباد گرفتن از اختلاف با نماینده فکر نکنم تا آخر عمر فراموش کنن .دایه مهربانتر از مادر شده بودن برای کارمندان فرمانداری به بهانه توجه به نیروهای درون سازمانی .ولی در عمل دنبال جمع کردن رای مخالفان آقای مرادی نماینده بودن.زهی خیال باطل

شهروند پاسخ دوشنبه 2 اردیبهشت 1398 | 11:05

4
11

کارنامه فرماندار در سروآباد به حدی درخشان هست که حق دارن همچین مواردی رو بیان کنن والاااا

**** یکشنبه 8 اردیبهشت 1398 | 11:55

کدام کارنامه .فقط شعاررررررررررررر

عزتی پاسخ پنجشنبه 9 خرداد 1398 | 12:14

0
0

نماینده چرا عوامفریبی می کند 16 نفر نتوانست من توانستم . شما نمی توانی از مسئولین شهرستان و استان امتیاز بگیری برای مردم داری از کشوری حرف میزنی . به خدا مردم خوب همه چیز را می فهمند

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید