کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان:

پیش بینی احتمال بروز سرمازدگی در باغات کردستان/ ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه

کردستان، سرمازدگی باغات، جهاد کشاورزی کردستان

مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان اذعان داشت: انجام اقدامات پیشگیرانه در مقابل سرما زدگی در راستای جلوگیری از بروز خسارت لازم و ضروری است.

به گزارش کُردتودی، مهدی فتحی اظهار کرد: بر اساس اعلام سازمان هواشناسی کشور که بر اساس الگوهای جوی و خروجی مدل های عددی عنوان می شود یک سامانه جوی به تدریج از دوشنبه ی اینده از غرب وارد کشور شده و به تدریج روز چهار شنبه از شرق کشور خارج خواهد شد.


وی افزود: انتظار میرود طی روزهای دوشنبه و سه شنبه شاهد باران به ویژه در صبح سه شنبه در سطح استان باشیم.


مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:به احتمال زیاد حداقل دما به محدوده ی کمتر از 5درجه سلسیوس برسد لذا از کشاورزان و کارشناسان بخش کشاورزی درخواست میشود نسبت به اقدامات پیشگیرانه جهت مبارزه با سرمازدگی تدابیر لازم اتخاذ نمایند.


وی تاکید کرد: تامین سوخت و کنترل دما و رطوبت و بستن دریچه های گلخانه ها، مرغداری ها و دامداری ها را انجام دهند ودر باغات و مزارع کوهپایه ایی موارد پیشگیری را لحاظ نمایند همچنین از تاسیسات و سیستمهای آبیاری تحت فشار باتوجه به پایین بودن دمای سطح زمین محافظت و مراقبت کنند.


وی خاطرنشان کرد: اماده سازی وسایل مورد نیاز برای مواجهه با سرمازدگی بهاره ، اطراف مزارع و باغات اقداماتی نظیر بخاری باغی، سوزاندن کاه و کلش نیز نباید فراموش شود.


فتحی اظهار داشت: ایجاد پوشش پلاستیکی بروی نهالهای جوان و درختان آسیب پذیر، خودداری از انجام هرس درختان، برداشت محصولات آماده برداشت نظیر سبزیجات، صیفی جات و انتقال به مکان امن و انبارهای استاندارد همچنین استفاده از ریز مغذی های توصیه شده به منظور تقویت درختان و باغات از اقدامات دیگر برای مقابله با سرما زدگی باید انجام شود.


مدیر روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: خودداری از انجام عملیات شخم و پاکنی تاکستانها همچنین آبیاری به موقع مزارع و باغات قبل از ورود موج سرما به منظور تعدیل دمای محیط ضروری است.


محافظت از کندوهای زنبور عسل در مقابل کاهش دما از دیگر اقدامات مهم برای جلو گیری و کاهش اسیب های ناشی از سرمازدگی به بخش کشاورزی است که باید در زمان اعلام شده اجرایی شود.

 

انتهای پیام/a.s

شنبه 31 فروردین 1398 | 08:07

کد خبر : 32756

منتشر کننده : sh.s

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید