کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

در نشست شورای اموزش و پرورش قروه مطرح شد،

چرا انتقاد از نمایندگان مجلس در آستانه انتخابات ممنوع می شود؟ / جشنواره فیلم رشد باید متناسب با سن دانش اموزان باشد

شورای آموزش و پرورش،قروه،شهرستان قروه،جلسه شورای اموزش و پرورش،امام جمعه قروه،فرماندار قروه،نمایندگان مجلس،فیلم رشد

امام جمعه قروه در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان با انتقاد از طرح نمایندگان مجلس در ممانعت از انتقاد از آنها در آستانه انتخابات گفت: چرا باید نمایندگان مجلس برای تصویب چنین طرح هایی وقت بگذارند؟

به گزارش کُردتودی، نخستین جلسه شورای اموزش و پرورش شهرستان قروه در سال 98 شامگاه روز گذشته و در محل فرمانداری قروه برگزار شد .

 

در این جلسه ابتدا امام جمعه قروه اظهار داشت: امروزه توجه به مسایل تربیتی در آموزش و پرورش کمرنگ شده و آموزشی شدن صرف مدارس آفت جدی در این نهاد است. 

 

به گفته حسن باباییان آموزش تنها دانش آموزان را از مسایل تربیتی و پرورشی دور می سازد و این آسیبی است که نشانه های آن بعدها در جامعه رشد می کند. 

 

باباییان با بیان اینکه نسبت به مباحث انسانی دانش آموزان بی تفاوت هستیم، افزود: باید نگاه ها به انسان شدن دانش آموز در کنار آموزش صورت گیرد و هرآنچه به تربیت می رسد لحاظ گردد. 

 

وی با اشاره به در پیش بودن هفته معلم، تصریح کرد: در این هفته نیاز است از مواردی که ارتقای فکری به همراه دارند استفاده و شیوه های لازم برای نشان دادن ارزش والای معلم در نظر گرفته شود. 

 

باباییان عدالت اجتماعی را یکی از مواردی دانست که باعث دلگرمی معلم شده و توجه او را به مباحث آموزشی و پرورشی بیشتر می سازد.

 

وی در ادامه سخنان خود گریزی نیز به طرح نمایندگان مجلس در ممانعت از انتقاد از انها اشاره نمود و گفت: چرا باید نمایندگان مجلس برای تصویب چنین طرح هایی وقت بگذارند؟

 

وی با انتقاد از این طرح ادامه داد: با تصویب چنین طرحی دیگر نمی توان نمایندگان مجلس را از طریق رسانه ها مورد بازخواست قرار داد و این طرح نمی تواند در جهت رسیدگی به امورات مردم باشد.

 

 جشنواره فیلم رشد باید متناسب با سن دانش اموزان باشد

 

در ادامه این جلسه نیز فرماندار قروه با تاکید بر کیفیت بخشی فیلم های جشنواره رشد ، اظهار داشت: باید در خصوص جشنواره فیلم رشد تجدید نظری درباره محتوا و کیفیت فیلم ها باتوجه به اقتضای سن دانش آموزان توسط وزارت آموزش و پرورش صورت گیرد. 

 

به گفته موحد امان اللهی ایراداتی از قبل به فیلم های این جشنواره وارد است و در واقع فیلم اگر برای رشد دانش آموز بوده و می خواهد پیامی را برساند باید متناسب با سن او و دارای محتوایی قابل فهم باشد. 

 

امان اللهی بر بررسی محتوا و مباحث زیرساختی در حوزه آموزش و پرورش تأکید کرد و افزود: پیشبرد اهداف آموزش و پرورش تنها در بخش آموزش نیست و باید پرورش هم فعال تر گشته و و با کیفیت خاص بیشتر مورد توجه قرار گیرد. 

 

وی در ادامه باتوجه به اعتراض فرهنگیان نسبت به اینکه شهرستان قروه به عنوان منطقه جنگی انتخاب نشده است، عنوان کرد: این تصمیم توسط ستاد کل نیروهای مسلح بنا به یکسری موارد گرفته شده است و قطعاً نگرانی در این زمینه پیش می آید، لذا پیگیر هستیم تا با رایزنی تجدید نظری را لحاظ کنیم.

 

انتهای پیام/m.r

پنجشنبه 29 فروردین 1398 | 08:13

کد خبر : 32746

منتشر کننده : م ح/sab

هیچ نظری ثبت نشده است!

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید