کُردتودی اخبار کردستان، ایران و جهان

کُردتودی گزارش می‌دهد؛

بحث و جدل در جلسه کارگروه مدیریت پسماند قروه + فیلم

جلسه پسماند زباله، قروه، شورا، شهردار قروه، دپو زباله

جلسه کارگروه پسماند شهرستان قروه  به جلسه بحث و جدل اعضای شورا و شهردار تبدیل شد.

به گزارش کُردتودی، امروز و در جلسه کارگروه پسماند شهرستان قروه ابتدا شهردار قروه با بیان اینکه تدابیری برای خروج کامل زباله از شهرستان قروه اندیشیده شده است، اظهار داشت: طبق قراردادی که با یک شرکت خارج از شهرستان به ثبت رسیده زباله های شهرستان قروه از تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه از سطح شهرستان خارج می شوند و در محدوده شهر قرار نخواهد گرفت.

 

حسین پروندی با بیان اینکه مجموعه شهرداری در تلاش بوده تا مانع از آسیب بهداشتی به سطح شهر باشد، افزود: در راستای اجرای مصوبات کارگروه تمام تلاش شهرداری برای خروج زباله از محدوده روستای شیخ جعفر و محدوده پل جنیان بوده است و هم اکنون در این قرارداد جدید طی هر 24 ساعت 65 تن زباله از شهرستان خارج می شود.

 

وی ادامه داد: هیچ عقل سالمی راضی به وجود زباله در سطح شهرستان نیست و ما هم اکنون به قرارداد جدید خود بسیار خوشبین هستیم و تلاش داریم تا زباله های جمع شده در شیخ جعفر و پل جنیان نیز از سطح شهر خارج شود.

 

در این میان اما اعتراضاتی از سوی برخی اعضای جلسه مطرح شد که به بررسی آن می پردازیم.

 

محمد عربیان عضو شورای شهر سریش آباد با بیان اینکه باید شهردار قروه را بخاطر پسماند زباله عزل می نمودند، گفت: مدیریت شما در این مورد ضعیف بوده و من اگر عضو شورای قروه بودم شما را عزل می کردم!

 

شهردار قروه نیز با بیان اینکه شما در چنین جایگاهی نیستید، افزود: شما بهتر است به بررسی وضعیت شهر خود بپردازید.

 

مهدی ملکی عضو شورای شهر قروه در این جلسه با انتقاد از قرارداد جدید شهرداری گفت: این قرارداد تاکنون به دست شورا نرسیده و چطور می شود که شورا از این مصوبه بی اطلاع باشد؟

 

شهردار قروه نیز با بالاگرفتن برگه قرارداد، گفت: این قرارداد توسط شورای شهر بررسی شده و در متن قرارداد نیز به این موضوع اشاره شده است اما متاسفانه عده ای به دنبال بیان مطالبی متناقض و مغرضانه هستند.

 

در ادامه جلسه محمد عربیان خواستار درج مصوبه ای مبنی بر عدم دپو زباله در محدوده روستای شیخ جعفر و پل جنیان از تاریخ بیست و دوم اردیبهشت ماه شد و گفت: باید این موضوع در داخل مصوبات قرار داده شود.

 

حسین پروندی شهردار قروه نیز گفت: ما با این مصوبه هیچ مشکلی نداریم و ثبت این موضوع مشکلی از نظر ما ندارد.

 

محمد انور عضو سازمان مردم نهاد سراب سبز نیز با بیان اینکه باید فرهنگ سازی شود تا زباله تفکیک گردد، گفت : باید زمینه‌ای ایجاد شود تا با تفکیک زباله ها، بازیافت درست زباله را ایجاد کنیم و این روش با خرید زباله خشک از خانه ها می تواند صورت پذیرد.

 

حسین پروندی شهردار قروه نیز در پاسخ به این مسئله با بیان اینکه هم اکنون اولویت اصلی بر خروج زباله از شهر قرار دارد، گفت: اصلی ترین معضل ما هم اکنون وجود زباله در قروه است اما ما هم معتقدیم که باید فرهنگ سازی شود تا زباله ها توسط مردم تفکیک شود که در این رابطه ما امکانات لازم را در اختیار سازمان های مردم نهاد قرار می دهیم تا با همکاری شما زمینه این فرهنگ سازی ایجاد شود.

 

رئیس مرکز بهداشت قروه نیز در این جلسه با اشاره به برخی انتقادات در جلسه گفت: ما روزانه در حدود 70 تن زباله در شهرستان قروه داریم که نمی توانیم این زباله ها را محو نماییم و باید جایگاهی برای آن تشخیص داده شود.

 

وی افزود: هم اکنون جایگاه مشخص در نظر گرفته شده است و هر کدام از مسئولین بر اساس شرح عملکرد خود فعالیت نموده اند.

 

معتمدی افزود: همه به فکر این هستیم که شهری سالم برای مردم داشته باشیم و جبهه گیری علیه یکدیگر به هیچ وجه نمی تواند به ما کمکی داشته باشد.

 

در ادامه جلسه مرادی کارشناس اداره آب و فاضلاب نیز با بیان اینکه آب شرب در سطح شهرستان هر ماه مورد آزمایش قرار می گیرد و به هیچ وجه آلوده نیست گفت: ما هر ماه آب را چه در روستاها و چه در شهر مورد نمونه برداری و آزمایش قرار می دهیم و باید گفت که آب شرب شهرستان هیچ نوع آلودگی ای ندارد و شایعات ورود شیرآبه زباله به آب شرب صحت ندارد.

 

 

انتهای پیام/a.s

سه شنبه 27 فروردین 1398 | 09:57

کد خبر : 32733

منتشر کننده : sh.s

امید پاسخ سه شنبه 27 فروردین 1398 | 17:03

0
0

متاسفانه بعضی از اعضا محترم شورا شهر قروه، بدنبال به چالش کشیدن عملکرد شهرداری هستند و این در حالی است که عملکرد شهرداری در این زمینه بسیار خوب بوده

ن.سلیمی پاسخ سه شنبه 27 فروردین 1398 | 20:01

0
0

سلام خسته نباشید علتش چیه هرچی میزنم رو پلی فیلم جلسه پسماند قروه پخش نمیشه لطفاً اگر ایراد از سایت هست یا فیلم رسیدگی کنید و در صورت امکان در کانال تلگرام قرار بدید خیلی بهتره ممنون

پاسخ مدیریت :
سلام دوست من ایراد از نرم افزار پخش فیلم شماست

خالدیان پاسخ سه شنبه 25 تیر 1398 | 15:27

0
0

آیا غرفه های بازیافت و تفکیک زباله ای در سطح شهر وجود داره؟؟

کردتودی نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.

نام *
 

کد امنیتی Captcha image
 
   

ADS

پیشنهاد سردبیر:

آرشیو پیشنهاد سردبیر
 

کُردتودی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید